Lista zagranicznych aktorów zdubbingowanych na język polski: N-Z: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania
ThePinkFin (dyskusja | edycje) (→W) |
|||
(Nie pokazano 590 wersji utworzonych przez 14 użytkowników) | |||
Linia 3: | Linia 3: | ||
<center> | <center> | ||
{| class="toc" style="text- | {| class="toc" style="text-aalign:center;" | ||
| [[Lista zagranicznych aktorów zdubbingowanych na język polski: A-M#A|A]] • [[Lista zagranicznych aktorów zdubbingowanych na język polski: A-M#B|B]] • [[Lista zagranicznych aktorów zdubbingowanych na język polski: A-M#C|C]] • [[Lista zagranicznych aktorów zdubbingowanych na język polski: A-M#D|D]] • [[Lista zagranicznych aktorów zdubbingowanych na język polski: A-M#E|E]] • [[Lista zagranicznych aktorów zdubbingowanych na język polski: A-M#F|F]] • [[Lista zagranicznych aktorów zdubbingowanych na język polski: A-M#G|G]] • [[Lista zagranicznych aktorów zdubbingowanych na język polski: A-M#H|H]] • [[Lista zagranicznych aktorów zdubbingowanych na język polski: A-M#I|I]] • [[Lista zagranicznych aktorów zdubbingowanych na język polski: A-M#J|J]] • [[Lista zagranicznych aktorów zdubbingowanych na język polski: A-M#K|K]] • [[Lista zagranicznych aktorów zdubbingowanych na język polski: A-M#L|L]] • [[Lista zagranicznych aktorów zdubbingowanych na język polski: A-M#M|M]] • [[#N|N]] • [[#O|O]] • [[#P|P]] • [[#Q|Q]] • [[#R|R]] • [[#S|S]] • [[#T|T]] • [[#U|U]] • [[#V|V]] • [[#W|W]] • [[#X|X]] • [[#Y|Y]] • [[#Z|Z]] | | [[Lista zagranicznych aktorów zdubbingowanych na język polski: A-M#A|A]] • [[Lista zagranicznych aktorów zdubbingowanych na język polski: A-M#B|B]] • [[Lista zagranicznych aktorów zdubbingowanych na język polski: A-M#C|C]] • [[Lista zagranicznych aktorów zdubbingowanych na język polski: A-M#D|D]] • [[Lista zagranicznych aktorów zdubbingowanych na język polski: A-M#E|E]] • [[Lista zagranicznych aktorów zdubbingowanych na język polski: A-M#F|F]] • [[Lista zagranicznych aktorów zdubbingowanych na język polski: A-M#G|G]] • [[Lista zagranicznych aktorów zdubbingowanych na język polski: A-M#H|H]] • [[Lista zagranicznych aktorów zdubbingowanych na język polski: A-M#I|I]] • [[Lista zagranicznych aktorów zdubbingowanych na język polski: A-M#J|J]] • [[Lista zagranicznych aktorów zdubbingowanych na język polski: A-M#K|K]] • [[Lista zagranicznych aktorów zdubbingowanych na język polski: A-M#L|L]] • [[Lista zagranicznych aktorów zdubbingowanych na język polski: A-M#M|M]] • [[#N|N]] • [[#O|O]] • [[#P|P]] • [[#Q|Q]] • [[#R|R]] • [[#S|S]] • [[#T|T]] • [[#U|U]] • [[#V|V]] • [[#W|W]] • [[#X|X]] • [[#Y|Y]] • [[#Z|Z]] | ||
|} | |} | ||
Linia 9: | Linia 9: | ||
== N == | == N == | ||
* '''Nadylam, William''' | |||
** [[Piotr Grabowski]]: ''[[Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a]]'' | |||
** [[Mariusz Saniternik]]: ''[[Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda]]'' | |||
* '''Najimy, Kathy''' | |||
** [[Maria Pakulnis]]: ''[[Hokus Pokus 2]]'' | |||
** [[Joanna Węgrzynowska-Cybińska]]: ''[[KopciuchElmo]]'' | |||
* '''Nancherla, Aparna''' | |||
** [[Izabela Bujniewicz]]: ''[[Pomagadła]]'' | |||
* '''Nanjiani, Kumail''' | |||
** [[Szymon Mysłakowski]]: ''[[Eternals]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
** [[Szymon Roszak]]: ''[[Pogromcy duchów: Imperium lodu]]'' | |||
** [[Michał Sitarski]]: ''[[Big Mouth]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Jakub Szydłowski]]: ''[[Eternals]]'', ''[[Obi-Wan Kenobi]]'' | |||
** ''[[Pogromcy duchów: Imperium lodu]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Nash, Jordan A.''' | |||
** [[Jakub Strach]]: ''[[Aladyn (film 2019)|Aladyn]]'' | |||
** [[Paweł Szymański]]: ''[[Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów]]'' | |||
* '''Nash, Niecy''' | * '''Nash, Niecy''' | ||
** [[Monika Węgiel-Jarocińska]]: ''[[Załoga G]]'' | ** [[Monika Węgiel-Jarocińska]]: ''[[Załoga G]]'' | ||
* '''Nastasi, Sascha''' | |||
** [[Milena Staszuk]]: ''[[Czarna Piękność]]'' | |||
* '''Nat, Marie-José''' | |||
** [[Joanna Jędryka]]: ''[[Pamiętnik pani doktor]]'' | |||
* '''Neary, Robert''' | * '''Neary, Robert''' | ||
Linia 17: | Linia 45: | ||
* '''Neeson, Liam''' | * '''Neeson, Liam''' | ||
** [[Piotr Fronczewski]]: ''[[Co wiecie o swoich dziadkach?]]'' | ** [[Piotr Fronczewski]]: ''[[Co wiecie o swoich dziadkach?]]'' | ||
** [[Krzysztof Kołbasiuk]]: ''[[Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo]]'' | ** [[Krzysztof Kołbasiuk]]: ''[[Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo]]'', ''[[Obi-Wan Kenobi]]'' <small>(nagranie archiwalne)</small> | ||
** [[Olgierd Łukaszewicz]]: ''[[Rob Roy]]'' | ** [[Olgierd Łukaszewicz]]: ''[[Rob Roy]]'' | ||
** [[Piotr Machalica]]: ''[[Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa]]'', ''[[Opowieści z Narnii: Książę Kaspian]]'', ''[[Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu]]'' | |||
** [[Marcin Troński]]: ''[[Obi-Wan Kenobi]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Opowieści Jedi]]'' <small>(animacja)</small>; <small>(''[[Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie]]'')</small> | |||
* '''Nef, Hari''' | |||
** [[Malwina Buss]]: ''[[Barbie]]'' | |||
* '''Negahban, Navid''' | * '''Negahban, Navid''' | ||
Linia 27: | Linia 60: | ||
* '''Neill, Sam''' | * '''Neill, Sam''' | ||
** [[Jacek Bursztynowicz]]: ''[[Thor: Ragnarok]]'' | ** [[Jacek Bursztynowicz]]: ''[[Thor: Ragnarok]]'', ''[[Thor: Miłość i grom]]'' | ||
** [[Leon Charewicz]]: ''[[Jurassic World: Dominion]]'' | |||
** [[Tomasz Grochoczyński]]: ''[[Piotruś Królik]]'' | ** [[Tomasz Grochoczyński]]: ''[[Piotruś Królik]]'' | ||
** [[Zbigniew Zamachowski]]: ''[[Prowincjonalne życie]]'' | ** [[Zbigniew Zamachowski]]: ''[[Prowincjonalne życie]]'' | ||
* '''Nelis, Alexis''' | |||
** [[Joanna Derengowska]]: ''[[High School Musical: Serial]]'' | |||
* '''Nelson, Tim Blake''' | * '''Nelson, Tim Blake''' | ||
Linia 39: | Linia 76: | ||
** [[Krzysztof Banaszyk]]: ''[[Hobbit: Niezwykła podróż]]'', ''[[Hobbit: Pustkowie Smauga]]'', ''[[Hobbit: Bitwa Pięciu Armii]]'' | ** [[Krzysztof Banaszyk]]: ''[[Hobbit: Niezwykła podróż]]'', ''[[Hobbit: Pustkowie Smauga]]'', ''[[Hobbit: Bitwa Pięciu Armii]]'' | ||
** ''[[Kroniki młodego Indiany Jonesa]]'' | ** ''[[Kroniki młodego Indiany Jonesa]]'' | ||
* '''Nettles, John''' | |||
** ''[[Kupiec wenecki]]'' | |||
* '''Neuwirth, Bebe''' | * '''Neuwirth, Bebe''' | ||
Linia 44: | Linia 84: | ||
** [[Jolanta Wołłejko]]: ''[[Jumanji: Następny poziom]]'' | ** [[Jolanta Wołłejko]]: ''[[Jumanji: Następny poziom]]'' | ||
** ''[[Frasier]]'' | ** ''[[Frasier]]'' | ||
* '''Newall, Tachia''' | |||
** [[Michał Klawiter]]: ''[[Cwaniak]]'' | |||
* '''Newbern, George''' | |||
** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Tatastrofa]]'' | |||
** [[Krzysztof Cybiński]]: ''[[Chłopięca przyjaźń]]'' | |||
** [[Mirosław Konarowski]]: ''[[Przyjaciele]]'' | |||
* '''Newman, Paul''' | |||
** [[Bogusz Bilewski]]: ''[[Prawda przeciw prawdzie]]'' | |||
* '''Newton, Kathryn''' | * '''Newton, Kathryn''' | ||
** [[Agata Góral]]: ''[[Blog na cztery łapy]]'' | |||
** [[Katarzyna Kanabus]]: ''[[Pokémon Detektyw Pikachu]]'' | ** [[Katarzyna Kanabus]]: ''[[Pokémon Detektyw Pikachu]]'' | ||
** [[ | ** [[Małgorzata Kozłowska]]: ''[[Ant-Man i Osa: Kwantomania]]'' | ||
** ''[[Ant-Man i Osa: Kwantomania]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Newton, Thandie''' | * '''Newton, Thandie''' | ||
** [[Monika Krzywkowska]]: ''[[Han Solo: Gwiezdne wojny – historie]]'' | ** [[Monika Krzywkowska]]: ''[[Han Solo: Gwiezdne wojny – historie]]'' | ||
* '''Nichols, Nichelle''' | |||
** [[Anna Apostolakis-Gluzińska]]: ''[[Futurama]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Bożena Furczyk]]: ''[[Futurama]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Mirosława Krajewska]]: ''[[Scooby-Doo! Klątwa potwora z głębin jeziora]]'' | |||
** [[Małgorzata Niemirska]]: ''[[Śnieżne psy]]'' | |||
** [[Lidia Pronobis]]: ''[[Star Trek: Protogwiazda]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* '''Nicholson, Julianne''' | |||
** [[Ewa Kaim]]: ''[[Togo]]'' | |||
* '''Nielsen, Connie''' | * '''Nielsen, Connie''' | ||
** [[Halina Chmielarz]]: ''[[Kobieta lew]]'' | ** [[Halina Chmielarz]]: ''[[Kobieta lew]]'' | ||
** [[Magdalena Cielecka]]: ''[[Wonder Woman]]'', ''[[Liga Sprawiedliwości]]'' | ** [[Magdalena Cielecka]]: ''[[Wonder Woman]]'', ''[[Liga Sprawiedliwości]]'' | ||
** [[Anna Gajewska]]: ''[[Wonder Woman 1984]]'' | |||
** [[Joanna Węgrzynowska]]: ''[[Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera]]'' | |||
** ''[[Wonder Woman]]'' <small>(zwiastun)</small> | ** ''[[Wonder Woman]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
* '''Nielsen, Leslie''' | * '''Nielsen, Leslie''' | ||
** [[Włodzimierz Bednarski]]: ''[[ | ** [[Włodzimierz Bednarski]]: ''[[Dzieciak do wynajęcia]]'' | ||
** [[Janusz Bukowski]]: ''[[Drzewko pana Willowby]]'' | ** [[Janusz Bukowski]]: ''[[Drzewko pana Willowby]]'' | ||
** ''[[Okup]]'' | ** [[Wieńczysław Gliński]]: ''[[Okup]]'' | ||
* '''Niemann, Melody Nosipho''' | |||
** [[Katarzyna Mogielnicka]]: ''[[SONIC. Szybki jak błyskawica]]'' | |||
* '''Nighy, Bill''' | * '''Nighy, Bill''' | ||
** [[Andrzej Blumenfeld]]: ''[[Alex Rider: Misja Stormbreaker]]'' | ** [[Andrzej Blumenfeld]]: ''[[Alex Rider: Misja Stormbreaker]]'' | ||
** [[Lech Łotocki]]: ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci | ** [[Leszek Filipowicz]]: ''[[Załoga G]]'' <small>(zwiastun)</small>, ''[[Załoga G (gra)|Załoga G]]'' <small>(gra)</small> | ||
** [[Lech Łotocki]]: ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I]]'' | |||
** [[Grzegorz Pawlak]]: ''[[Jack, pogromca olbrzymów]]'' | ** [[Grzegorz Pawlak]]: ''[[Jack, pogromca olbrzymów]]'' | ||
** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Załoga G]]''; <small>(''[[Rango]]'', ''[[Destiny 2]]'')</small> | ** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Załoga G]]''; <small>(''[[Rango]]'', ''[[Destiny 2]]'')</small> | ||
** [[Grzegorz Wons]]: ''[[Pokémon Detektyw Pikachu]]'' | ** [[Grzegorz Wons]]: ''[[Pokémon Detektyw Pikachu]]'', ''[[Piękna gra]]'' | ||
* '''Nimoy, Leonard''' | * '''Nimoy, Leonard''' | ||
** [[Jacek Król]]: ''[[Futurama]]'' <small>(animacja)</small> | ** [[Jacek Król]]: ''[[Futurama]]'' <small>(animacja)</small> | ||
** [[Paweł Szczesny]]: ''[[Futurama]]'' <small>(animacja)</small> | ** [[Paweł Szczesny]]: ''[[Futurama]]'' <small>(animacja)</small> | ||
** [[Tomasz Traczyński]]: ''[[Star Trek: Protogwiazda]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** ''[[Marco Polo]]'' | ** ''[[Marco Polo]]'' | ||
** ''[[Wieczór z muppetami]]'' | ** ''[[Wieczór z muppetami]]'' | ||
Linia 77: | Linia 147: | ||
* '''Nixon, Cynthia''' | * '''Nixon, Cynthia''' | ||
** | ** [[Ewa Domańska]]: ''[[Brzdąc w opałach]]'' | ||
* '''Noah, Trevor''' | |||
** ''[[Mądroboty: Czas na odpowiedź]]'' | |||
* '''Noji, Minar''' | * '''Noji, Minar''' | ||
Linia 85: | Linia 158: | ||
** [[Krzysztof Kołbasiuk]]: ''[[Pogoda dla bogaczy]]'' | ** [[Krzysztof Kołbasiuk]]: ''[[Pogoda dla bogaczy]]'' | ||
** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Kroniki Spiderwick]]''; <small>(''[[Heca w zoo]]'')</small> | ** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Kroniki Spiderwick]]''; <small>(''[[Heca w zoo]]'')</small> | ||
* '''Noon, Brady''' | |||
** [[Bernard Lewandowski]]: ''[[Rodzinne zamiany]]'' | |||
** [[Patryk Siemek]]: ''[[Potężne Kaczory: Sezon na zmiany]]'' | |||
* '''Norman, Jace''' | |||
** [[Jakub Jankiewicz]]: ''[[Game Shakers. Jak wydać grę]]'' | |||
** [[Karol Jankiewicz]]: ''[[Game Shakers. Jak wydać grę]]'' | |||
** [[Michał Mostowiec]]: ''[[Niebezpieczny Henryk]]'', ''[[Nickel-ho-ho-ho-deon!]]'', ''[[Przygody Niebezpiecznego Henryka]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Detektyw Xander na tropie]]'' | |||
** [[Jan Piotrowski]]: ''[[Jessie]]'' | |||
** [[Jan Rotowski]]: ''[[Adam i jego klony]]'', ''[[Rufus]]'', ''[[Rufus 2: Kocia katastrofa]]'', ''[[Myślotok]]'' | |||
** ''[[Grzmotomocni]]'' | |||
* '''Norris, Chuck''' | * '''Norris, Chuck''' | ||
Linia 93: | Linia 178: | ||
** [[Piotr Bąk]]: ''[[Poradnik zakręconego gracza]]'' | ** [[Piotr Bąk]]: ''[[Poradnik zakręconego gracza]]'' | ||
** [[Robert Jarociński]]: ''[[Szkolny poradnik przetrwania]]'' | ** [[Robert Jarociński]]: ''[[Szkolny poradnik przetrwania]]'' | ||
** [[Norbert Kaczorowski]]: ''[[Grzmotomocni]]'' | |||
** [[Zbigniew Konopka]]: ''[[Blog na cztery łapy]]''; <small>(''[[Wróżkowie chrzestni]]'', ''[[Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia (gra)|Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia]]'')</small> | ** [[Zbigniew Konopka]]: ''[[Blog na cztery łapy]]''; <small>(''[[Wróżkowie chrzestni]]'', ''[[Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia (gra)|Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia]]'')</small> | ||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Wróżkowie chrzestni: Dorośnij Timmy]]'', ''[[Wróżkowie chrzestni: Timmy ratuje święta]]'', ''[[Wróżkowie chrzestni: Rajskie tarapaty]]''; <small>(''[[Wróżkowie chrzestni]]'', ''[[Bunsen, ty bestio!]]'')</small> | ** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Wróżkowie chrzestni: Dorośnij Timmy]]'', ''[[Wróżkowie chrzestni: Timmy ratuje święta]]'', ''[[Wróżkowie chrzestni: Rajskie tarapaty]]''; <small>(''[[Wróżkowie chrzestni]]'', ''[[Bunsen, ty bestio!]]'')</small> | ||
** [[Marek Robaczewski]]: ''[[Big Time Rush]]'' | ** [[Marek Robaczewski]]: ''[[Big Time Rush]]'' | ||
** [[Jakub Szydłowski]]: ''[[Imagination Movers]]'' | |||
* '''North, Nolan''' | |||
** [[Piotr Bąk]]: ''[[Uncharted]]''; <small>(''[[Piekaczki]]'')</small> | |||
* '''Norton, Edward''' | * '''Norton, Edward''' | ||
** [[Jarosław Boberek]]: ''[[Spytaj Mądroboty]]'' | ** [[Jarosław Boberek]]: ''[[Spytaj Mądroboty]]'' | ||
* '''Notaro, Tig''' | |||
** [[Izabela Dąbrowska]]: ''[[Rodzina od zaraz]]'' | |||
** [[Anna Gajewska]]: ''[[Ziemia u Neda]]'' | |||
* '''Novak, Kayvan''' | * '''Novak, Kayvan''' | ||
** [[Przemysław Glapiński]]: ''[[Cruella]]'' | |||
** [[Karol Pocheć]]: ''[[Paddington]]'' | ** [[Karol Pocheć]]: ''[[Paddington]]'' | ||
* '''Nowicki, Tom''' | |||
** [[Wojciech Machnicki]]: ''[[Linia obrony]]'' | |||
* '''Nyong’o, Lupita''' | * '''Nyong’o, Lupita''' | ||
** [[Paulina Holtz]]: ''[[Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie]]'' | ** [[Paulina Holtz]]: ''[[Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie]]'' | ||
** [[Patricia Kazadi]]: ''[[Poczytajmy i porozmawiajmy]]'' | |||
** [[Martyna Kowalik]]: ''[[Czarna Pantera]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | ** [[Martyna Kowalik]]: ''[[Czarna Pantera]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | ||
** [[Lidia Sadowa]]: ''[[Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi]]''; <small>(''[[Księga dżungli (film 2016)|Księga dżungli]]'', ''[[LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'', ''[[Star Wars: Siły przeznaczenia]]'')</small> | ** [[Lidia Sadowa]]: ''[[Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi]]''; <small>(''[[Księga dżungli (film 2016)|Księga dżungli]]'', ''[[LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'', ''[[Star Wars: Siły przeznaczenia]]'')</small> | ||
** [[Danuta Stenka]]: ''[[Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'' <small>(zwiastun)</small> | ** [[Danuta Stenka]]: ''[[Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
** [[Marta Wągrocka]]: ''[[Czarna Pantera]]'' | ** [[Marta Wągrocka]]: ''[[Czarna Pantera]]'', ''[[Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu]]''; <small>(''[[Kim jesteś, Charlie Brownie?]]'')</small> | ||
== O == | == O == | ||
* '''O’Brian, Katy M.''' | |||
** [[Dorota Bzdyla]]: ''[[Ant-Man i Osa: Kwantomania]]'' | |||
** [[Marta Wągrocka]]: ''[[The Mandalorian]]'' | |||
* '''O’Brien, Dylan''' | * '''O’Brien, Dylan''' | ||
** [[Przemysław Wyszyński]]: ''[[Więzień labiryntu: Lek na śmierć]]'' | ** [[Przemysław Wyszyński]]: ''[[Więzień labiryntu: Lek na śmierć]]'' | ||
* '''O’Connor, Celeste''' | |||
** [[Patrycja Grzywińska]]: ''[[Pogromcy duchów: Dziedzictwo]]'' | |||
** [[Katarzyna Kanabus]]: ''[[Madame Web]]'', ''[[Pogromcy duchów: Imperium lodu]]'' | |||
** ''[[Pogromcy duchów: Imperium lodu]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''O’Connor, Robert Emmett''' | |||
** [[Wojciech Szymański]]: ''[[Kto kogo stuknął?]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* '''O’Donnell, Chris''' | * '''O’Donnell, Chris''' | ||
** [[Bartosz Opania]]: ''[[ | ** [[Bartosz Opania]]: ''[[Miłość i wojna]]'', ''[[Batman i Robin]]'' | ||
** [[Antoni Pawlicki]]: ''[[Psy i koty: Odwet Kitty]]'' | ** [[Antoni Pawlicki]]: ''[[Psy i koty: Odwet Kitty]]'' | ||
* '''O’Dowd, Chris''' | * '''O’Dowd, Chris''' | ||
** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Podróże Guliwera (film 2010)|Podróże Guliwera]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Marek Bukowski]]: ''[[Osobliwy dom pani Peregrine]]'' | ** [[Marek Bukowski]]: ''[[Osobliwy dom pani Peregrine]]'' | ||
** [[Leszek Lichota]]: ''[[Podróże Guliwera (film 2010)|Podróże Guliwera]]'' | ** [[Leszek Lichota]]: ''[[Podróże Guliwera (film 2010)|Podróże Guliwera]]'' | ||
** [[Grzegorz Małecki]]: ''[[Thor: Mroczny świat]]'' | ** [[Grzegorz Małecki]]: ''[[Thor: Mroczny świat]]'' | ||
** [[Szymon Mysłakowski]]: ''[[Kraina Snów]]'' | |||
** [[Jerzy Stuhr]]: ''[[Twój Vincent]]'' | |||
* '''O’Gorman, Dean''' | * '''O’Gorman, Dean''' | ||
Linia 128: | Linia 242: | ||
* '''O’Hara, Catherine''' | * '''O’Hara, Catherine''' | ||
** [[Ewa Ziętek]]: ''[[Przetrwać święta]]'', ''[[Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń]]'' | ** [[Ewa Ziętek]]: ''[[Przetrwać święta]]'', ''[[Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń]]'' | ||
* '''O'Hara, Paige''' | |||
** [[Izabela Dąbrowska]]: ''[[Zaczarowana]]'' | |||
* '''O’Leary, Matt''' | * '''O’Leary, Matt''' | ||
Linia 137: | Linia 254: | ||
** [[Kinga Ilgner]]: ''[[Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | ** [[Kinga Ilgner]]: ''[[Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | ||
** [[Ewa Konstancja Bułhak]]: ''[[Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | ** [[Ewa Konstancja Bułhak]]: ''[[Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | ||
** [[Monika Krzywkowska]]: ''[[Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie]]'' | ** [[Monika Krzywkowska]]: ''[[Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie]]'', ''[[Star Wars: Rebelianci]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Andor]]'', ''[[Ahsoka]]'' | ||
* '''O’Toole, Peter''' | |||
** [[Ignacy Gogolewski]]: ''[[Lassie]]'' | |||
* '''Offerman, Nick''' | * '''Offerman, Nick''' | ||
Linia 144: | Linia 264: | ||
* '''Okonedo, Sophie''' | * '''Okonedo, Sophie''' | ||
** [[Agata Gawrońska-Bauman]]: ''[[Alex Rider: Misja Stormbreaker]]'' | ** [[Agata Gawrońska-Bauman]]: ''[[Alex Rider: Misja Stormbreaker]]'' | ||
** [[Paulina Holtz]]: ''[[Misja Stone]]'' | |||
* '''Okoro, Nija''' | |||
** [[Aleksandra Nowicka]]: ''[[Gwiazdka w Hollywood]]'' | |||
* '''Ólafsson, Ólafur Darri''' | |||
** [[Szymon Kuśmider]]: ''[[Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda]]'' | |||
** [[Jakub Wieczorek]]: ''[[Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga]]'' | |||
** ''[[BFG: Bardzo Fajny Gigant]]'' | |||
* '''Olagundoye, Toks''' | |||
** [[Lidia Sadowa]]: ''[[Drużyna]]''; <small>(''[[Arcane]]'', ''[[Wojownicze Żółwie Ninja: Ewolucja – film]]'')</small> | |||
* '''Oldman, Gary''' | * '''Oldman, Gary''' | ||
** [[Jan Peszek]]: ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'', ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'', ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci | ** [[Aleksander Bednarz]]: ''[[Opowieść wigilijna (film 2009)|Opowieść wigilijna]]'' | ||
** [[Beniamin Lewandowski]]: ''[[Opowieść wigilijna (film 2009)|Opowieść wigilijna]]'' | |||
** [[Jan Peszek]]: ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'', ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'', ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Opowieść wigilijna (film 2009)|Opowieść wigilijna]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II]]'', ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]'' | |||
** [[Wojciech Wysocki]]: ''[[Wieczna miłość]]'' | |||
* '''Oliver, Christian''' | * '''Oliver, Christian''' | ||
Linia 153: | Linia 288: | ||
* '''Oliver, John''' | * '''Oliver, John''' | ||
** [[Kamil Pruban]]: ''[[Kto to był?]]'' | ** [[Kamil Pruban]]: ''[[Kto to był?]]'' | ||
** ''[[Pomagadła]]'' | |||
* '''Olivier, Laurence''' | * '''Olivier, Laurence''' | ||
** [[Tadeusz Bogucki]]: ''[[Ostatnie dni Pompeii]]'' | ** [[Tadeusz Bogucki]]: ''[[Ostatnie dni Pompeii]]'' | ||
** [[Zdzisław Tobiasz]]: ''[[Piotr Wielki]]'' | ** [[Janusz Mazanek]]: ''[[David Copperfield (film 1969)|David Copperfield]]'' | ||
** [[Zdzisław Tobiasz]]: ''[[Detektyw]]'', ''[[Piotr Wielki]]'' | |||
** ''[[Kolekcja]]'' | |||
** ''[[Król Lear (spektakl 1982)|Król Lear]]'' | |||
* '''Olsen, Ashley''' | * '''Olsen, Ashley''' | ||
Linia 163: | Linia 302: | ||
* '''Olsen, Elizabeth''' | * '''Olsen, Elizabeth''' | ||
** [[Lidia Sadowa]]: ''[[Avengers: Czas Ultrona]]'', ''[[Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów]]'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'' | ** [[Lidia Sadowa]]: ''[[Avengers: Czas Ultrona]]'', ''[[Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów]]'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[WandaVision]]'', ''[[Spider-Man: Bez drogi do domu]]'', ''[[Doktor Strange w multiwersum obłędu]]'', ''[[A gdyby...?]]'' <small>(animacja)</small> | ||
* '''Olsen, Mary-Kate''' | * '''Olsen, Mary-Kate''' | ||
** [[Krystyna Kozanecka]]: ''[[Jak dwie krople wody]]'' | ** [[Krystyna Kozanecka]]: ''[[Jak dwie krople wody]]'' | ||
** [[Iwona Rulewicz]]: ''[[Mary-Kate i Ashley w akcji]]'' <small>(animacja)</small> | ** [[Iwona Rulewicz]]: ''[[Mary-Kate i Ashley w akcji]]'' <small>(animacja)</small> | ||
* '''Olyphant, Timothy''' | |||
** [[Jacek Kopczyński]]: ''[[The Mandalorian]]'', ''[[Księga Boby Fetta]]'' | |||
* '''Oparei, Deobia''' | * '''Oparei, Deobia''' | ||
** [[Andrzej Blumenfeld]]: ''[[Thunderbirds]]'' | |||
** [[Szymon Kuśmider]]: ''[[Dumbo (film 2019)|Dumbo]]'' | |||
** [[Jakub Wieczorek]]: ''[[Dzień Niepodległości: Odrodzenie]]'' | ** [[Jakub Wieczorek]]: ''[[Dzień Niepodległości: Odrodzenie]]'' | ||
** [[Wojciech Żołądkowicz]]: ''[[Loki]]'' | |||
** ''[[Jumanji: Następny poziom]]'' | |||
* '''Orłowa, Lubow''' | |||
** [[Danuta Szaflarska]]: ''[[Spotkanie nad Łabą]]'' | |||
* '''Ortega, Jenna''' | * '''Ortega, Jenna''' | ||
** [[Magdalena Herman-Urbańska]]: ''[[Dzień na tak]]'' | |||
** [[Natalia Jankiewicz]]: ''[[Bizaardvark]]'' | |||
** [[Zuzanna Jaźwińska]]: ''[[Richie Rich (serial 2015)|Richie Rich]]'' | ** [[Zuzanna Jaźwińska]]: ''[[Richie Rich (serial 2015)|Richie Rich]]'' | ||
** [[Zofia Modej]]: ''[[Ratujmy Florę]]'' | ** [[Zofia Modej]]: ''[[Ratujmy Florę]]'' | ||
** [[Małgorzata Prochera]]: ''[[Rodzinka od środka]]'' | ** [[Małgorzata Prochera]]: ''[[Rodzinka od środka]]'' | ||
** ''[[ | |||
* '''Ortega, Kenny''' | |||
** [[Jacek Jarzyna]]: ''[[Następcy: No to jazda]]'', ''[[Descendants 2: It's Going Down]]'' | |||
** [[Robert Tondera]]: ''[[Fineasz i Ferb]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* '''Ortiz, Jesús Reyes''' | |||
** [[Oskar Stoczyński]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
* '''Osment, Emily''' | * '''Osment, Emily''' | ||
Linia 184: | Linia 341: | ||
* '''Oswalt, Patton''' | * '''Oswalt, Patton''' | ||
** [[Przemysław Bluszcz]]: ''[[Kim Kolwiek ( | ** [[Przemysław Bluszcz]]: ''[[Kim Kolwiek: Film]]'' | ||
** [[Cezary Kwieciński]]: ''[[Oddział specjalny]]'', ''[[Pogromcy duchów: Imperium lodu]]'' | |||
** [[Zbigniew Zamachowski]]: ''[[Eternals]]''; <small>(''[[Ratatuj]]'')</small> | |||
** ''[[Mądroboty: Czas na odpowiedź]]'' | |||
** ''[[Pogromcy duchów: Imperium lodu]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Ousley, Ian''' | |||
** [[Karol Osentowski]]: ''[[Awatar: Ostatni władca wiatru]]'' | |||
** ''[[Drużyna]]'' | |||
* '''Owen, Clive''' | * '''Owen, Clive''' | ||
** [[Piotr Grabowski]]: ''[[Valerian i miasto tysiąca planet]]'' <small>(zwiastuny)</small> | ** [[Piotr Grabowski]]: ''[[Valerian i miasto tysiąca planet]]'' <small>(zwiastuny)</small> | ||
** [[Michał Konarski]]: ''[[Valerian i miasto tysiąca planet]]'' | ** [[Michał Konarski]]: ''[[Valerian i miasto tysiąca planet]]'' | ||
* '''Oyelowo, David''' | |||
** [[Tomasz Borkowski]]: ''[[Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów]]'' | |||
** [[Wojciech Chorąży]]: ''[[Water Man]]'' | |||
** [[Szymon Mysłakowski]]: ''[[Piotruś Królik 2: Na gigancie]]'' | |||
== P == | == P == | ||
Linia 203: | Linia 373: | ||
** ''[[Fałszywa dwunastka]]'' | ** ''[[Fałszywa dwunastka]]'' | ||
* '''Page, | * '''Page, Elliot''' | ||
** [[Julia Kołakowska-Bytner]]: ''[[X-Men: Przeszłość, która nadejdzie]]'' | ** [[Julia Kołakowska-Bytner]]: ''[[X-Men: Przeszłość, która nadejdzie]]'' | ||
** [[Małgorzata Socha]]: ''[[Beyond: Dwie | ** [[Małgorzata Socha]]: ''[[Beyond: Dwie dusze]]'' <small>(gra)</small> | ||
* '''Page, Regé-Jean''' | |||
** [[Michał Mikołajczak]]: ''[[Dungeons & Dragons: Złodziejski honor]]'' | |||
** [[Otar Saralidze]]: ''[[Zabójcze maszyny]]'' | |||
* '''Pally, Adam''' | |||
** [[Maksymilian Bogumił]]: ''[[SONIC. Szybki jak błyskawica]]'', ''[[SONIC 2. Szybki jak błyskawica]]'' | |||
** [[Marcin Przybylski]]: ''[[Iron Man 3]]'' | |||
** [[Otar Saralidze]]: ''[[Turniej główny]]'' | |||
** [[Henryk Simon]]: ''[[The Mandalorian]]'' | |||
** [[Janusz Wituch]]: ''[[Kto to był?]]'' | |||
* '''Palmer, Geoffrey''' | |||
** [[Włodzimierz Bednarski]]: ''[[Piotruś Pan (film 2003)|Piotruś Pan]]'' | |||
** [[Tomasz Przysiężny]]: ''[[Kieszonkowy dziadek]]'' | |||
** <!--[[Tadeusz Borowski]]: -->''[[Paddington]]'' | |||
** ''[[Szaleństwo króla Jerzego]]'' | |||
** ''[[Wesołych świąt (spektakl)|Wesołych świąt]]'' | |||
* '''Palmer, Keke''' | |||
** [[Joanna Kudelska]]: ''[[Wskakuj!]]'' | |||
** [[Marta Zgutczyńska]]: ''[[True Jackson]]'', ''[[Wyśpiewać marzenia]]'' | |||
** ''[[Projekt Mc²]]'' | |||
* '''Palmer, Lilli''' | * '''Palmer, Lilli''' | ||
** [[Krystyna Mikołajewska]]: ''[[Piotr Wielki]]'' | ** [[Krystyna Mikołajewska]]: ''[[Piotr Wielki]]'' | ||
** [[Danuta Szaflarska]]: ''[[Julio, jesteś czarująca]]'' | ** [[Danuta Szaflarska]]: ''[[Julio, jesteś czarująca]]'' | ||
** [[Barbara Wrzesińska]]: ''[[Łoże z baldachimem]]'' | |||
* '''Paltrow, Gwyneth''' | * '''Paltrow, Gwyneth''' | ||
** [[Magdalena Kumorek]]: ''[[Avengers]]'', ''[[Iron Man 3]]'', ''[[Spider-Man: Homecoming]]'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'' | ** [[Magdalena Kumorek]]: ''[[Avengers]]'', ''[[Iron Man 3]]'', ''[[Spider-Man: Homecoming]]'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[Legendy Marvela]]'' | ||
** ''[[Hak]]'' | ** ''[[Hak]]'' | ||
** [http://touspolska.pl/czule-historie-5 ''Czułe historie nr 5'' - reklama Tousa] | ** [http://touspolska.pl/czule-historie-5 ''Czułe historie nr 5'' - reklama Tousa] | ||
Linia 224: | Linia 418: | ||
** [[Robert Rozmus]]: ''[[Brzdąc w opałach]]'' | ** [[Robert Rozmus]]: ''[[Brzdąc w opałach]]'' | ||
** [[Janusz Wituch]]: ''[[Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej pioruna]]'' | ** [[Janusz Wituch]]: ''[[Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej pioruna]]'' | ||
* '''Papas, Irene''' | |||
** [[Maria Homerska]]: ''[[Każdemu swoje]]'' | |||
** [[Aniela Świderska]]: ''[[Elektra]]'' | |||
** ''[[Odyseja (serial 1968)|Odyseja]]'' | |||
* '''Paquin, Anna''' | * '''Paquin, Anna''' | ||
** [[Aneta Todorczuk]]: ''[[Dzieci Ireny Sendlerowej]]'' | ** [[Aneta Todorczuk]]: ''[[Dzieci Ireny Sendlerowej]]'' | ||
* '''Park, Ashley''' | |||
** [[Magdalena Krylik]]: ''[[Pomagadła]]'' | |||
** ''[[Mean Girls]]'' | |||
* '''Park, Randall''' | * '''Park, Randall''' | ||
** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Doogie Kameāloha, lekarka]]''; <small>(''[[Psi patrol: Film]]'')</small> | |||
** [[Cezary Kwieciński]]: ''[[iCarly]]'' | ** [[Cezary Kwieciński]]: ''[[iCarly]]'' | ||
** [[Grzegorz Małecki]]: ''[[Ant-Man i Osa]]'' | ** [[Grzegorz Małecki]]: ''[[Ant-Man i Osa]]'', ''[[WandaVision]]'', ''[[Legendy Marvela]]'' | ||
** [[Michał Podsiadło]]: ''[[Aquaman]]'' | ** [[Michał Podsiadło]]: ''[[Aquaman]]'', ''[[Aquaman i zaginione królestwo]]'' | ||
** [[Janusz Wituch]]: ''[[Super Ninja]]'' | ** [[Janusz Wituch]]: ''[[Super Ninja]]'' | ||
Linia 237: | Linia 441: | ||
** [[Olaf Marchwicki]]: ''[[Imperium robotów. Bunt człowieka]]'', ''[[Hugo i łowcy duchów]]'' | ** [[Olaf Marchwicki]]: ''[[Imperium robotów. Bunt człowieka]]'', ''[[Hugo i łowcy duchów]]'' | ||
** ''[[Osobliwy dom pani Peregrine]]'' | ** ''[[Osobliwy dom pani Peregrine]]'' | ||
* '''Parker, Seo-joon''' | |||
** [[Marcin Januszkiewicz]]: ''[[Marvels]]'' | |||
* '''Parnell, Charles''' | * '''Parnell, Charles''' | ||
Linia 243: | Linia 450: | ||
* '''Parnell, Chris''' | * '''Parnell, Chris''' | ||
** [[Dariusz Odija]]: ''[[Legenda telewizji]]'' | ** [[Dariusz Odija]]: ''[[Legenda telewizji]]'' | ||
** ''[[ʻOhana: Najcenniejszy skarb]]'' | |||
* '''Parris, Teyonah''' | |||
** [[Zuzanna Saporznikow]]: ''[[WandaVision]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[Marvels]]'', ''[[Święta rządzą!]]'' | |||
* '''Parsons, Jim''' | * '''Parsons, Jim''' | ||
** [[Paweł Ciołkosz]]: ''[[iCarly]]'' <small>(gościnnie)</small> | ** [[Paweł Ciołkosz]]: ''[[iCarly]]'' <small>(gościnnie)</small> | ||
* '''Parton, Dolly''' | * '''Parton, Dolly''' | ||
Linia 253: | Linia 463: | ||
* '''Pascal, Pedro''' | * '''Pascal, Pedro''' | ||
** [[Grzegorz Małecki]]: ''[[The Mandalorian]]'' | ** [[Paweł Ciołkosz]]: ''[[Wonder Woman 1984]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | ||
** [[Michał Konarski]]: ''[[Wonder Woman 1984]]'' | |||
** [[Grzegorz Małecki]]: ''[[The Mandalorian]]''; <small>(''[[Księga Boby Fetta]]'')</small> | |||
** [[Kamil Pruban]]: ''[[Będziemy bohaterami]]'' | |||
* '''Pasquesi, David''' | |||
** [[Piotr Polk]]: ''[[Księga Boby Fetta]]'' | |||
* '''Patani, Ronak''' | |||
** [[Łukasz Węgrzynowski]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
* '''Patel, Dev''' | * '''Patel, Dev''' | ||
** [[Leszek Zduń]]: ''[[Ostatni władca wiatru]]'' | ** [[Leszek Zduń]]: ''[[Ostatni władca wiatru]]'' | ||
* '''Patel, Harish''' | |||
** [[Aleksander Mikołajczak]]: ''[[Babcia rabuś]]'' | |||
** [[Kajetan Wolniewicz]]: ''[[Eternals]]'' | |||
* '''Patel, Punam''' | |||
** [[Anna Terpiłowska]]: ''[[Najlepsi]]'' | |||
** ''[[Na krańcu świata]]'' | |||
* '''Patrasová, Dagmar''' | |||
** [[Halina Chrobak]]: ''[[Arabela]]'' | |||
** [[Joanna Szczepkowska]]: ''[[Hotel Polanów i jego goście]]'' | |||
** ''[[Córka króla wszechmórz]]'' | |||
** ''[[Goście]]'' | |||
** ''[[Pan Tau]]'' | |||
* '''Pattinson, Robert''' | * '''Pattinson, Robert''' | ||
** [[Bartosz Fajge]]: ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'' | ** [[Bartosz Fajge]]: ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]''<!--, ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]''--> | ||
** [[Mateusz Kwiecień]]: ''[[Batman (film 2022)|Batman]]'' | |||
* '''Patton, Paula''' | * '''Patton, Paula''' | ||
** [[Magdalena Herman-Urbańska]]: ''[[Czworo dzieci i Coś]]'' | |||
** [[Lidia Sadowa]]: ''[[Warcraft: Początek]]'' | ** [[Lidia Sadowa]]: ''[[Warcraft: Początek]]'' | ||
* '''Pauhofová, Tatiana''' | |||
** [[Dominika Kluźniak]]: ''[[Janosik: Prawdziwa historia]]'' | |||
** [[Gabriela Muskała]]: ''[[Wszystko albo nic]]'' | |||
* '''Paul, Aaron''' | * '''Paul, Aaron''' | ||
** [[Jacek Kopczyński]]: ''[[Exodus: Bogowie i królowie]]'' | ** [[Jacek Kopczyński]]: ''[[Exodus: Bogowie i królowie]]'' | ||
* '''Paul, Chris''' | |||
** [[Robert Kuraś]]: ''[[Big Time Rush]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
** [[Maciej Maciejewski (ur. 1985)|Maciej Maciejewski]]: ''[[Jessie]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
** [[Jakub Wieczorek]]: ''[[Scooby-Doo i… zgadnij kto?]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* '''Paulsen, Rob''' | |||
** [[Grzegorz Pawlak]]: ''[[Big Time Rush]]''; <small>(''[[Przygody Timmy'ego]]'')</small> | |||
* '''Paxton, Bill''' | * '''Paxton, Bill''' | ||
** [[Krzysztof Banaszyk]]: ''[[Mali agenci 2: Wyspa marzeń]]'', ''[[Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd]]'', ''[[Thunderbirds]]'' | ** [[Krzysztof Banaszyk]]: ''[[Mali agenci 2: Wyspa marzeń]]'', ''[[Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd]]'', ''[[Thunderbirds]]'' | ||
** [[Andrzej Nejman]]: ''[[Wielki Joe]]'' | ** [[Andrzej Nejman]]: ''[[Wielki Joe]]'' | ||
* '''Payne, Liam''' | |||
** ''[[iCarly]]'' | |||
* '''Payton, Khary''' | |||
** [[Krzysztof Banaszyk]]: ''[[Ja w kapeli]]''; <small>(''[[Młodzi Tytani]]'', ''[[Młodzi Tytani: Akcja!]]'')</small> | |||
** [[Jacek Król]]: ''[[Młodzi Tytani: Akcja!]]'' <small>(animacja)</small>; <small>(''[[Młodzi Tytani: Akcja! Film]]'', ''[[Młodzi Tytani: Akcja! kontra Młodzi Tytani]]'')</small> | |||
** [[Andrzej Popiel (ur. 1990)|Andrzej Popiel]]: ''[[Młodzi Tytani: Akcja!]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Leszek Zduń]]: ''[[Hannah Montana]]''; <small>(''[[Kryptonim: Klan na drzewie]]'')</small> | |||
* '''Peak, Whitney''' | |||
** [[Katarzyna Kanabus]]: ''[[Hokus Pokus 2]]'' | |||
** ''[[Chilling Adventures of Sabrina]]'' | |||
* '''Pearce, Guy''' | * '''Pearce, Guy''' | ||
Linia 275: | Linia 536: | ||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Opowieści na dobranoc]]'' | ** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Opowieści na dobranoc]]'' | ||
** [[Bartłomiej Topa]]: ''[[Iron Man 3]]'' | ** [[Bartłomiej Topa]]: ''[[Iron Man 3]]'' | ||
* '''Pearman, Raven-Symoné''' | |||
** [[Joanna Borer]]: ''[[Nie ma to jak hotel]]'' | |||
** [[Patricia Kazadi]]: ''[[Cheetah Girls]]'', ''[[Cheetah Girls: Jeden świat]]'' | |||
** [[Katarzyna Łaska]]: ''[[Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny]]''<!--, ''[[Wkręty z górnej półki]]'' | |||
** [[Kaja Paschalska]]: ''[[Wkręty z górnej półki]]''; <small>(''[[Dzwoneczek]]'', ''[[Dzwoneczek i zaginiony skarb]]'', ''[[Dzwoneczek i uczynne wróżki]]'', ''[[Wielkie zawody w Przystani Elfów]]'', ''[[Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł]]'', ''[[Dzwoneczek i tajemnica piratów]]'',''[[Dzwoneczek i bestia z Nibylandii]]'')</small>--> | |||
** [[Aleksandra Rojewska]]: ''[[Dr Dolittle]]'', ''[[Dr Dolittle 2]]'' | |||
** [[Anna Sroka-Hryń]]: ''[[Raven na chacie]]'', ''[[Obóz Kikiwaka]]'' | |||
** [[Anna Szymańczyk]]: ''[[Słoneczna Sonny]]'', ''[[K.C. Nastoletnia agentka]]'' | |||
** [[Monika Węgiel-Jarocińska]]: ''[[Ziemia u Neda]]'' | |||
** ''[[Wkręty z górnej półki]]'' | |||
* '''Peck, Gregory''' | |||
** [[Mirosław Szonert]]: ''[[Miraż]]'' | |||
* '''Peck, Josh''' | * '''Peck, Josh''' | ||
** [[Krzysztof Królak]]: ''[[Drake i Josh]]'', ''[[Victoria znaczy zwycięstwo]]'', ''[[Wesołych świąt - Drake i Josh]]'' | ** [[Krzysztof Królak]]: ''[[Drake i Josh]]'', ''[[Victoria znaczy zwycięstwo]]'', ''[[Wesołych świąt - Drake i Josh]]'' | ||
** ''[[ | ** [[Damian Kulec]]: ''[[Turner i Hooch]]'' | ||
** ''[[Najlepszy najgorszy weekend]]''<!-- | ** [[Maksymilian Michasiów]]: ''[[Najlepszy najgorszy weekend]]'' | ||
** ''[[Victoria znaczy zwycięstwo]]''<!-- | |||
** ''[[iCarly]]''--> | ** ''[[iCarly]]''--> | ||
* '''Pedrad, Nasim''' | * '''Pedrad, Nasim''' | ||
** [[Kinga Ilgner]]: ''[[Nic strasznego]]'' | |||
** [[Julia Kamińska]]: ''[[Aladyn (film 2019)|Aladyn]]'' | ** [[Julia Kamińska]]: ''[[Aladyn (film 2019)|Aladyn]]'' | ||
Linia 291: | Linia 568: | ||
** [[Agata Buzek]]: ''[[Podróże Guliwera (film 2010)|Podróże Guliwera]]'' | ** [[Agata Buzek]]: ''[[Podróże Guliwera (film 2010)|Podróże Guliwera]]'' | ||
** [[Beata Kawka]]: ''[[Szczęśliwy dzień]]'' | ** [[Beata Kawka]]: ''[[Szczęśliwy dzień]]'' | ||
** [[Agnieszka Kudelska]]: ''[[Podróże Guliwera (film 2010)|Podróże Guliwera]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Pegg, Simon''' | * '''Pegg, Simon''' | ||
Linia 299: | Linia 577: | ||
** [[Justyna Bojczuk]]: ''[[Ostatni władca wiatru]]'', ''[[Transformers: Wiek zagłady]]'' <small>(zwiastun)</small> | ** [[Justyna Bojczuk]]: ''[[Ostatni władca wiatru]]'', ''[[Transformers: Wiek zagłady]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
** [[Magdalena Wasylik]]: ''[[Transformers: Wiek zagłady]]''; <small>(''[[Transformers: Ostatni Rycerz]]'')</small> | ** [[Magdalena Wasylik]]: ''[[Transformers: Wiek zagłady]]''; <small>(''[[Transformers: Ostatni Rycerz]]'')</small> | ||
** ''[[Ostatni władca wiatru]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Pemberton, Steve''' | |||
** [[Grzegorz Małecki]]: ''[[Lassie]]'' | |||
** [[Zbigniew Suszyński]]: ''[[Pcin Dolny]]'' | |||
* '''PenaVega, Alexa''' | * '''PenaVega, Alexa''' | ||
Linia 307: | Linia 590: | ||
* '''Peña, Michael''' | * '''Peña, Michael''' | ||
** [[Krzysztof Cybiński]]: ''[[Dora i Miasto Złota]]'' | ** [[Krzysztof Cybiński]]: ''[[Dora i Miasto Złota]]'' | ||
** [[Antoni Pawlicki]]: ''[[Ant-Man]]'', ''[[Pułapka czasu]]'', ''[[Ant-Man i Osa]]'' | ** [[Antoni Pawlicki]]: ''[[Ant-Man]]'', ''[[Pułapka czasu]]'', ''[[Ant-Man i Osa]]'', ''[[Tom i Jerry (film 2021)|Tom i Jerry]]'' | ||
* '''Penn, Kai''' | |||
** [[Konrad Darocha]]: ''[[Śnięty Mikołaj: Serial]]'' | |||
** ''[[Pomagadła]]'' | |||
* '''Peppard, George''' | |||
** [[Jerzy Kamas]]: ''[[Wahadło]]'' | |||
* '''Pepper, Barry''' | * '''Pepper, Barry''' | ||
** [[Paweł Ciołkosz]]: ''[[Więzień labiryntu: Lek na śmierć]]'' | ** [[Paweł Ciołkosz]]: ''[[Więzień labiryntu: Lek na śmierć]]'' | ||
** [[Łukasz Simlat]]: ''[[Jeździec znikąd]]'', ''[[Monster Trucks]]'' | ** [[Łukasz Simlat]]: ''[[Jeździec znikąd]]'', ''[[Monster Trucks]]'' | ||
* '''Perez, Rosie''' | |||
** [[Anna Sroka-Hryń]]: ''[[Clifford. Wielki czerwony pies]]'' | |||
* '''Perkins, Elizabeth''' | * '''Perkins, Elizabeth''' | ||
Linia 317: | Linia 610: | ||
* '''Perlman, Rhea''' | * '''Perlman, Rhea''' | ||
** [[Ewa Kania]]: ''[[13: Musical]]'' | |||
** [[Elżbieta Kijowska-Rozen]]: ''[[Barbie]]'' | |||
** [[Mirosława Nyckowska]]: ''[[Matylda]]'' | ** [[Mirosława Nyckowska]]: ''[[Matylda]]'' | ||
** [[Ewa Wencel]]: ''[[Ratujmy Florę]]'' | ** [[Ewa Wencel]]: ''[[Ratujmy Florę]]'' | ||
Linia 322: | Linia 617: | ||
* '''Perlman, Ron''' | * '''Perlman, Ron''' | ||
** [[Tadeusz Borowski]]: ''[[Looney Tunes znowu w akcji]]'' | ** [[Tadeusz Borowski]]: ''[[Looney Tunes znowu w akcji]]'' | ||
* '''Perry, Bradley Steven''' | |||
** [[Franciszek Boberek]]: ''[[Oddział specjalny]]'', ''[[Szczury laboratoryjne]]'', ''[[To nie ja]]'', ''[[Szczury laboratoryjne: Jednostka elitarna]]'' | |||
** [[Miłosz Konkel]]: ''[[Boska przygoda Sharpay]]'' | |||
** [[Jan Piotrowski]]: ''[[Powodzenia, Charlie!]]'', ''[[Powodzenia, Charlie: Szerokiej drogi]]'', ''[[Jessie]]'', ''[[Wszystkie kłamstwa Jacka]]'' | |||
** [[Jan Rotowski]]: ''[[Powodzenia, Charlie!]]''<!-- | |||
** ''[[Rysuj i graj]]''--> | |||
* '''Perry, Lee''' | |||
** [[Rafał Szałajko]]: ''[[Furiosa: Saga Mad Max]]'' | |||
* '''Perry, Tyler''' | * '''Perry, Tyler''' | ||
Linia 332: | Linia 637: | ||
* '''Peters, Evan''' | * '''Peters, Evan''' | ||
** [[Bartosz Obuchowicz]]: ''[[X-Men: Przeszłość, która nadejdzie]]'', ''[[X-Men: Apocalypse]]'', ''[[X-Men: Mroczna Phoenix]]'' | ** [[Bartosz Obuchowicz]]: ''[[X-Men: Przeszłość, która nadejdzie]]'', ''[[X-Men: Apocalypse]]'', ''[[X-Men: Mroczna Phoenix]]'' | ||
** [[Krzysztof Szczepaniak]]: ''[[WandaVision]]'' | |||
* '''Petinkin, Mandy''' | |||
** [[Grzegorz Pawlak]]: ''[[Cudowny chłopak]]''; <small>(''[[Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski]]'')</small> | |||
* '''Petrie, Alistair''' | * '''Petrie, Alistair''' | ||
Linia 341: | Linia 650: | ||
** [[Ewa Kania]]: ''[[Wydział Rosja]]'', ''[[Frankie i Johnny]]'', ''[[Wiek niewinności]]'', ''[[Szczęśliwy dzień]]'' | ** [[Ewa Kania]]: ''[[Wydział Rosja]]'', ''[[Frankie i Johnny]]'', ''[[Wiek niewinności]]'', ''[[Szczęśliwy dzień]]'' | ||
** [[Beata Ścibakówna]]: ''[[Czarownica 2]]'' | ** [[Beata Ścibakówna]]: ''[[Czarownica 2]]'' | ||
** [[Magdalena Wójcik]]: ''[[Ant-Man i Osa]]'', ''[[Czarownica 2]]'' <small>(zwiastun)</small> | ** [[Magdalena Wójcik]]: ''[[Ant-Man i Osa]]'', ''[[Czarownica 2]]'' <small>(zwiastun)</small>, ''[[Ant-Man i Osa: Kwantomania]]'' | ||
* '''Phelps, James''' | * '''Phelps, James''' | ||
** [[Jakub Truszczyński]]: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]'', ''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'', ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'', ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'', ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi]]'', ''[[ | ** [[Jakub Truszczyński]]: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]'', ''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'', ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'', ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'', ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II]]'', ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]'' | ||
* '''Phelps, Oliver''' | * '''Phelps, Oliver''' | ||
** [[Jakub Truszczyński]]: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]'', ''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'', ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'', ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'', ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci | ** [[Jakub Truszczyński]]: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]'', ''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'', ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'', ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'', ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II]]'', ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]'' | ||
* '''Philbin, Regis''' | |||
** [[Stanisław Biczysko]]: ''[[Gwiazdozbiór Fineasza i Ferba]]'' | |||
** ''[[Lilo i Stich (serial animowany)|Lilo i Stich]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** ''[[Szaleję za tobą]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
* '''Philipe, Gérard''' | |||
** [[Mieczysław Voit]]: ''[[Piękności nocy]]'' | |||
* '''Phillips, Busy''' | |||
** [[Joanna Pach-Żbikowska]]: ''[[Mean Girls]]'' | |||
* '''Phillips, Siân''' | * '''Phillips, Siân''' | ||
Linia 358: | Linia 678: | ||
* '''Picardo, Robert''' | * '''Picardo, Robert''' | ||
** [[Włodzimierz Press]]: ''[[Star Trek: Voyager]]''; ''[[Ben 10: Wyścig z czasem]]'' | ** [[Włodzimierz Press]]: ''[[Star Trek: Voyager]]''; ''[[Ben 10: Wyścig z czasem]]'' | ||
* '''Piesse, Bonnie''' | |||
** [[Elżbieta Kopocińska]]: ''[[Gwiezdne wojny: Część II – Atak klonów]]'' | |||
** [[Anna Wodzyńska]]: ''[[Obi-Wan Kenobi]]'' | |||
* '''Pigott-Smith, Tim''' | * '''Pigott-Smith, Tim''' | ||
Linia 363: | Linia 687: | ||
* '''Pine, Chris''' | * '''Pine, Chris''' | ||
** [[Kamil Kula]]: ''[[Wonder Woman]]'', ''[[Pułapka czasu]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | ** [[Kamil Kula]]: ''[[Wonder Woman]]'', ''[[Pułapka czasu]]'' <small>(zwiastun #1)</small>, ''[[Wonder Woman 1984]]'', ''[[Dungeons & Dragons: Złodziejski honor]]'' | ||
** [[Marcin Przybylski]]: ''[[Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny]]'', ''[[Wonder Woman]]'' <small>(zwiastun)</small> | ** [[Marcin Przybylski]]: ''[[Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny]]'', ''[[Wonder Woman]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
** [[Karol Wróblewski]]: ''[[Pułapka czasu]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | ** [[Karol Wróblewski]]: ''[[Pułapka czasu]]'' <small>(zwiastun #2)</small>; ''[[Życzenie]]'' <small>(animacja – zwiastun #1)</small> | ||
** [[Maciej Zakościelny]]: ''[[Pułapka czasu]]'' | ** [[Maciej Zakościelny]]: ''[[Pułapka czasu]]'' | ||
* '''Pineda, Daniella''' | * '''Pineda, Daniella''' | ||
** [[Marta Wągrocka]]: ''[[Jurassic World: Upadłe królestwo]]'' | ** [[Marta Wągrocka]]: ''[[Jurassic World: Upadłe królestwo]]'', ''[[Jurassic World: Dominion]]'' | ||
* '''Pitt, Brad''' | * '''Pitt, Brad''' | ||
** [[Artur Barciś]]: ''[[Thelma i Louise]]'' | |||
** [[Zbigniew Suszyński]]: ''[[Kalifornia]]'' | ** [[Zbigniew Suszyński]]: ''[[Kalifornia]]'' | ||
** | |||
* '''Playfair, Dylan''' | |||
** [[Józef Pawłowski]]: ''[[Potężne Kaczory: Sezon na zmiany]]'' | |||
** [[Sebastian Perdek]]: ''[[Następcy 2]]'', ''[[Descendants 2: It's Going Down]]'', ''[[Na morza dnie: Krótka historia „Następców”]]'', ''[[Następcy 3]]'' | |||
* '''Ploszek, Pete''' | * '''Ploszek, Pete''' | ||
Linia 379: | Linia 707: | ||
** [[Michał Klawiter]]: ''[[Kapitan Marvel]]''<!-- | ** [[Michał Klawiter]]: ''[[Kapitan Marvel]]''<!-- | ||
** ''[[Terminator: Mroczne przeznaczenie]]''--> | ** ''[[Terminator: Mroczne przeznaczenie]]''--> | ||
* '''Poitier, Sidney''' | |||
** [[Roman Wilhelmi]]: ''[[Wątła nić]]'' | |||
* '''Popoola, Abraham''' | |||
** [[Paweł Peterman]]: ''[[Andor]]'', ''[[Marvels]]'' | |||
** [[Kamil Pruban]]: ''[[Pan Jangle i świąteczna podróż]]'' | |||
** [[Jakub Wieczorek]]: ''[[Cruella]]''<!-- | |||
** ''[[Morbius]]''--> | |||
* '''Porter, Billy''' | |||
** [[Maciej Maciejewski (ur. 1985)|Maciej Maciejewski]]: ''[[Kopciuszek (film 2021)|Kopciuszek]]'' | |||
* '''Porter, Eric''' | |||
** [[Jerzy Kamas]]: ''[[Makbet (spektakl 1970)|Makbet]]'' | |||
** [[Zdzisław Tobiasz]]: ''[[Anna Karenina (serial)|Anna Karenina]]'', ''[[Hamlet]]'', ''[[Saga rodu Forsyte'ów]]'' | |||
* '''Porter, Scott''' | * '''Porter, Scott''' | ||
Linia 384: | Linia 728: | ||
* '''Portman, Natalie''' | * '''Portman, Natalie''' | ||
** [[Anna Cieślak]]: ''[[Thor: Mroczny świat]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'' | ** [[Anna Cieślak]]: ''[[Thor: Mroczny świat]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[A gdyby...?]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[Thor: Miłość i grom]]'' | ||
** [[Jolanta Fraszyńska]]: ''[[Pana Magorium cudowne emporium]]'' | ** [[Jolanta Fraszyńska]]: ''[[Pana Magorium cudowne emporium]]'' | ||
** [[Anna Gajewska]]: ''[[Thor: Mroczny świat]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | ** [[Anna Gajewska]]: ''[[Thor: Mroczny świat]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | ||
** [[Aleksandra Rojewska]]: ''[[Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Część II – Atak klonów]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Część III – Zemsta Sithów]]'' | ** [[Aleksandra Rojewska]]: ''[[Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Część II – Atak klonów]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Część III – Zemsta Sithów]]'', ''[[Obi-Wan Kenobi]]'' <small>(nagranie archiwalne)</small> | ||
** [[Lidia Sadowa]]: ''[[Thor: Mroczny świat]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | ** [[Lidia Sadowa]]: ''[[Thor: Mroczny świat]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | ||
* '''Potts, Annie''' | |||
** [[Anna Apostolakis-Gluzińska]]: ''[[Pogromcy duchów: Dziedzictwo]]'', ''[[Pogromcy duchów: Imperium lodu]]'' | |||
* '''Poulter, Will''' | * '''Poulter, Will''' | ||
** [[Michał Klawiter]]: ''[[Więzień labiryntu: Lek na śmierć]]'' | ** [[Michał Klawiter]]: ''[[Więzień labiryntu: Lek na śmierć]]'' | ||
** [[Mateusz Rusin]]: ''[[Strażnicy Galaktyki Volume 3]]'' | |||
** [[Adrian Żuchewicz]]: ''[[Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu]]'' | ** [[Adrian Żuchewicz]]: ''[[Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu]]'' | ||
* '''Pounder, CCH''' | |||
** [[Joanna Domańska]]: ''[[Godzilla II: Król potworów]]'' | |||
** [[Agnieszka Matysiak]]: ''[[Avatar]]'', ''[[Avatar: Istota wody]]'' | |||
** [[Ewa Wawrzoń]]: ''[[Benny i Joon]]'' | |||
* '''Poupaud, Melvil''' | * '''Poupaud, Melvil''' | ||
** [[Marcin Perchuć]]: ''[[Speed Racer]]'' | ** [[Marcin Perchuć]]: ''[[Speed Racer]]'' | ||
* '''Povenmire, Dan''' | |||
** [[Jarosław Boberek]]: ''[[Fineasz i Ferb]]'' | |||
** [[Artur Kaczmarski]]: ''[[Fineasz i Ferb]]'', ''[[Fineasz i Ferb: Fretka kontra Wszechświat]]'' | |||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Rysuj i graj]]''; <small>(''[[Fineasz i Ferb]]'', ''[[Fineasz i Ferb: Podróż w drugim wymiarze]]'', ''[[Prawo Milo Murphy’ego]]'', ''[[Fineasz i Ferb: Fretka kontra Wszechświat]]'')</small> | |||
* '''Powell, Jemma''' | * '''Powell, Jemma''' | ||
** [[Anna Dereszowska]]: ''[[Alicja w Krainie Czarów (film 2010)|Alicja w Krainie Czarów]]'' | ** [[Anna Dereszowska]]: ''[[Alicja w Krainie Czarów (film 2010)|Alicja w Krainie Czarów]]'' | ||
* '''Powers, Stephanie''' | |||
** [[Małgorzata Włodarska]]: ''[[Próba terroru]]'' | |||
* '''Pratt, Chris''' | * '''Pratt, Chris''' | ||
** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Strażnicy Galaktyki]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | ** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Strażnicy Galaktyki]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | ||
** [[Mateusz Łasowski]]: ''[[Jurassic World: Upadłe królestwo]]'' | ** [[Mateusz Łasowski]]: ''[[Jurassic World: Upadłe królestwo]]'', ''[[Jurassic World: Dominion]]'' | ||
** [[Paweł Małaszyński]]: ''[[Strażnicy Galaktyki]]'', ''[[Strażnicy Galaktyki vol. 2]]'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]''; <small>(''[[Naprzód]]'' | ** [[Paweł Małaszyński]]: ''[[Strażnicy Galaktyki]]'', ''[[Strażnicy Galaktyki vol. 2]]'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[Thor: Miłość i grom]]'', ''[[Strażnicy Galaktyki: Coraz bliżej święta]]'', ''[[Strażnicy Galaktyki Volume 3]]''; <small>(''[[Naprzód]]'', ''[[Loki]]'')</small> | ||
** ''[[Jurassic World: Upadłe królestwo]]'' <small>(zwiastun #1)</small><!-- | ** ''[[Jurassic World: Upadłe królestwo]]'' <small>(zwiastun #1)</small><!-- | ||
** ''[[Jurassic World: Upadłe królestwo]]'' <small>(zwiastun #2)</small>--> | ** ''[[Jurassic World: Upadłe królestwo]]'' <small>(zwiastun #2)</small>--> | ||
Linia 415: | Linia 776: | ||
** [[Stefan Knothe]]: ''[[Wiek niewinności]]'' | ** [[Stefan Knothe]]: ''[[Wiek niewinności]]'' | ||
** [[Mariusz Wojciechowski]]: ''[[Tymon Ateńczyk]]'' | ** [[Mariusz Wojciechowski]]: ''[[Tymon Ateńczyk]]'' | ||
* '''Pudi, Danny''' | |||
** [[Adam Strycharczuk]]: ''[[Flora i Ulisses]]'' | |||
** ''[[Awatar: Ostatni władca wiatru]]'' | |||
* '''Pugh, Florence''' | * '''Pugh, Florence''' | ||
** [[Zuzanna Saporznikow]]: ''[[Czarna Wdowa]]'' <small>( | ** [[Elżbieta Nagel]]: ''[[Czarna Wdowa]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[Hawkeye]]'', ''[[Diuna: Część druga]]'' | ||
** [[Zuzanna Saporznikow]]: ''[[Czarna Wdowa]]'' <small>(zwiastuny #1-2)</small> | |||
* '''Pullman, Bill''' | * '''Pullman, Bill''' | ||
Linia 425: | Linia 791: | ||
* '''Purnell, Ella''' | * '''Purnell, Ella''' | ||
** [[Ewa Jakubowicz]]: ''[[Osobliwy dom pani Peregrine]]'' | ** [[Ewa Jakubowicz]]: ''[[Osobliwy dom pani Peregrine]]'' | ||
** [[Magdalena Wasylik]]: ''[[Osobliwy dom pani Peregrine]]'' <small>(zwiastun)</small> | ** [[Magdalena Wasylik]]: ''[[Osobliwy dom pani Peregrine]]'' <small>(zwiastun)</small>; <small>(''[[Arcane]]'')</small> | ||
* '''Pyle, Missi''' | * '''Pyle, Missi''' | ||
** [[Miriam Aleksandrowicz]]: ''[[Percy Jackson: Morze potworów]]'' | |||
** [[Agnieszka Dygant]]: ''[[Alex Rider: Misja Stormbreaker]]'' | ** [[Agnieszka Dygant]]: ''[[Alex Rider: Misja Stormbreaker]]'' | ||
** [[ | ** [[Dorota Furtak-Masica]]: ''[[Módl się o deszcz]]'' | ||
** [[Agnieszka Kunikowska]]: ''[[Charlie i fabryka czekolady]]'' | ** [[Agnieszka Kunikowska]]: ''[[Charlie i fabryka czekolady]]'' | ||
** [[Monika Węgiel-Jarocińska]]: ''[[Jumanji: Przygoda w dżungli]]'' | ** [[Monika Węgiel-Jarocińska]]: ''[[Jumanji: Przygoda w dżungli]]'' | ||
** ''[[Legenda telewizji]]'' | ** ''[[Legenda telewizji]]'' | ||
** ''[[Przyjaciele]]'' <small>(gościnnie)</small> | ** ''[[Przyjaciele]]'' <small>(gościnnie)</small> | ||
Linia 439: | Linia 805: | ||
* '''Qualley, Margaret''' | * '''Qualley, Margaret''' | ||
** [[Marta Markowicz-Dziarkowska]]: ''[[Death Stranding]]'' <small>(gra)</small> | ** [[Marta Markowicz-Dziarkowska]]: ''[[Death Stranding]]'' <small>(gra)</small> | ||
* '''Quan, Ke Huy''' | |||
** [[Jacek Bończyk]]: ''[[Urodzony w Ameryce]]'' | |||
** [[Albert Do]]: ''[[Goonies]]'' | |||
** [[Artur Pontek]]: ''[[Loki]]'' | |||
** [[Jakub Szydłowski]]: ''[[ʻOhana: Najcenniejszy skarb]]'' | |||
* '''Quarshie, Hugh''' | |||
** [[Andrzej Butruk]]: ''[[Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo]]''<!-- | |||
** ''[[Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda]]''--> | |||
* '''Quinn, Aidan''' | * '''Quinn, Aidan''' | ||
** [[Mirosław Konarowski]]: ''[[Benny i Joon]]'' | ** [[Mirosław Konarowski]]: ''[[Benny i Joon]]'' | ||
* '''Quinn, Anthony''' | |||
** [[Jan Świderski]]: ''[[Wizyta starszej pani]]'' | |||
* '''Quinn, Francesco''' | |||
** [[Piotr Antczak]]: ''[[Quo vadis (serial)|Quo vadis]]'' | |||
** ''[[Kroniki młodego Indiany Jonesa]]'' | |||
== R == | == R == | ||
* '''Rae, Issa''' | |||
** [[Ewa Prus]]: ''[[Barbie]]'' | |||
* '''Radcliffe, Daniel''' | * '''Radcliffe, Daniel''' | ||
** [[Aleksander Gręziak]]: ''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'' | ** [[Aleksander Gręziak]]: ''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'', ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]'' | ||
** [[Jonasz Tołopiło]]: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]'', ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'', ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'', ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci | ** [[Jonasz Tołopiło]]: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]'', ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'', ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'', ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II]]'', ''[[BoJack Horseman]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]'' | ||
** [[Krzysztof Tymiński]]: ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]'' | |||
* '''Rahim, Tahar''' | |||
** [[Mariusz Ostrowski]]: ''[[Madame Web]]'' | |||
* '''Rakusen, Kit''' | |||
** [[Tymoteusz Gliszczyński]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
* '''Ramírez, Edgar''' | |||
** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Dzień na tak]]'' | |||
** [[Wojciech Brzeziński]]: ''[[Wyprawa do dżungli]]'' | |||
* '''Ramos, Anthony''' | |||
** [[Tomasz Włosok]]: ''[[Transformers. Przebudzenie bestii]]'' | |||
* '''Rampling, Charlotte''' | |||
** [[Elżbieta Kijowska-Rozen]]: ''[[Diuna: Część druga]]'' | |||
* '''Ramsey, Anne''' | |||
** [[Anna Sroka-Hryń]]: ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]'' | |||
* '''Ramsey, Bella''' | |||
** [[Maja Kwiatkowska]]: ''[[Fatalna czarownica]]'' | |||
* '''Rankin, Chris''' | * '''Rankin, Chris''' | ||
Linia 453: | Linia 862: | ||
* '''Rapace, Ola''' | * '''Rapace, Ola''' | ||
** [[Robert Jarociński]]: ''[[Valerian i miasto tysiąca planet]]'' | ** [[Robert Jarociński]]: ''[[Valerian i miasto tysiąca planet]]'' | ||
* '''Raphael, Max''' | |||
** [[Oskar Stencel]]: ''[[Czarna Piękność]]'' | |||
* '''Rapp, Reneé''' | |||
** ''[[Mean Girls]]'' | |||
* '''Rashad, Phylicia''' | |||
** [[Agnieszka Matysiak]]: ''[[Dwutakt]]'' | |||
** [[Marzena Trybała]]: ''[[Pan Jangle i świąteczna podróż]]'' | |||
* '''Ratajkowski, Emily''' | * '''Ratajkowski, Emily''' | ||
** [[Julia Hertmanowska]]: ''[[iCarly]]'' <small>(gościnnie)</small> | ** [[Julia Hertmanowska]]: ''[[iCarly]]'' <small>(gościnnie)</small> | ||
** [[Joanna Kudelska]]: ''[[iCarly]]'' <small>(gościnnie)</small> | ** [[Joanna Kudelska]]: ''[[iCarly]]'' <small>(gościnnie)</small> | ||
* '''Rebhorn, James''' | |||
** [[Janusz Bukowski]]: ''[[Strażnik pierwszej damy]]'' | |||
** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Giganci ze stali]]'' | |||
* '''Redford, Robert''' | * '''Redford, Robert''' | ||
** [[Marek Barbasiewicz]]: ''[[Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz]]'' <small>(zwiastun)</small> | ** [[Marek Barbasiewicz]]: ''[[Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
** [[Olgierd Łukaszewicz]]: ''[[Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz]]'', ''[[Mój przyjaciel smok]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'' | ** [[Olgierd Łukaszewicz]]: ''[[Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz]]'', ''[[Mój przyjaciel smok]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[Loki]]'' | ||
* '''Redford, Spencer''' | |||
** [[Katarzyna Łaska]]: ''[[Wirtualny ideał]]'' | |||
* '''Redgrave, Jemma''' | |||
** [[Grażyna Wolszczak]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
** [[Małgorzata Zajączkowska]]: ''[[Lassie]]'' | |||
* '''Redgrave, Vanessa''' | * '''Redgrave, Vanessa''' | ||
Linia 468: | Linia 898: | ||
* '''Redmayne, Eddie''' | * '''Redmayne, Eddie''' | ||
** [[Tomasz Borkowski]]: ''[[Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć]]'' <small>(zwiastuny)</small> | ** [[Tomasz Borkowski]]: ''[[Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć]]'' <small>(zwiastuny)</small> | ||
** [[Maciej Zakościelny]]: ''[[Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć]]'', ''[[Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda]]'' | ** [[Maciej Zakościelny]]: ''[[Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć]]'', ''[[Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda]]'', ''[[Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a]]'' | ||
* '''Reed, Oliver''' | |||
** [[Bogusz Bilewski]]: ''[[Książę i żebrak (film 1977)|Książę i żebrak]]'' | |||
** [[Marian Kociniak]]: ''[[System]]'' | |||
** ''[[Krzysztof Kolumb]]'' | |||
* '''Reedus, Norman''' | * '''Reedus, Norman''' | ||
Linia 475: | Linia 910: | ||
* '''Reeve, Christopher''' | * '''Reeve, Christopher''' | ||
** ''[[Okruchy dnia]]'' | ** ''[[Okruchy dnia]]'' | ||
* '''Reeves, Jay''' | |||
** [[Damian Mirga]]: ''[[Linia obrony]]'' | |||
** [[Przemysław Niedzielski]]: ''[[K.C. Nastoletnia agentka]]'' | |||
* '''Reeves, Keanu''' | * '''Reeves, Keanu''' | ||
** [[Jacek Kopczyński]]: ''[[SpongeBob Film: Na ratunek]]'' | ** [[Jacek Kopczyński]]: ''[[SpongeBob Film: Na ratunek]]''; <small>(''[[Toy Story 4]]'')</small> | ||
** [[Michał Żebrowski]]: ''[[Cyberpunk 2077]]'' <small>(gra)</small> | ** [[Michał Żebrowski]]: ''[[Cyberpunk 2077]]'' <small>(gra)</small> | ||
* '''Regan, Vincent''' | |||
** [[Zbigniew Konopka]]: ''[[Aquaman i zaginione królestwo]]'' | |||
** ''[[Czarny Książę]]'' | |||
* '''Reilly, John Christopher''' | * '''Reilly, John Christopher''' | ||
** [[Olaf Lubaszenko]]: ''[[Strażnicy Galaktyki]]''; <small>(''[[Ralph Demolka]]'', ''[[Ralph Demolka w internecie]]'')</small> | ** [[Olaf Lubaszenko]]: ''[[Strażnicy Galaktyki]]''; <small>(''[[Ralph Demolka]]'', ''[[Ralph Demolka w internecie]]'', ''[[Było sobie studio]]'')</small> | ||
* '''Reinders, Kate''' | |||
** [[Lidia Sadowa]]: ''[[High School Musical: Serial]]'' | |||
* '''Reinhart, Haley''' | |||
** [[Joanna Pach-Żbikowska]]: ''[[Będziemy bohaterami]]'' | |||
* '''Reiser, Paul''' | |||
** [[Jacek Kawalec]]: ''[[Szaleję za tobą]]'' | |||
* '''Renee, Dara''' | |||
** [[Justyna Kowalska]]: ''[[Zakręcony piątek]]'' | |||
** [[Zuzanna Lit]]: ''[[High School Musical: Serial]]'' | |||
* '''Renner, Jeremy''' | * '''Renner, Jeremy''' | ||
** [[Marcin Przybylski]]: ''[[Avengers]]'', ''[[Avengers: Czas Ultrona]]'', ''[[Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'' | ** [[Marcin Przybylski]]: ''[[Avengers]]'', ''[[Avengers: Czas Ultrona]]'', ''[[Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Hawkeye]]'', ''[[Echo]]''; <small>(<!--''[[Czarna Wdowa]]'', -->''[[Loki]]'')</small> | ||
* '''Rennie, Callum Keith''' | * '''Rennie, Callum Keith''' | ||
Linia 498: | Linia 954: | ||
** [[Jan Kulczycki]]: ''[[Matylda]]'' | ** [[Jan Kulczycki]]: ''[[Matylda]]'' | ||
** [[Sławomir Pacek]]: ''[[Małpa w hotelu]]'' | ** [[Sławomir Pacek]]: ''[[Małpa w hotelu]]'' | ||
* '''Reuter, Suzanne''' | |||
** [[Halina Rowicka]]: ''[[Pamiętnik Berta]]'' | |||
** [[Ewa Serwa]]: ''[[Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona]]'' | |||
* '''Revolori, Tony''' | * '''Revolori, Tony''' | ||
** [[Józef Pawłowski]]: ''[[Spider-Man: Homecoming]]'', ''Access All Areas: Spider-Man: Homecoming'', ''[[Spider-Man: Daleko od domu]]'' | ** [[Damian Mirga]]: ''[[Willow (serial fabularny)|Willow]]'' | ||
** [[Józef Pawłowski]]: ''[[Spider-Man: Homecoming]]'', ''Access All Areas: Spider-Man: Homecoming'', ''[[Spider-Man: Daleko od domu]]'', ''[[Spider-Man: Bez drogi do domu]]'' | |||
* '''Reyes, Judy''' | |||
** [[Dominika Łakomska]]: ''[[Prawie jak gwiazda rocka]]'' | |||
* '''Reyes, Natalia''' | * '''Reyes, Natalia''' | ||
** [[Karolina Kalina-Bulcewicz]]: ''[[Terminator: Mroczne przeznaczenie]]'' | ** [[Karolina Kalina-Bulcewicz]]: ''[[Terminator: Mroczne przeznaczenie]]'' | ||
* '''Reynolds, Burt''' | |||
** [[Jacek Kopczyński]]: ''[[Archer]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Dariusz Odija]]: ''[[Legenda telewizji]]''<!-- <small>(we fragmencie filmu ''Mistrz kierownicy ucieka 2'')</small>--> | |||
* '''Reynolds, Ryan''' | * '''Reynolds, Ryan''' | ||
** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Pokémon Detektyw Pikachu]]'' <small>(zwiastun)</small> | ** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Pokémon Detektyw Pikachu]]'' <small>(zwiastun)</small>, ''[[Czerwona nota]]'', ''[[Projekt Adam]]'' | ||
** [[Tomasz Borkowski]]: ''[[Deadpool 2]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | ** [[Tomasz Borkowski]]: ''[[Deadpool 2]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | ||
** [[Paweł Ciołkosz]]: ''[[Free Guy]]'' | |||
** [[Kacper Kuszewski]]: ''[[Deadpool 2]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | ** [[Kacper Kuszewski]]: ''[[Deadpool 2]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | ||
** [[Piotr Polak]]: ''[[Istoty fantastyczne]]'' | |||
** [[Maciej Stuhr]]: ''[[Pokémon Detektyw Pikachu]]'' | ** [[Maciej Stuhr]]: ''[[Pokémon Detektyw Pikachu]]'' | ||
** [[Michał Zieliński]]: ''[[Deadpool 2]]'', ''[[Był sobie Deadpool]]'' | ** [[Michał Zieliński]]: ''[[Deadpool 2]]'', ''[[Był sobie Deadpool]]'' | ||
** ''[[Istoty fantastyczne]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
* '''Reynor, Jack''' | * '''Reynor, Jack''' | ||
Linia 519: | Linia 990: | ||
** [[Piotr Bąk]]: ''[[Call of Duty: WWII]]'' <small>(gra)</small> | ** [[Piotr Bąk]]: ''[[Call of Duty: WWII]]'' <small>(gra)</small> | ||
** [[Marcin Troński]]: ''[[Strażnicy Galaktyki vol. 2]]'' | ** [[Marcin Troński]]: ''[[Strażnicy Galaktyki vol. 2]]'' | ||
* '''Rheborg, Johan''' | |||
** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Nelly Rapp i sekret Mrocznego Lasu]]'' | |||
** [[Jarosław Domin]]: ''[[Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica]]'' | |||
** [[Robert T. Majewski]]: ''[[Nelly Rapp – Upiorna agentka]]'' | |||
* '''Rhind-Tutt, Julian''' | |||
** [[Piotr Bajtlik]]: ''[[Wiedźmin (serial 2019)|Wiedźmin]]'' | |||
** ''[[Szaleństwo króla Jerzego]]'' | |||
* '''Rhodes, Trevante''' | * '''Rhodes, Trevante''' | ||
Linia 525: | Linia 1005: | ||
* '''Rhys-Davies, John''' | * '''Rhys-Davies, John''' | ||
** [[Bogusz Bilewski]]: ''[[Ja, Klaudiusz]]'' | ** [[Bogusz Bilewski]]: ''[[Ja, Klaudiusz]]'' | ||
** [[Tomasz Dedek]]: ''[[Indiana Jones i artefakt przeznaczenia]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
** [[Krzysztof Gosztyła]]: ''[[Star Trek: Voyager]]'' | |||
** [[Krzysztof Kowalewski]]: ''[[Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny]]'' | ** [[Krzysztof Kowalewski]]: ''[[Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny]]'' | ||
** [[Włodzimierz Matuszak]]: ''[[Indiana Jones i artefakt przeznaczenia]]'' | |||
** [[Mirosław Neinert]]: ''[[Au Pair]]'' | ** [[Mirosław Neinert]]: ''[[Au Pair]]'' | ||
** ''[[Henryk VIII]]'' | |||
** ''[[Kupiec wenecki]]'' | |||
* '''Ribisi, Giovanni''' | |||
** [[Jan Aleksandrowicz-Krasko]]: ''[[Przyjaciele]]'' | |||
** [[Marcin Hycnar]]: ''[[Avatar]]'', ''[[Avatar: Istota wody]]'' | |||
** [[Cezary Kwieciński]]: ''[[Przyjaciele]]'' | |||
* '''Ricci, Christina''' | * '''Ricci, Christina''' | ||
** [[Kamilla Baar]]: ''[[Speed Racer]]'' | ** [[Kamilla Baar-Kochańska]]: ''[[Speed Racer]]'' | ||
** [[Dominika Sell-Kukułka]]: ''[[Kacper (film)|Casper]]'' | ** [[Dominika Sell-Kukułka]]: ''[[Kacper (film)|Casper]]'' | ||
* '''Rice, Angourie''' | * '''Rice, Angourie''' | ||
** [[Weronika Humaj]]: ''[[Spider-Man: Homecoming]]'', ''[[Spider-Man: Daleko od domu]]'' | ** [[Wiktoria Gąsiewska]]: ''[[Mako Mermaids: Syreny z Mako]]'' | ||
** ''[[ | ** [[Weronika Humaj]]: ''[[Spider-Man: Homecoming]]'', ''[[Spider-Man: Daleko od domu]]'', ''[[Spider-Man: Bez drogi do domu]]'' | ||
** ''[[Mean Girls]]'' | |||
* '''Rich, Claude''' | |||
** [[Henryk Boukołowski]]: ''[[Złota wdówka]]'' | |||
** [[Józef Łotysz]]: ''[[Całe złoto świata]]'' | |||
** [[Ryszard Nawrocki]]: ''[[Asterix i Obelix: Misja Kleopatra]]'' | |||
** [[Zdzisław Słowiński]]: ''[[Testament gangstera]]'' | |||
** ''[[Córka d'Artagnana]]'' | |||
** ''[[Diabelskie sztuczki]]'' | |||
** ''[[Francuzka i miłość]]'' | |||
** ''[[Pułkownik Chabert]]'' | |||
* '''Richards, Dakota Blue''' | * '''Richards, Dakota Blue''' | ||
** [[Joanna Jabłczyńska]]: ''[[Tajemnica Rajskiego Wzgórza]]'' | ** [[Joanna Jabłczyńska]]: ''[[Tajemnica Rajskiego Wzgórza]]'' | ||
** [[Aleksandra Kowalicka]]: ''[[Złoty kompas]]'' | ** [[Aleksandra Kowalicka]]: ''[[Złoty kompas]]'' | ||
* '''Richardson, Elijah''' | |||
** [[Wojciech Melzer]]: ''[[Gwiazdka w Hollywood]]'' | |||
** [[Nikodem Rozbicki]]: ''[[Falcon i Zimowy Żołnierz]]'' | |||
* '''Richardson, Joely''' | |||
** [[Agnieszka Matysiak]]: ''[[Buntowniczka Nell]]'' | |||
** [[Kinga Tabor-Szymaniak|Kinga Tabor]]: ''[[101 dalmatyńczyków (film 1996)|101 dalmatyńczyków]]'' | |||
* '''Richardson, Miranda''' | |||
** [[Agnieszka Pilaszewska]]: ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'' | |||
** [[Joanna Szczepkowska]]: ''[[Bajarz]]'' | |||
** [[Brygida Turowska]]: ''[[Przeznaczenie: Saga Winx]]'' | |||
** ''[[Absolutnie fantastyczne]]'' | |||
* '''Richter, Andy''' | * '''Richter, Andy''' | ||
** [[Sławomir Pacek]]: ''[[Ziemia u Neda]]''; <small>(''[[Wielka Szóstka: Serial]]'')</small> | |||
** [[Marek Robaczewski]]: ''[[Suite Life: Nie ma to jak statek]]'' | ** [[Marek Robaczewski]]: ''[[Suite Life: Nie ma to jak statek]]'' | ||
** [[Jacek Rozenek]]: ''[[Dr Dolittle 2]]'' | ** [[Jacek Rozenek]]: ''[[Dr Dolittle 2]]'' | ||
Linia 546: | Linia 1062: | ||
* '''Rickman, Alan''' | * '''Rickman, Alan''' | ||
** [[Mariusz Benoit]]: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]'', ''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'', ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'', ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'', ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci | ** [[Mariusz Benoit]]: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]'', ''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'', ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'', ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'', ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II]]'', ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]'' | ||
** [[Emilian Kamiński]]: ''[[Z kronik Barchesteru]]'' | ** [[Emilian Kamiński]]: ''[[Z kronik Barchesteru]]'' | ||
** ''[[Romeo i Julia (spektakl telewizyjny)|Romeo i Julia]]'' | |||
* '''Riddell, Derek''' | * '''Riddell, Derek''' | ||
Linia 557: | Linia 1074: | ||
* '''Riehle, Richard''' | * '''Riehle, Richard''' | ||
** [[Włodzimierz Bednarski]]: ''[[Życzenie wigilijne Richiego Richa]]'' | |||
** [[Wojciech Duryasz]]: ''[[Puppy Star: Boże Narodzenie]]'' | |||
** [[Tomasz Grochoczyński]]: ''[[Egipskie psiaki]]'' | |||
** [[Jan Kulczycki]]: ''[[Transformers: Wiek zagłady]]'' | ** [[Jan Kulczycki]]: ''[[Transformers: Wiek zagłady]]'' | ||
** [[Paweł Szczesny]]: ''[[Z kopyta]]'' <small>(gościnnie)</small> | ** [[Grzegorz Pawlak]]: ''[[Przyjaciel świętego Mikołaja]]'' | ||
** [[Paweł Szczesny]]: ''[[Z kopyta]]'' <small>(gościnnie)</small><!-- | |||
** ''[[Uwolnić orkę]]''--> | |||
* ''' | * '''Rigg, Diana''' | ||
** [[ | ** [[Klementyna Umer]]: ''[[Muppety na tropie]]'' | ||
** | ** ''[[Król Lear (spektakl 1982)|Król Lear]]'' | ||
* '''Riley, Sam''' | * '''Riley, Sam''' | ||
** [[Karol Wróblewski]]: ''[[Czarownica]]'', ''[[Czarownica 2]]'' | ** [[Karol Wróblewski]]: ''[[Czarownica]]'', ''[[Czarownica 2]]'' | ||
* '''Ringwald, Molly''' | |||
** [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]]: ''[[Ziemia u Neda]]'' | |||
* '''Ripoll, Shakira''' | |||
** [[Agnieszka Judycka]]: ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]''<!-- | |||
** ''[[Dora poznaje świat]]'' <small>(animacja)</small>--> | |||
* '''Rippy, Matt''' | |||
** [[Michał Konarski]]: ''[[Czarna Piękność]]'' | |||
** ''[[Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie]]'' | |||
* '''Ritchson, Alan''' | * '''Ritchson, Alan''' | ||
Linia 571: | Linia 1104: | ||
** [[Paweł Ciołkosz]]: ''[[Wojownicze żółwie ninja (film 2014)|Wojownicze żółwie ninja]]'', ''[[Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia]]'' | ** [[Paweł Ciołkosz]]: ''[[Wojownicze żółwie ninja (film 2014)|Wojownicze żółwie ninja]]'', ''[[Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia]]'' | ||
** [[Grzegorz Kwiecień]]: ''[[Zdaniem Freda!]]'' | ** [[Grzegorz Kwiecień]]: ''[[Zdaniem Freda!]]'' | ||
* '''Ritter, Jason''' | |||
** [[Otar Saralidze]]: ''[[Ziemia u Neda]]'' | |||
* '''Ritter, Krysten''' | |||
** [[Karolina Kalina-Bulcewicz]]: ''[[Straszne historie]]'' | |||
* '''Roach, Alexandra''' | * '''Roach, Alexandra''' | ||
Linia 582: | Linia 1121: | ||
* '''Robbie, Margot''' | * '''Robbie, Margot''' | ||
** [[Marta Dobecka]]: ''[[Legion samobójców]]'' <small>(zwiastuny)</small>; <small>(''[[Piotruś Królik (film 2018)|Piotruś Królik]]'', ''[[Piotruś Królik 2: Na gigancie]]'' | ** [[Marta Dobecka]]: ''[[Legion samobójców]]'' <small>(zwiastuny)</small>; <small>(''[[Piotruś Królik (film 2018)|Piotruś Królik]]'', ''[[Piotruś Królik 2: Na gigancie]]'')</small> | ||
** [[Paulina Gałązka]]: ''[[Barbie]]'' | |||
** [[Iga Górecka]]: ''[[Barbie]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
** [[Agnieszka Judycka]]: ''[[Księżniczka z Krainy Słoni]]'' | ** [[Agnieszka Judycka]]: ''[[Księżniczka z Krainy Słoni]]'' | ||
** [[Anna Smołowik]]: ''[[Legion samobójców]]'' | ** [[Anna Smołowik]]: ''[[Legion samobójców]]'' | ||
Linia 594: | Linia 1135: | ||
** [[Tomasz Bednarek]]: ''[[Legenda telewizji]]'' | ** [[Tomasz Bednarek]]: ''[[Legenda telewizji]]'' | ||
** [[Cezary Morawski]]: ''[[Zathura – Kosmiczna przygoda]]'' | ** [[Cezary Morawski]]: ''[[Zathura – Kosmiczna przygoda]]'' | ||
* '''Robinson, Craig''' | |||
** [[Szymon Kuśmider]]: ''[[Timmy Fiasco: Błędy się zdarzają]]'' | |||
* '''Robinson, Nick''' | |||
** [[Jakub Mróz]]: ''[[Nie-przyjaciele]]'' | |||
** [[Mikołaj Śliwa]]: ''[[Dama]]'' | |||
* '''Roberts, Emma''' | * '''Roberts, Emma''' | ||
** [[Julia Jędrzejewska]]: ''[[Nieidealna]]'' | ** [[Julia Jędrzejewska]]: ''[[Nieidealna]]'' | ||
** [[Małgorzata Kozłowska]]: ''[[Madame Web]]'' | |||
** [[Joanna Kudelska]]: ''[[Hotel dla psów]]'' | ** [[Joanna Kudelska]]: ''[[Hotel dla psów]]'' | ||
** [[Aleksandra Radwan]]: ''[[Gwiazdozbiór Fineasza i Ferba]]'' | |||
** ''[[Drake i Josh]]'' <small>(gościnnie)</small> | ** ''[[Drake i Josh]]'' <small>(gościnnie)</small> | ||
* '''Roberts, Ian''' | |||
** [[Jakub Wieczorek]]: ''[[Furiosa: Saga Mad Max]]'' | |||
* '''Roberts, Julia''' | * '''Roberts, Julia''' | ||
** [[Joanna Jeżewska]]: ''[[Cudowny chłopak]]'' <small>(zwiastun)</small> | ** [[Joanna Jeżewska]]: ''[[Cudowny chłopak]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
** [[Agata Kulesza]]: ''[[Królewna Śnieżka (film 2011)|Królewna Śnieżka]]'', ''[[Cudowny chłopak]]''; <small>(''[[Pajęczyna Charlotty]]'')</small> | ** [[Agata Kulesza]]: ''[[Królewna Śnieżka (film 2011)|Królewna Śnieżka]]'', ''[[Cudowny chłopak]]''; <small>(''[[Pajęczyna Charlotty]]'')</small> | ||
** [[Lucyna Malec]]: ''[[Przyjaciele]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
** [[Dominika Ostałowska]]: ''[[Hook]]'', ''[[Stalowe magnolie]]'' | ** [[Dominika Ostałowska]]: ''[[Hook]]'', ''[[Stalowe magnolie]]'' | ||
* '''Robertson, Britt''' | * '''Robertson, Britt''' | ||
Linia 613: | Linia 1166: | ||
** [[Magdalena Wasylik]]: ''[[Był sobie pies]]'' <small>(zwiastun)</small> | ** [[Magdalena Wasylik]]: ''[[Był sobie pies]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
** [[Anna Wiśniewska]]: ''[[Power Rangers Time Force]]'' | ** [[Anna Wiśniewska]]: ''[[Power Rangers Time Force]]'' | ||
* '''Rockwell, Sam''' | |||
** [[Przemysław Glapiński]]: ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small>; <small>(''[[Nie ma jak w rodzinie]]'', ''[[Istoty fantastyczne]]'')</small> | |||
* '''Rodlo, Cristina''' | |||
** [[Magdalena Herman-Urbańska]]: ''[[Piękna gra]]'' | |||
* '''Rodrigo, Olivia''' | |||
** [[Gabriela Arak]]: ''[[Ziemia u Neda]]'' | |||
** [[Aleksandra Bajak]]: ''[[Bizaardvark]]'' | |||
** [[Małgorzata Kozłowska]]: ''[[High School Musical: Serial]]'' | |||
* '''Rodriguez, Elizabeth''' | * '''Rodriguez, Elizabeth''' | ||
** [[Lidia Sadowa]]: ''[[Logan: Wolverine]]'' | ** [[Lidia Sadowa]]: ''[[Logan: Wolverine]]'' | ||
* '''Rodriguez, Frankie A.''' | |||
** [[Jakub Szyperski]]: ''[[High School Musical: Serial]]'' | |||
* '''Rodriguez, Gina''' | |||
** [[Karolina Kalina-Bulcewicz]]: ''[[Mali agenci: Armagedon]]'' | |||
** [[Julia Łukowiak]]: ''[[Zaginiony Ollie]]''; <small>(''[[Big Mouth]]'', ''[[Carmen Sandiego]]'')</small> | |||
** [[Agnieszka Mrozińska]]: ''[[Dziennik przyszłej pani prezydent]]'' | |||
* '''Rodriguez, Michelle''' | * '''Rodriguez, Michelle''' | ||
** [[Monika Dryl]]: ''[[Dungeons & Dragons: Złodziejski honor]]'' | |||
** [[Zuzanna Lit]]: ''[[Avatar]]'' | |||
** [[Kinga Suchan]]: ''[[Alita: Battle Angel]]'' | ** [[Kinga Suchan]]: ''[[Alita: Battle Angel]]'' | ||
* '''Rodriguez, Paul''' | |||
** [[Cezary Kwieciński]]: ''[[Clifford. Wielki czerwony pies]]'' | |||
** [[Marek Robaczewski]]: ''[[Módl się o deszcz]]'' | |||
** ''[[Psy i koty: Odwet Kitty]]'' | |||
* '''Rodriguez, Raini''': | |||
** [[Zuzanna Bernat]]: ''[[Obóz Kikiwaka]]'' | |||
** [[Zofia Dobrowolska]]: ''[[Austin i Ally]]'', ''[[Jessie]]'', ''[[To nie ja]]'' | |||
** [[Katarzyna Łaska]]: ''[[True Jackson]]'' | |||
** [[Magdalena Smalara]]: ''[[Nie ma to jak hotel]]'' | |||
** [[Monika Węgiel-Jarocińska]]: ''[[Ja w kapeli]]'' | |||
** ''[[Drużyna rycerzy]]'' | |||
** ''[[Rodzinka od środka]]'' | |||
* '''Rogen, Seth''' | * '''Rogen, Seth''' | ||
** [[Norbert Kaczorowski]]: ''[[Gwiazdozbiór Fineasza i Ferba]]'' | |||
** [[Wojciech Żołądkowicz]]: ''[[Teraz Muppety!]]'' | |||
** ''[[Legenda telewizji]]'' | ** ''[[Legenda telewizji]]'' | ||
* '''Romijn, Rebecca''' | * '''Romijn, Rebecca''' | ||
** [[Olga Bończyk]]: ''[[Przyjaciele]]'' <small>(gościnnie)</small> | ** [[Olga Bończyk]]: ''[[Przyjaciele]]'' <small>(gościnnie)</small> | ||
* '''Ronan, Saoirse''' | |||
** [[Zofia Wichłacz]]: ''[[Twój Vincent]]'' | |||
** ''[[Muppety: Poza prawem]]'' | |||
* '''Rooker, Michael''' | * '''Rooker, Michael''' | ||
** [[Paweł Wawrzecki]]: ''[[Strażnicy Galaktyki]]'', ''[[Strażnicy Galaktyki vol. 2]]'' | ** [[Tomasz Dedek]]: ''[[Strażnicy Galaktyki: Coraz bliżej święta]]'' <small>(animacja)</small> | ||
** [[Paweł Wawrzecki]]: ''[[Strażnicy Galaktyki]]'', ''[[Strażnicy Galaktyki vol. 2]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Strażnicy Galaktyki Volume 3]]'' | |||
* '''Rooney, Mickey''' | |||
** [[Stanisław Brudny]]: ''[[Noc w muzeum]]'', ''[[Noc w muzeum: Tajemnica grobowca]]'' | |||
** [[Kazimierz Brusikiewicz]]: ''[[Przygoda arabska]]'' | |||
** ''[[Babe - świnka w mieście]]'' | |||
** ''[[Muppety (film 2011)|Muppety]]'' | |||
* '''Rooney, Sharon''' | |||
** [[Zuzanna Bernat]]: ''[[Barbie]]'' | |||
* '''Root, Stephen''' | * '''Root, Stephen''' | ||
** [[Marek Barbasiewicz]]: ''[[Jeździec znikąd]]'' | ** [[Marek Barbasiewicz]]: ''[[Jeździec znikąd]]'' | ||
** [[Krzysztof Krupiński]]: ''[[Przetrwać święta]]'' | |||
** [[Olgierd Łukaszewicz]]: ''[[Księga Boby Fetta]]'' | |||
** [[Paweł Szczesny]]: ''[[Eerie, Indiana]]''; <small>(''[[Pora na przygodę!]]'')</small> | |||
* '''Roquemore, Xosha''' | |||
** [[Anna Szymańczyk]]: ''[[Kosmiczny mecz: Nowa era]]'' | |||
** [[Delfina Wilkońska]]: ''[[Rodzinne zamiany]]'' | |||
* '''Rose, Anika Noni''' | |||
** [[Karolina Trębacz]]: ''[[Pan Jangle i świąteczna podróż]]''; <small>(''[[Księżniczka i żaba]]'', ''[[Ralph Demolka w internecie]]'', ''[[LEGO Disney Księżniczka: Zamek przygód]]'', ''[[Było sobie studio]]'')</small> | |||
* '''Rosenbaum, Michael''' | * '''Rosenbaum, Michael''' | ||
** [[Jakub Szydłowski]]: ''[[Strażnicy Galaktyki vol. 2]]'' | ** [[Jakub Szydłowski]]: ''[[Strażnicy Galaktyki vol. 2]]'', ''[[Strażnicy Galaktyki Volume 3]]'' | ||
* '''Rosheuvel, Golda''' | |||
** [[Małgorzata Pieczyńska]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
* '''Ross, Grant''' | |||
** [[Bartosz Obuchowicz]]: ''[[Czarna Piękność]]'' | |||
* '''Rossellini, Isabella''' | * '''Rossellini, Isabella''' | ||
** [[Agata Gawrońska-Bauman]]: ''[[Wieczna miłość]]'' | ** [[Agata Gawrońska-Bauman]]: ''[[Wieczna miłość]]'' | ||
** ''[[Przyjaciele]]'' <small>(gościnnie)</small> | ** ''[[Przyjaciele]]'' <small>(gościnnie)</small> | ||
* '''Roth, Eli''' | |||
** [[Marcin Stec]]: ''[[Ziemia u Neda]]''<!-- | |||
** ''[[Zegar Czarnoksiężnika]]''--> | |||
* '''Roth, Tim''' | * '''Roth, Tim''' | ||
** [[Jarosław Boberek]]: ''[[Rob Roy]]'' | ** [[Jarosław Boberek]]: ''[[Rob Roy]]'' | ||
** [[Adam Cywka]]: ''[[Mecenas She-Hulk]]'' | |||
* '''Rothwell, Natasha''' | |||
** [[Anna Szymańczyk]]: ''[[Wonka]]'' | |||
** [[Anna Ułas]]: ''[[SONIC. Szybki jak błyskawica]]'', ''[[SONIC 2. Szybki jak błyskawica]]''; <small>(''[[Hailey w akcji!]]'')</small> | |||
* '''Rotibi, Sammi''' | * '''Rotibi, Sammi''' | ||
Linia 652: | Linia 1281: | ||
* '''Rourke, Mickey''' | * '''Rourke, Mickey''' | ||
** [[Mirosław Zbrojewicz]]: ''[[Alex Rider: Misja Stormbreaker]]'' | ** [[Mirosław Zbrojewicz]]: ''[[Alex Rider: Misja Stormbreaker]]'' | ||
* '''Routledge, Patricia''' | |||
** [[Krystyna Borowicz]]: ''[[Wierny i lojalny sługa]]'' | |||
** ''[[David Copperfield (serial)|David Copperfield]]'' | |||
* '''Rouve, Jean-Paul''' | |||
** [[Krzysztof Banaszyk]]: ''[[RRRrrrr!!!]]'' | |||
** [[Adam Cywka]]: ''[[Chłopiec z chmur]]'' | |||
** [[Arkadiusz Jakubik]]: ''[[Nowe przygody Aladyna]]'' | |||
** [[Tomasz Kot]]: ''[[Skarb Mikołajka]]'' | |||
** [[Tomasz Kozłowicz]]: ''[[Asterix i Obelix: Misja Kleopatra]]'' | |||
* '''Rowe, Charlie''' | * '''Rowe, Charlie''' | ||
** [[Jakub Jakubik]]: ''[[Złoty kompas]]'' | ** [[Jakub Jakubik]]: ''[[Złoty kompas]]'' | ||
* '''Røise, Jan Gunnar''' | |||
** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Świąteczna niespodzianka]]'' | |||
** [[Jarosław Domin]]: ''[[Mikołaj w każdym z nas 2]]'' | |||
* '''Rudd, Emily''' | |||
** [[Justyna Kowalska]]: ''[[Ulica Strachu – część 2: 1978]]'', ''[[Ulica Strachu – część 3: 1666]]'' | |||
* '''Rudd, Paul''' | * '''Rudd, Paul''' | ||
** [[Piotr Adamczyk]]: ''[[Ant-Man]]'', ''[[Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów]]'', ''[[Ant-Man i Osa]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'' | ** [[Piotr Adamczyk]]: ''[[Ant-Man]]'', ''[[Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów]]'', ''[[Ant-Man i Osa]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Ant-Man i Osa: Kwantomania]]''; <small>(''[[Loki]]'')</small> | ||
** [[Adam Bauman]]: ''[[Legenda telewizji]]'' | ** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Pogromcy duchów: Dziedzictwo]]'', ''[[Pogromcy duchów: Imperium lodu]]''; <small>(''[[Potwory kontra Obcy]]'')</small> | ||
** [[Adam Bauman]]: ''[[Legenda telewizji]]'', ''[[Pogromcy duchów: Dziedzictwo]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Marcin Perchuć]]: ''[[Ant-Man]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | ** [[Marcin Perchuć]]: ''[[Ant-Man]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | ||
** [[Piotr Polak]]: ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Marcin Przybylski]]: ''[[Ant-Man]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | ** [[Marcin Przybylski]]: ''[[Ant-Man]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | ||
** [[Janusz Wituch]]: ''[[Noc w muzeum]]'' | ** [[Janusz Wituch]]: ''[[Noc w muzeum]]'' | ||
* '''Rudolph, Maya''' | |||
** [[Marta Markowicz-Dziarkowska]]: ''[[LEGO przygoda 2]]'' | |||
** [[Olga Szomańska]]: ''[[Rozczarowana]]'' | |||
* '''Ruffalo, Mark''' | * '''Ruffalo, Mark''' | ||
** [[Przemysław Bluszcz]]: ''[[Avengers]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | ** [[Przemysław Bluszcz]]: ''[[Avengers]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | ||
** [[Wojciech Chorąży]]: ''[[Avengers]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | ** [[Wojciech Chorąży]]: ''[[Avengers]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | ||
** [[Grzegorz Damięcki]]: ''[[Avengers]]'', ''[[Iron Man 3]]'', ''[[Avengers: Czas Ultrona]]'', ''[[Thor: Ragnarok]]'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Kapitan Marvel]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'' | ** [[Grzegorz Damięcki]]: ''[[Avengers]]'', ''[[Iron Man 3]]'', ''[[Avengers: Czas Ultrona]]'', ''[[Thor: Ragnarok]]'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Kapitan Marvel]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[Loki]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni]]'', ''[[Mecenas She-Hulk]]'' | ||
** [[Jacek Kopczyński]]: ''[[Projekt Adam]]'' | |||
* '''Ruffin, Stephen''' | |||
** [[Krzysztof Rogucki]]: ''[[Linia obrony]]'' | |||
** ''[[Dziennik cwaniaczka: Droga przez mękę]]'' | |||
* '''Rupp, Debra Jo''' | |||
** [[Maria Ciunelis]]: ''[[WandaVision]]'' | |||
** [[Krystyna Królówna]]: ''[[Przyjaciele]]'' | |||
** [[Lucyna Malec]]: ''[[WandaVision]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Jolanta Wołłejko]]: ''[[Przyjaciele]]'' | |||
* '''Rush, Geoffrey''' | * '''Rush, Geoffrey''' | ||
** [[Adam Ferency]]: ''[[Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara]]'' | ** [[Adam Ferency]]: ''[[Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara]]'' | ||
** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Bogowie Egiptu]]'' | ** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Bogowie Egiptu]]'' | ||
** [[Jerzy Schejbal]]: ''[[Chłopiec z burzy]]'' | ** [[Jerzy Schejbal]]: ''[[Chłopiec z burzy (film 2018)|Chłopiec z burzy]]'' | ||
* '''Rushbrook, Claire''' | |||
** [[Beata Łuczak-Mastyna]]: ''[[Spider-Man: Daleko od domu]]'' | |||
** [[Kinga Tabor-Szymaniak]]: ''[[Enola Holmes]]'' | |||
** [[Anna Wodzyńska]]: ''[[Spider-Man: Daleko od domu]]'' | |||
* '''Russell, Keri''' | * '''Russell, Keri''' | ||
Linia 679: | Linia 1348: | ||
* '''Russell, Kurt''' | * '''Russell, Kurt''' | ||
** [[Andrzej Blumenfeld]]: ''[[Strażnicy Galaktyki vol. 2]]'' <small>(zwiastun #3)</small> | ** [[Andrzej Blumenfeld]]: ''[[Strażnicy Galaktyki vol. 2]]'' <small>(zwiastun #3)</small> | ||
** [[Jerzy Kryszak]]: ''[[Strażnicy Galaktyki vol. 2]]'' | ** [[Jerzy Kryszak]]: ''[[Strażnicy Galaktyki vol. 2]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small> | ||
** [[Grzegorz Wons]]: ''[[Kronika świąteczna]]'' | ** [[Grzegorz Wons]]: ''[[Kronika świąteczna]]'', ''[[Kronika świąteczna 2]]'' | ||
* '''Russell, Wyatt''' | |||
** [[Karol Dziuba]]: ''[[Falcon i Zimowy Żołnierz]]'' | |||
* '''Russo, Ava''' | |||
** [[Sara Lewandowska]]: ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[Hawkeye]]'' | |||
* '''Russo, Joe''' | |||
** [[Łukasz Lewandowski]]: ''[[Avengers: Koniec gry]]'' | |||
** [[Janusz Wituch]]: ''[[Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz]]'' | |||
* '''Russo, Rene''' | * '''Russo, Rene''' | ||
** [[Joanna Jeżewska]]: ''[[Thor: Mroczny świat]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'' | ** [[Joanna Jeżewska]]: ''[[Thor: Mroczny świat]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[Loki]]'', ''[[Legendy Marvela]]'' | ||
** [[Joanna Trzepiecińska]]: ''[[Rocky i Łoś Superktoś]]'' | ** [[Joanna Trzepiecińska]]: ''[[Rocky i Łoś Superktoś]]'' | ||
* '''Růžek, Martin''' | |||
** [[Mirosław Szonert]]: ''[[Tajemnica stalowego miasta]]'' | |||
** [[Roman Wilhelmi]]: ''[[Królewna ze złotą gwiazdą]]'' | |||
** ''[[Latający Czestmir]]'' | |||
** ''[[Melduję posłusznie]]'' | |||
** ''[[Na szlaku wojennych przygód]]'' | |||
** ''[[Tajemnicza puderniczka]]'' | |||
** ''[[Zamach w Sarajewie]]'' | |||
* '''Ryan, Amy''' | * '''Ryan, Amy''' | ||
** [[Agnieszka Fajlhauer]]: ''[[Monster Trucks]]'' | ** [[Agnieszka Fajlhauer]]: ''[[Monster Trucks]]'' | ||
* '''Ryan, Christopher''' | |||
** ''[[Absolutnie fantastyczne]]'' | |||
* '''Ryan, Debby''' | |||
** [[Zofia Jaworowska]]: ''[[Szesnaście życzeń]]'', ''[[Zeke i Luther]]'' | |||
** [[Agnieszka Mrozińska]]: ''[[Suite Life: Nie ma to jak statek]]'', ''[[Hannah Montana]]'', ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]'', ''[[Wkręty z górnej półki]]'', ''[[Nie ma to jak bliźniaki: Film]]'', ''[[Z innej beczki]]'' | |||
** [[Ewa Prus]]: ''[[Bunt FM]]'', ''[[Jessie]]'', ''[[Austin i Ally]]'', ''[[Powodzenia, Charlie!]]'', ''[[Dziewczyna poznaje świat]]'' | |||
** [[Monika Węgiel-Jarocińska]]: ''[[Oddział specjalny]]'' | |||
** [[Magdalena Zając|Magda Zawadzka]]: ''[[Mega Spider-Man|Mega Spider-Man: Wojownicy sieci]]'' <small>(animacja)</small><!-- | |||
** ''[[Muppety: Poza prawem]]''--> | |||
* '''Ryder, Winona''' | * '''Ryder, Winona''' | ||
** [[Dominika Ostałowska]]: ''[[Wiek niewinności]]'' | ** [[Dominika Ostałowska]]: ''[[Wiek niewinności]]'' | ||
** [[Magdalena Schejbal]]: ''[[Nawiedzony dwór (film 2023)|Nawiedzony dwór]]'' | |||
* '''Rylance, Juliet''' | |||
** [[Wiktoria Gorodeckaja]]: ''[[Mój pies Artur]]'' | |||
** [[Barbara Kałużna]]: ''[[Był sobie pies]]'' | |||
* '''Rylance, Mark''' | * '''Rylance, Mark''' | ||
Linia 702: | Linia 1406: | ||
** [[Krzysztof Królak]]: ''[[Mali agenci]]'', ''[[Mali agenci 2: Wyspa marzeń]]'', ''[[Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd]]'' | ** [[Krzysztof Królak]]: ''[[Mali agenci]]'', ''[[Mali agenci 2: Wyspa marzeń]]'', ''[[Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd]]'' | ||
** [[Leszek Zduń]]: ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]'' | ** [[Leszek Zduń]]: ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]'' | ||
* '''Sabella, Ernie''' | |||
** ''[[Polowanie na mysz]]'' | |||
** ''[[Szaleję za tobą]]'' | |||
* '''Sabongui, Bodhi''' | |||
** [[Jakub Strach]]: ''[[Turniej główny]]'', ''[[Black Adam]]'' | |||
** ''[[Klub Opiekunek]]'' | |||
* '''Sackhoff, Katee''' | |||
** [[Dorota Landowska]]: ''[[The Mandalorian]]''; <small>(''[[Gwiezdne wojny: Wojny klonów (serial animowany 2008)|Gwiezdne wojny: Wojny klonów]]'', ''[[Star Wars: Rebelianci]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Opowieści z Imperium]]'')</small> | |||
* '''Sadler, William''' | * '''Sadler, William''' | ||
** [[Leon Charewicz]]: ''[[Iron Man 3]]'' | ** [[Leon Charewicz]]: ''[[Iron Man 3]]'' | ||
** [[Sławomir Pacek]]: ''[[Iron Man 3]]'' <small>(zwiastun)</small> | ** [[Sławomir Pacek]]: ''[[Iron Man 3]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
* '''Safdie, Benny''' | |||
** [[Mateusz Kwiecień]]: ''[[Obi-Wan Kenobi]]'' | |||
* '''Šafránková, Libuše''' | |||
** [[Hanna Bieluszko]]: ''[[Narzeczona księcia z Krainy Soli]]'' | |||
** [[Olga Bończyk]]: ''[[Wszyscy moi bliscy]]'' | |||
** [[Dorota Kawęcka]]: ''[[Trzy orzeszki dla Kopciuszka]]'', ''[[Zamach w Sarajewie]]'' | |||
** [[Maria Mamona]]: ''[[Córka króla wszechmórz]]'' | |||
** [[Ewa Smolińska]]: ''[[Królewicz i Gwiazda Wieczorna]]'' | |||
** [[Krystyna Tolewska]]: ''[[Trzeci książę]]'' | |||
** ''[[Życie od kuchni]]'' | |||
* '''Salazar, Rosa''' | * '''Salazar, Rosa''' | ||
Linia 712: | Linia 1439: | ||
* '''Saldaña, Zoë''' | * '''Saldaña, Zoë''' | ||
** [[Paulina Holtz]]: ''[[Strażnicy Galaktyki]]'', ''[[Strażnicy Galaktyki vol. 2]]'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'' | ** [[Maria Dębska]]: ''[[Avatar]]'', ''[[Avatar: Istota wody]]'' | ||
** [[Paulina Holtz]]: ''[[Strażnicy Galaktyki]]'', ''[[Strażnicy Galaktyki vol. 2]]'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[Strażnicy Galaktyki Volume 3]]'' | |||
** [[Ewa Prus]]: ''[[Projekt Adam]]'' | |||
** [[Anna Sroka-Hryń]]: ''[[Terminal]]'' | ** [[Anna Sroka-Hryń]]: ''[[Terminal]]'' | ||
* '''Salim, Dar''' | * '''Salim, Dar''' | ||
** [[Tomasz Błasiak]]: ''[[Exodus: Bogowie i królowie]]'' | ** [[Tomasz Błasiak]]: ''[[Exodus: Bogowie i królowie]]'' | ||
* ''' | * '''Samberg, Andy''' | ||
** [[ | ** [[Paweł Kubat]]: ''[[Gwiazdozbiór Fineasza i Ferba]]'' | ||
** [[ | |||
* '''Samouhi, Elie''' | |||
** [[Antoni Scardina]]: ''[[Klub Kaylie]]'' | |||
** [[Jan Szydłowski]]: ''[[Bizaardvark]]'' | |||
* '''Sarandon, Susan''' | * '''Sampson, Angus''' | ||
** [[Grażyna Barszczewska]]: ''[[Zaczarowana]]''; <small>(''[[Psy i koty]]'')</small> | ** [[Marcin Jędrzejewski]]: ''[[Furiosa: Saga Mad Max]]'' | ||
** [[Maria Pakulnis]]: ''[[Thelma i Louise]]''; <small>(''[[Rick i Morty]]'')</small> | |||
** [[Dorota Pomykała]]: ''[[Speed Racer]]'' | * '''Samuels, Skyler''' | ||
** [[Katarzyna Łaska]]: ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]'' | |||
** [[Agata Różycka]]: ''[[Meg 2: Głębia]]'' | |||
** [[Joanna Pach-Żbikowska]]: ''[[Zemsta futrzaków]]'' | |||
* '''Sansom Harris, Harriet''' | |||
** [[Barbara Lauks]]: ''[[Taniec rządzi]]'' | |||
* '''Sand, Cole''' | |||
** [[Antoni Domin]]: ''[[Magiczne wakacje]]'' | |||
** [[Jakub Jankiewicz]]: ''[[Austin i Ally]]'', ''[[Sam i Cat]]'' | |||
** [[Bernard Lewandowski]]: ''[[Niebezpieczny Henryk]]'' | |||
** ''[[Bella i Buldogi]]'' | |||
* '''Sanderson, Joan''' | |||
** [[Maria Winiarska]]: ''[[Muppety na tropie]]'' | |||
** ''[[Hotel Zacisze]]'' | |||
* '''Sandhu, Gia''' | |||
** [[Monika Pikuła]]: ''[[Tajne stowarzyszenie Nicholasa Benedicta]]'' | |||
* '''Sandilands, Neil''' | |||
** [[Mariusz Bonaszewski]]: ''[[Królestwo planety małp]]'' | |||
* '''Sandler, Adam''' | |||
** [[Piotr Adamczyk]]: ''[[Opowieści na dobranoc]]'' | |||
** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Jessie]]'', ''[[Nie jesteś zaproszona na moją bat micwę]]'' | |||
* '''Sansone, Hunter''' | |||
** [[Jędrzej Hycnar]]: ''[[Linia obrony]]'' | |||
* '''Sanz, Horatio''' | |||
** [[Mariusz Jakus]]: ''[[The Mandalorian]]'' | |||
** [[Wojciech Żołądkowicz]]: ''[[Clifford. Wielki czerwony pies]]'' | |||
* '''Saperstein, Larry''' | |||
** [[Mateusz Jakubiec]]: ''[[High School Musical: Serial]]'' | |||
* '''Sarandon, Susan''' | |||
** [[Grażyna Barszczewska]]: ''[[Zaczarowana]]''; <small>(''[[Psy i koty]]'')</small> | |||
** [[Katarzyna Kozak]]: ''[[Blue Beetle]]'' | |||
** [[Maria Pakulnis]]: ''[[Thelma i Louise]]''; <small>(''[[Rick i Morty]]'')</small> | |||
** [[Dorota Pomykała]]: ''[[Speed Racer]]'' | |||
* '''Saunders, Jennifer''' | * '''Saunders, Jennifer''' | ||
** [[Barbara Burska]]: ''[[Bajarz]]'' | |||
** [[Hanna Kinder-Kiss]]: ''[[Patryk]]'' | ** [[Hanna Kinder-Kiss]]: ''[[Patryk]]'' | ||
** [[Katarzyna Kozak]]: ''[[Muppety na wyspie skarbów]]'' | ** [[Katarzyna Kozak]]: ''[[Muppety na wyspie skarbów]]'' | ||
** [[Dorota Stalińska]]: ''[[Absolutnie fantastyczne]]'' | ** [[Dorota Stalińska]]: ''[[Absolutnie fantastyczne]]'' | ||
** ''[[Przyjaciele]]'' | ** ''[[Przyjaciele]]'' | ||
* '''Sayle, Alexei''' | |||
** ''[[Cwaniak]]'' | |||
* '''Savalas, Telly''' | |||
** [[Aleksander Bardini]]: ''[[Wątła nić]]'' | |||
** ''[[Wielka wyprawa Muppetów]]'' | |||
* '''Sawalha, Julia''' | |||
** [[Monika Kwiatkowska]]: ''[[Absolutnie fantastyczne]]'' | |||
** [[Małgorzata Socha]]: ''[[O czym szumią wierzby (film)|O czym szumią wierzby]]'' | |||
* '''Scales, Prunella''' | * '''Scales, Prunella''' | ||
** [[Anna Seniuk]]: ''[[Hotel Zacisze]]'' | ** [[Anna Seniuk]]: ''[[Hotel Zacisze]]'' | ||
** ''[[Powrót do Howards End]]'' | ** ''[[Powrót do Howards End]]'' | ||
** ''[[Wesołe kumoszki z Windsoru]]'' | |||
** ''[[Wesołych świąt (spektakl)|Wesołych świąt]]'' | |||
* '''Scanlan, Joanna''' | * '''Scanlan, Joanna''' | ||
Linia 743: | Linia 1530: | ||
* '''Scarborough, Adrian''' | * '''Scarborough, Adrian''' | ||
** [[Adam Bauman]]: ''[[Patryk]]'' <small>(zwiastun)</small> | ** [[Adam Bauman]]: ''[[Patryk]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
** [[Tomasz Jarosz]]: ''[[Krzysiu, gdzie jesteś?]]'', ''[[Artemis Fowl]]'' | |||
** [[Wojciech Wysocki]]: ''[[Patryk]]'' | ** [[Wojciech Wysocki]]: ''[[Patryk]]'' | ||
* '''Schaal, Kristen''' | * '''Schaal, Kristen''' | ||
** [[Dorota Chotecka-Pazura]]: ''[[Spytaj Mądroboty]]'' | ** [[Dorota Chotecka-Pazura]]: ''[[Spytaj Mądroboty]]'' | ||
** ''[[Muppety (film 2011)|Muppety]]'' | ** [[Izabela Dąbrowska]]: ''[[Muppety (film 2011)|Muppety]]'' | ||
** [[Bożena Furczyk]]: ''[[Muppetowa Masakra]]'' | |||
** [[Magdalena Krylik]]: ''[[Scooby-Doo i… zgadnij kto?]]'' <small>(animacja)</small>; <small>(''[[Pora na przygodę!]]'')</small> | |||
** [[Agnieszka Kudelska]]: ''[[Ziemia u Neda]]'' | |||
** [[Agnieszka Wosińska]]: ''[[Tajne stowarzyszenie Nicholasa Benedicta]]'' | |||
* '''Scheer, Paul''' | |||
** [[Artur Kaczmarski]]: ''[[Nic strasznego]]'' | |||
** [[Michał Podsiadło]]: ''[[Ziemia u Neda]]'' | |||
* '''Schell, Maximilian''' | |||
** [[Piotr Fronczewski]]: ''[[Piotr Wielki]]'' | |||
** [[Andrzej Gawroński]]: ''[[Wyrok w Norymberdze]]'' | |||
** [[Zbigniew Zapasiewicz]]: ''[[Więźniowie z Altony]]'' | |||
** ''[[Małżeństwo doktora Danwitza]]'' | |||
** ''[[Zamach w Sarajewie]]'' | |||
* '''Scherzinger, Nicole''' | |||
** [[Joanna Pach-Żbikowska]]: ''[[Big Time Rush]]''<!-- | |||
** ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]''--> | |||
* '''Scheving, Magnús''' | * '''Scheving, Magnús''' | ||
** [[Marcin Hycnar]]: ''[[Nasza niania jest agentem]]'' | ** [[Marcin Hycnar]]: ''[[Nasza niania jest agentem]]'' | ||
** [[Tomasz Steciuk]]: ''[[Leniuchowo]]'' | ** [[Tomasz Steciuk]]: ''[[Leniuchowo]]'' | ||
* '''Schlesinger, Leon''' | |||
** [[Włodzimierz Bednarski]]: ''[[Zwariowane melodie]]'' – ''[[Urodzony aktor]]'' | |||
** [[Marek Barbasiewicz]]: ''[[Zwariowane melodie]]'' – ''[[Urodzony aktor]]'' | |||
* '''Schiffer, Claudia''' | * '''Schiffer, Claudia''' | ||
** [[Joanna Pach-Żbikowska]]: ''[[Futurama]]'' <small>(animacja)</small> | ** [[Joanna Pach-Żbikowska]]: ''[[Futurama]]'' <small>(animacja)</small> | ||
** [[Jolanta Wilk]]: ''[[Richie | ** [[Jolanta Wilk]]: ''[[Richie milioner]]'' | ||
* '''Schnapp, Sanne''' | |||
** [[Hanna Kinder-Kiss]]: ''[[Vicky – wielki mały wiking]]'' | |||
** [[Agnieszka Wiśniewska]]: ''[[Wilczy gang]]'' | |||
* '''Schneider, Rob''' | * '''Schneider, Rob''' | ||
** [[Paweł Galia]]: ''[[Pinokio (film 1996)|Pinokio]]'' | ** [[Paweł Galia]]: ''[[Pinokio (film 1996)|Pinokio]]'' | ||
** [[Maciej Jabłoński]]: ''[[Gramy u siebie]]'' | |||
** [[Mieczysław Morański]]: ''[[Opowieści na dobranoc]]'' | ** [[Mieczysław Morański]]: ''[[Opowieści na dobranoc]]'' | ||
** [[Sławomir Pacek]]: ''[[W 80 dni dookoła świata (film 2004)|W 80 dni dookoła świata]]'' | ** [[Sławomir Pacek]]: ''[[W 80 dni dookoła świata (film 2004)|W 80 dni dookoła świata]]'' | ||
** ''[[Muppety z kosmosu]]'' | ** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Muppety z kosmosu]]'' | ||
* '''Schnetzer, Ben''' | * '''Schnetzer, Ben''' | ||
** [[Kamil Pruban]]: ''[[Warcraft: Początek]]'' | ** [[Kamil Pruban]]: ''[[Warcraft: Początek]]'' | ||
* '''Schloss, Sophia Mitri''' | |||
** [[Maja Kwiatkowska]]: ''[[Korki]]'' | |||
** [[Sara Lewandowska]]: ''[[Drużyna]]'' | |||
* '''Schultz, Dwight''' | * '''Schultz, Dwight''' | ||
** [[Mieczysław Morański]]: ''[[Chowder]]'' | ** [[Mieczysław Morański]]: ''[[Chowder]]'' | ||
* '''Schultz, Tim Oliver''' | |||
** [[Krzysztof Cybiński]]: ''[[Słoń Benjamin (film 2019)|Słoń Benjamin]]'' | |||
** [[Damian Kulec]]: ''[[Młody Winnetou]]'' | |||
* '''Schumacher, Michael''' | * '''Schumacher, Michael''' | ||
** [[Krzysztof Hołowczyc]]: ''[[Asterix na olimpiadzie]]'' | ** [[Krzysztof Hołowczyc]]: ''[[Asterix na olimpiadzie]]'' | ||
* '''Schwartz, Ben''' | |||
** [[Marcin Hycnar]]: ''[[Flora i Ulisses]]''; <small>(''[[SONIC. Szybki jak błyskawica]]'', ''[[SONIC 2. Szybki jak błyskawica]]'')</small> | |||
** [[Mateusz Weber]]: ''[[Ziemia u Neda]]''; <small>(''[[Kacze opowieści (serial animowany 2017)|Kacze opowieści]]'')</small> | |||
* '''Schwarzenegger, Arnold''' | * '''Schwarzenegger, Arnold''' | ||
** [[Leon Charewicz]]: ''[[Terminator: Mroczne przeznaczenie]]'' | ** [[Leon Charewicz]]: ''[[Terminator: Mroczne przeznaczenie]]'' | ||
** [[Szymon Mysłakowski]]: ''[[Terminator 2: Dzień sądu]]'' | |||
** [[Marcin Troński]]: ''[[Świąteczna gorączka]]'', ''[[Batman i Robin]]'', ''[[W 80 dni dookoła świata (film 2004)|W 80 dni dookoła świata]]'' | ** [[Marcin Troński]]: ''[[Świąteczna gorączka]]'', ''[[Batman i Robin]]'', ''[[W 80 dni dookoła świata (film 2004)|W 80 dni dookoła świata]]'' | ||
Linia 780: | Linia 1608: | ||
** [[Olaf Lubaszenko]]: ''[[Lucky Luke (film 2004)|Lucky Luke]]'' | ** [[Olaf Lubaszenko]]: ''[[Lucky Luke (film 2004)|Lucky Luke]]'' | ||
** [[Robert Więckiewicz]]: ''[[Gwiezdne jaja: Część I - Zemsta świrów|Gwiezdne jaja: Część I – Zemsta świrów]]'' | ** [[Robert Więckiewicz]]: ''[[Gwiezdne jaja: Część I - Zemsta świrów|Gwiezdne jaja: Część I – Zemsta świrów]]'' | ||
* '''Scobell, Walter''' | |||
** [[Kornel Lesner]]: ''[[Projekt Adam]]'' | |||
** [[Jakub Rutkowski]]: ''[[Percy Jackson i bogowie olimpijscy]]''<!-- | |||
** ''[[Percy Jackson i bogowie olimpijscy]]'' <small>(zwiastun)</small>--> | |||
* '''Scodelario, Kaya''' | * '''Scodelario, Kaya''' | ||
** [[Karolina Kalina-Bulcewicz]]: ''[[Więzień labiryntu: Lek na śmierć]]'' | ** [[Karolina Kalina-Bulcewicz]]: ''[[Więzień labiryntu: Lek na śmierć]]'' | ||
** [[Oliwia Nazimek]]: ''[[Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara]]'' | ** [[Oliwia Nazimek]]: ''[[Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara]]'' | ||
* '''Scott, Adam''' | |||
** [[Marcin Przybylski]]: ''[[Madame Web]]'' | |||
* '''Scott, Andrew''' | * '''Scott, Andrew''' | ||
** [[Maciej Kowalik]]: ''[[Alicja po drugiej stronie lustra]]'' | ** [[Maciej Kowalik]]: ''[[Alicja po drugiej stronie lustra]]'' | ||
* '''Scott, Campbell''' | |||
** [[Przemysław Bluszcz]]: ''[[Jurassic World: Dominion]]'' | |||
** [[Janusz Wituch]]: ''[[Niesamowity Spider-Man]]'', ''[[Niesamowity Spider-Man 2]]'' | |||
* '''Scott, Naomi''' | * '''Scott, Naomi''' | ||
** [[Weronika Humaj]]: ''[[Power Rangers (film 2017)|Power Rangers]]'' | ** [[Weronika Humaj]]: ''[[Power Rangers (film 2017)|Power Rangers]]'' | ||
** [[ | ** [[Zuza Motorniuk]]: ''[[Lemoniada Gada]]'' | ||
** [[Natalia Piotrowska]]: ''[[Aladyn (film 2019)|Aladyn]]'' | ** [[Natalia Piotrowska-Paciorek]]: ''[[Aladyn (film 2019)|Aladyn]]'' | ||
* '''Scott, Reid''' | * '''Scott, Reid''' | ||
** [[Andrzej Hausner]]: ''[[Venom]]'' | ** [[Andrzej Hausner]]: ''[[Venom]]'' | ||
** [[Modest Ruciński]]: ''[[Venom 2: Carnage]]'' | |||
* '''Scott, Seann William''' | |||
** [[Jarosław Boberek]]: ''[[Old School]]''; <small>(''[[Planeta 51]]'')</small> | |||
* '''Scott, Tom Everett''' | * '''Scott, Tom Everett''' | ||
** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Góra Czarownic]]'' | ** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Góra Czarownic]]'' | ||
** [[Jacek Kopczyński]]: ''[[Kumpel terapeuta]]'' | ** [[Sławomir Grzymkowski]]: ''[[Chmury]]'' | ||
** [[Jacek Kopczyński]]: ''[[Kumpel terapeuta]]'' | |||
** [[Radosław Pazura]]: ''[[Dziennik cwaniaczka: Droga przez mękę]]'' | ** [[Radosław Pazura]]: ''[[Dziennik cwaniaczka: Droga przez mękę]]'' | ||
** ''[[Dziennik cwaniaczka: Droga przez mękę]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Scott Thomas, Kristin''' | * '''Scott Thomas, Kristin''' | ||
Linia 808: | Linia 1654: | ||
* '''Sedaris, Amy''' | * '''Sedaris, Amy''' | ||
** [[Izabela Dąbrowska]]: ''[[The Mandalorian]]''; <small>(''[[Steven Universe]]'')</small> | ** [[Izabela Dąbrowska]]: ''[[The Mandalorian]]'', ''[[Księga Boby Fetta]]''; <small>(''[[Steven Universe]]'')</small> | ||
** [[Agnieszka Matysiak]]: [https://www.youtube.com/watch?v=qjYNwD1mMzQ reklama ''Lenor Unstoppables'']; <small>(''[[Kot w Butach (film 2011)|Kot w Butach]]'')</small> | ** [[Agnieszka Matysiak]]: [https://www.youtube.com/watch?v=qjYNwD1mMzQ reklama ''Lenor Unstoppables'']; <small>(''[[Kot w Butach (film 2011)|Kot w Butach]]'')</small> | ||
* '''Segal, George''' | |||
** [[Jan Englert]]: ''[[Kto się boi Virginii Woolf?]]'' | |||
** [[Roman Wilhelmi]]: ''[[Gwiazda Południa]]'' | |||
* '''Segel, Jason''' | * '''Segel, Jason''' | ||
Linia 816: | Linia 1666: | ||
** [[Andrzej Nejman]]: ''[[Podróże Guliwera (film 2010)|Podróże Guliwera]]'' | ** [[Andrzej Nejman]]: ''[[Podróże Guliwera (film 2010)|Podróże Guliwera]]'' | ||
** [[Paweł Podgórski]]: ''[[Muppety (film 2011)|Muppety]]'' | ** [[Paweł Podgórski]]: ''[[Muppety (film 2011)|Muppety]]'' | ||
* '''Seifert-Cleveland, Tipper''' | |||
** [[Sabina Bednarz]]: ''[[Magiczna podróż Emily]]'' | |||
** [[Olga Cybińska]]: ''[[Cruella]]'' | |||
* '''Seinfeld, Jerry''' | |||
** [[Jacek Bończyk]]: ''[[Film o pszczołach]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Sellers, Peter''' | * '''Sellers, Peter''' | ||
** [[Wiesław Michnikowski]]: ''[[Różowa Pantera: Strzał w ciemności]]'' | ** [[Wiesław Michnikowski]]: ''[[Różowa Pantera: Strzał w ciemności]]'' | ||
** [[Leon Niemczyk]]: ''[[Na tropie policjantów]]'' | |||
* '''Serafin, Joe''' | |||
** [[Jan Cięciara]]: ''[[High School Musical: Serial]]'' | |||
* '''Serafinowicz, Peter''' | * '''Serafinowicz, Peter''' | ||
** [[Andrzej Blumenfeld]]: ''[[Strażnicy Galaktyki]]'' <small>(zwiastun)</small> | ** [[Andrzej Blumenfeld]]: ''[[Strażnicy Galaktyki]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
** [[Dariusz Kowalski]]: ''[[Strażnicy Galaktyki]]'' | ** [[Dariusz Kowalski]]: ''[[Strażnicy Galaktyki]]'' | ||
** [[Robert Kowalski]]: ''[[Akademia Dobra i Zła]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* '''Serkis, Andy''' | * '''Serkis, Andy''' | ||
** [[Przemysław Bluszcz]]: ''[[Avengers: Czas Ultrona]]'', ''[[Czarna Pantera]]'' | ** [[Przemysław Bluszcz]]: ''[[Avengers: Czas Ultrona]]'', ''[[Czarna Pantera]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Andor]]'' | ||
** [[Jarosław Boberek]]: ''[[Mowgli: Legenda dżungli]]'' | ** [[Jarosław Boberek]]: ''[[Mowgli: Legenda dżungli]]'' | ||
** [[Grzegorz Damięcki]]: ''[[Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi]]''; <small>(''[[LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie]]'')</small> | ** [[Grzegorz Damięcki]]: ''[[Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi]]''; <small>(''[[LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie]]'')</small> | ||
** [[Piotr Grabowski]]: ''[[List do króla]]'' | |||
** [[Olaf Lubaszenko]]: ''[[Batman (film 2022)|Batman]]'' | |||
** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'' <small>(zwiastun)</small> | ** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
** [[Borys Szyc]]: ''[[Hobbit: Niezwykła podróż]]'' | ** [[Borys Szyc]]: ''[[Hobbit: Niezwykła podróż]]'' | ||
* '''Sessions, John''' | |||
** [[Włodzimierz Matuszak]]: ''[[Twój Vincent]]'' | |||
** ''[[Księżniczka Caraboo]]'' | |||
** ''[[Pinokio (film 1996)|Pinokio]]'' | |||
* '''Sethu, Varada''' | |||
** [[Julia Łukowiak]]: ''[[Andor]]'' | |||
** [[Izabela Perez]]: [[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]] | |||
** [[Natalia Stachyra]]: ''[[Jurassic World: Dominion]]'' | |||
* '''Setticase, Chris''' | |||
** [[Maciej Więckowski]]: ''[[Linia obrony]]'' | |||
* '''Sevilla, Karol''' | |||
** [[Katarzyna Sawczuk]]: ''[[Soy Luna]]'', ''[[Od zawsze ja]]'' | |||
* '''Sewell, Rufus''' | * '''Sewell, Rufus''' | ||
Linia 836: | Linia 1716: | ||
* '''Seydoux, Léa''' | * '''Seydoux, Léa''' | ||
** [[Weronika Łukaszewska]]: ''[[Death Stranding]]'' <small>(gra)</small> | ** [[Weronika Łukaszewska]]: ''[[Death Stranding]]'' <small>(gra)</small> | ||
** [[Eliza Rycembel]]: ''[[Diuna: Część druga]]'' | |||
* '''Seyfried, Amanda''' | * '''Seyfried, Amanda''' | ||
** [[Paulina Kinaszewska]]: ''[[Piotruś. Wyprawa do Nibylandii]]'' | ** [[Paulina Kinaszewska]]: ''[[Piotruś. Wyprawa do Nibylandii]]'' | ||
* '''Seymour, Jane''' | |||
** [[Joanna Jabłczyńska]]: ''[[Aksamitny królik]]'' | |||
** [[Katarzyna Kozak]]: ''[[Wojna z dziadkiem]]'' | |||
** [[Anna Romantowska]]: ''[[Rodzina Straussów]]'' | |||
** [[Brygida Turowska]]: ''[[Módl się o deszcz]]'' | |||
** ''[[Na wschód od Edenu]]'' | |||
* '''Shah, Rish''' | |||
** [[Tomasz Olejnik]]: ''[[Ms. Marvel]]'' | |||
** [[Aleksander Sosiński]]: ''[[Ms. Marvel]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Shaikh, Saagar''' | |||
** [[Klaudiusz Kaufmann]]: ''[[Ms. Marvel]]'', ''[[Marvels]]'' | |||
* '''Shalhoub, Tony''' | * '''Shalhoub, Tony''' | ||
Linia 845: | Linia 1740: | ||
* '''Shandling, Garry''' | * '''Shandling, Garry''' | ||
** [[Damian Damięcki]]: ''[[Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz]]'' | ** [[Damian Damięcki]]: ''[[Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz]]'' | ||
* '''Shani, Sarah''' | |||
** [[Katarzyna Dąbrowska]]: ''[[Black Adam]]'' | |||
* '''Shannon, Michael''' | |||
** [[Robert Jarociński]]: ''[[Flash]]'' | |||
** [[Michał Konarski]]: ''[[Flash]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
* '''Shatner, William''' | * '''Shatner, William''' | ||
** [[Ryszard Barycz]]: ''[[Prawda przeciw prawdzie]]'' | |||
** [[Andrzej Hausner]]: ''[[Futurama]]'' <small>(animacja)</small> | ** [[Andrzej Hausner]]: ''[[Futurama]]'' <small>(animacja)</small> | ||
** ''[[Wieczór z muppetami]]'' | ** ''[[Wieczór z muppetami]]'' | ||
Linia 852: | Linia 1755: | ||
* '''Shaughnessy, Charles''' | * '''Shaughnessy, Charles''' | ||
** [[Artur Kaczmarski]]: ''[[Suite Life: Nie ma to jak statek]]''; <small>(''[[Stanley]]'')</small> | ** [[Artur Kaczmarski]]: ''[[Suite Life: Nie ma to jak statek]]''; <small>(''[[Stanley]]'')</small> | ||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Ogarnij to!]]'' | |||
** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Randka z wampirem]]'' | ** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Randka z wampirem]]'' | ||
** [[Marek Robaczewski]]: ''[[Hannah Montana]]'' | ** [[Marek Robaczewski]]: ''[[Hannah Montana]]'' | ||
** [[Grzegorz Wons]]: ''[[Victoria znaczy zwycięstwo]]'' | ** [[Grzegorz Wons]]: ''[[Victoria znaczy zwycięstwo]]'' | ||
** [[Karol Wróblewski]]: ''[[Blog na cztery łapy]]'' | ** [[Karol Wróblewski]]: ''[[Blog na cztery łapy]]'' | ||
** ''[[Szaleję za tobą]]'' | |||
* '''Shaw, Fiona''' | * '''Shaw, Fiona''' | ||
** [[Ewa Dałkowska]]: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]'', ''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'', ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'', ''[[ | ** [[Grażyna Barszczewska]]: ''[[Andor]]'' | ||
** [[Lidia Bogaczówna]]: ''[[Istoty fantastyczne]]'' | |||
** [[Ewa Dałkowska]]: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]'', ''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'', ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'' | |||
** [[Elżbieta Kijowska-Rozen]]: ''[[Enola Holmes]]'' | |||
** [[Agnieszka Matysiak]]: ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'' | |||
* '''Shaw, Ferdia''' | |||
** [[Karol Kwiatkowski]]: ''[[Artemis Fowl]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | |||
** [[Borys Wiciński]]: ''[[Artemis Fowl]]'' | |||
* '''Shawn, Wallace''' | * '''Shawn, Wallace''' | ||
** [[Cezary Morawski]]: ''[[BoJack Horseman]]'' <small>(animacja)</small> | ** [[Cezary Morawski]]: ''[[BoJack Horseman]]'' <small>(animacja)</small> | ||
** [[Mirosław Wieprzewski]]: ''[[Timmy Fiasco: Błędy się zdarzają]]'' | |||
** [[Janusz Wituch]]: ''[[Zemsta futrzaków]]'' | ** [[Janusz Wituch]]: ''[[Zemsta futrzaków]]'' | ||
* '''Sheen, Charlie''' | * '''Sheen, Charlie''' | ||
** ''[[Przyjaciele]]'' <small>(gościnnie)</small> | ** [[Artur Żmijewski]]: ''[[Przyjaciele]]'' <small>(gościnnie)</small> | ||
* '''Sheen, Martin''' | * '''Sheen, Martin''' | ||
Linia 900: | Linia 1814: | ||
** [[Izabela Perez]]: ''[[X-Men: Mroczna Phoenix]]'' | ** [[Izabela Perez]]: ''[[X-Men: Mroczna Phoenix]]'' | ||
** [[Olga Sarzyńska]]: ''[[X-Men: Apocalypse]]'' | ** [[Olga Sarzyńska]]: ''[[X-Men: Apocalypse]]'' | ||
** [[Marta Skrzypczyńska]]: ''[[Barbie]]'' | |||
** [[Diana Zamojska]]: ''[[Tajemnice domu Anubisa]]'' | ** [[Diana Zamojska]]: ''[[Tajemnice domu Anubisa]]'' | ||
** ''[[Victoria znaczy zwycięstwo]]'' | ** ''[[Victoria znaczy zwycięstwo]]'' | ||
Linia 910: | Linia 1825: | ||
** [[Marek Molak]]: ''[[True Jackson]]'' | ** [[Marek Molak]]: ''[[True Jackson]]'' | ||
** ''[[Power Rangers (film 2017)|Power Rangers]]'' | ** ''[[Power Rangers (film 2017)|Power Rangers]]'' | ||
* '''Shoker, Chan''' | |||
** [[Hubert Kułacz]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
* '''Short, Martin''' | * '''Short, Martin''' | ||
** [[Mieczysław Morański]]: ''[[Wieczór z muppetami]]'' | ** [[Mieczysław Morański]]: ''[[Wieczór z muppetami]]'' | ||
* '''Shroff, Zenobia''' | |||
** [[Agnieszka Matysiak]]: ''[[Ms. Marvel]]'', ''[[Marvels]]'' | |||
** [[Joanna Węgrzynowska-Cybińska]]: ''[[Ms. Marvel]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Sibtain, Joplin''' | |||
** [[Krzysztof Banaszyk]]: ''[[Przygody Sary Jane]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small>, ''[[Andor]]'' | |||
** [[Mariusz Luszowski]]: ''[[Przygody Sary Jane]]'' <small>(pierwsza wersja dubbingu)</small> | |||
* '''Signoret, Simone''' | |||
** [[Maria Homerska]]: ''[[Miejsce na górze]]'' | |||
** [[Ewa Krasnodębska]]: ''[[Przedział morderców]]'' <small>(pierwsza wersja dubbingu)</small> | |||
** [[Aleksandra Śląska]]: ''[[Teresa Raquin]]'' | |||
** ''[[Przedział morderców]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small> | |||
* '''Sigurdsson, Ingvar''' | |||
** [[Stanisław Biczysko]]: ''[[Rebel Moon – część 1: Dziecko ognia]]'', ''[[Rebel Moon – część 2: Zadająca rany]]''<!-- | |||
** ''[[Liga sprawiedliwości]]'' | |||
** ''[[Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda]]''--> | |||
* '''Silverman, Sarah''' | * '''Silverman, Sarah''' | ||
** [[Julia Kołakowska-Bytner]]: ''[[Muppety (film 2011)|Muppety]]'' | |||
** [[Agnieszka Kunikowska]]: ''[[Kosmiczny mecz: Nowa era]]'' | |||
** ''[[Star Trek: Voyager]]'' | ** ''[[Star Trek: Voyager]]'' | ||
* '''Silverstone, Alicia''' | * '''Silverstone, Alicia''' | ||
Linia 922: | Linia 1860: | ||
** [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]]: ''[[Batman i Robin]]'' | ** [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]]: ''[[Batman i Robin]]'' | ||
** [[Dorota Chotecka-Pazura]]: ''[[Dziennik cwaniaczka: Droga przez mękę]]'' | ** [[Dorota Chotecka-Pazura]]: ''[[Dziennik cwaniaczka: Droga przez mękę]]'' | ||
** [[Bożena Furczyk]]: ''[[Klub Opiekunek]]'' | |||
** [[Anna Gajewska]]: ''[[Alex Rider: Misja Stormbreaker]]'' | ** [[Anna Gajewska]]: ''[[Alex Rider: Misja Stormbreaker]]'' | ||
** [[Krystyna Kozanecka]]: ''[[Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie (gra)|Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie]]'' <small>(gra)</small> | ** [[Krystyna Kozanecka]]: ''[[Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie (gra)|Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie]]'' <small>(gra)</small> | ||
** [[Iwona Rulewicz]]: ''[[Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie]]'' <small>(zwiastun)</small> | ** [[Iwona Rulewicz]]: ''[[Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
** ''[[Dziennik cwaniaczka: Droga przez mękę]]'' <small>(zwiastun)</small> | ** ''[[Dziennik cwaniaczka: Droga przez mękę]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
* '''Simhadri, Aryan''' | |||
** [[Jakub Strach]]: ''[[Percy Jackson i bogowie olimpijscy]]'' | |||
** [[Jan Szydłowski]]: ''[[Ogarnij to!]]'' | |||
** [[Krzysztof Tymiński]]: ''[[Turniej główny]]'' | |||
** [[Borys Wiciński]]: ''[[Fałszywa dwunastka (film 2022)|Fałszywa dwunastka]]'' | |||
** [[Jan Wieczorek]]: ''[[Mix]]'' | |||
* '''Simins, Maxwell''' | |||
** [[Artur Kozłowski]]: ''[[Bizaardvark]]'' | |||
** [[Michał Pawłowski]]: ''[[Kim Kolwiek: Film]]'' | |||
** [[Jakub Strach]]: ''[[Potężne Kaczory: Sezon na zmiany]]'' | |||
** [[Paweł Szymański]]: ''[[Nocna przygoda]]'' | |||
* '''Simmons, J.K.''' | * '''Simmons, J.K.''' | ||
** [[Adam Bauman]]: ''[[Liga Sprawiedliwości]]'' <small>(zwiastun)</small> | ** [[Adam Bauman]]: ''[[Liga Sprawiedliwości]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
** [[Piotr Bąk]]: ''[[Liga Sprawiedliwych bez granic]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Mega Spider-Man]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Avengers: Zjednoczeni]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Hulk i agenci M.I.A.Z.G.I.]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Bohaterowie Marvela: Doładowani na maksa]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Venom 2: Carnage]]'', ''[[Spider-Man: Bez drogi do domu]]'' | |||
** [[Andrzej Blumenfeld]]: ''[[Avengers: Potęga i moc]]'' <small>(animacja)</small>; <small>(''[[Kung Fu Panda 3]]'')</small> | |||
** [[Leon Charewicz]]: ''[[Pogromcy duchów: Dziedzictwo]]'' | |||
** [[Robert Czebotar]]: ''[[Spider-Man: Daleko od domu]]'' | ** [[Robert Czebotar]]: ''[[Spider-Man: Daleko od domu]]'' | ||
** [[Szymon Kuśmider]]: ''[[Spider-Man: Poprzez Multiwersum]]'' <small>(animacja)</small>; <small>(''[[Chip i Dale: Brygada RR (film)|Chip i Dale: Brygada RR]]'')</small> | |||
** [[Janusz Leśniewski]]: ''[[Liga Sprawiedliwości]]'' | ** [[Janusz Leśniewski]]: ''[[Liga Sprawiedliwości]]'' | ||
** [[Mirosław Zbrojewicz]]: ''[[Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera]]'' | |||
* '''Simmons, Kyla Drew''' | |||
** [[Justyna Bojczuk]]: ''[[Nicky, Ricky, Dicky i Dawn]]'' | |||
** [[Marta Dobecka]]: ''[[Nicky, Ricky, Dicky i Dawn]]'' | |||
** [[Sara Lewandowska]]: ''[[AwanturNick]]'' | |||
** [[Julia Siechowicz]]: ''[[Jessie]]'', ''[[Nicky, Ricky, Dicky i Dawn]]''<!-- | |||
** ''[[Dodaj magii: Miasto tajemnic]]''--> | |||
* '''Simons, Josette''' | |||
** [[Anna Szymańczyk]]: ''[[Wonder Woman]]'' | |||
** [[Monika Węgiel-Jarocińska]]: ''[[Wiedźmin (serial 2019)|Wiedźmin]]'' | |||
** ''[[Pokémon Detektyw Pikachu]]'' | |||
* '''Simpkins, Ryan''' | |||
** [[Adrianna Bieżan]]: ''[[Ulica Strachu – część 2: 1978]]'', ''[[Ulica Strachu – część 3: 1666]]'' | |||
* '''Simpkins, Ty''' | * '''Simpkins, Ty''' | ||
** [[Maciej Falana]]: ''[[Iron Man 3]]'' | ** [[Maciej Falana]]: ''[[Iron Man 3]]'' | ||
** [[Jakub Zając]]: ''[[Doogie Kameāloha, lekarka]]'' | |||
* '''Sink, Sadie''' | |||
** [[Magdalena Wasylik]]: ''[[Ulica Strachu – część 2: 1978]]'', ''[[Ulica Strachu – część 3: 1666]]'' | |||
* '''Sitta, Martin''' | |||
** [[Michał Bukowski]]: ''[[Zabić Sekala]]'' | |||
** [[Zbigniew Konopka]]: ''[[Czerwony Kapitan]]'' | |||
* '''Siwa, JoJo''' | |||
** [[Marta Dylewska]]: ''[[Szkoła rocka]]'', ''[[High School Musical: Serial]]'' | |||
** [[Natalia Jankiewicz]]: ''[[Lip Sync Battle Dzieciaki: Wydanie świąteczne]]'' | |||
** [[Maja Konkel]]: ''[[Myślotok]]'' | |||
** ''[[Grzmotomocni]]'' | |||
* '''Skarsgård, Alexander''' | * '''Skarsgård, Alexander''' | ||
Linia 942: | Linia 1928: | ||
* '''Skarsgård, Stellan''' | * '''Skarsgård, Stellan''' | ||
** [[Leon Charewicz]]: ''[[Avengers]]'', ''[[Thor: Mroczny świat]]'', ''[[Kopciuszek (film 2015)|Kopciuszek]]'', ''[[Avengers: Czas Ultrona]]'' | ** [[Leon Charewicz]]: ''[[Avengers]]'', ''[[Thor: Mroczny świat]]'', ''[[Kopciuszek (film 2015)|Kopciuszek]]'', ''[[Avengers: Czas Ultrona]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[Thor: Miłość i grom]]'', ''[[Andor]]''; <small>(''[[Moja mama Gorylica]]'')</small> | ||
** [[Marian Dziędziel]]: ''[[Diuna: Część druga]]'' | |||
** [[Jacek Król]]: ''[[Andor]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** ''[[Diuna: Część druga]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Skrein, Ed''' | * '''Skrein, Ed''' | ||
** [[Michał Klawiter]]: ''[[Alita: Battle Angel]]'' | ** [[Michał Klawiter]]: ''[[Alita: Battle Angel]]'' | ||
** [[Mikołaj Roznerski]]: ''[[Patryk]]'', ''[[Czarownica 2]]'' | ** [[Mikołaj Roznerski]]: ''[[Patryk]]'', ''[[Czarownica 2]]'', ''[[Rebel Moon – część 1: Dziecko ognia]]'', ''[[Rebel Moon – część 2: Zadająca rany]]'' | ||
** ''[[Patryk]]'' <small>(zwiastun)</small> | ** ''[[Patryk]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
* '''Sladen, Elisabeth''' | |||
** [[Renata Berger]]: ''[[Przygody Sary Jane]]'' <small>([[Przygody Sary Jane#Pierwsza wersja dubbingu|pierwsza wersja dubbingu]])</small> | |||
** [[Joanna Jeżewska]]: ''[[Przygody Sary Jane]]'' <small>([[Przygody Sary Jane#Druga wersja dubbingu|druga wersja dubbingu]])</small> | |||
* '''Slate, Jenny''' | * '''Slate, Jenny''' | ||
** [[Barbara Garstka]]: ''[[Venom]]'' | ** [[Barbara Garstka]]: ''[[Venom]]'', ''[[Ziemia u Neda]]'' | ||
** [[Monika Pikuła]]: ''[[Alvin i wiewiórki 3]]'' | ** [[Monika Pikuła]]: ''[[Alvin i wiewiórki 3]]'' | ||
* '''Slater, Christian''' | |||
** [[Adam Krylik]]: ''[[Scooby-Doo i... zgadnij kto?]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Zbigniew Suszyński]]: ''[[Będziemy bohaterami]]'' | |||
* '''Slattery, John''' | * '''Slattery, John''' | ||
** [[Piotr Polk]]: ''[[Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'' | ** [[Piotr Polk]]: ''[[Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small> | ||
** [[Grzegorz Wons]]: ''[[Ant-Man]]'' | ** [[Grzegorz Wons]]: ''[[Ant-Man]]'' | ||
* '''Smart, Tamara''' | |||
** [[Natalia Jankiewicz]]: ''[[Poradnik łowczyni potworów]]'' | |||
** [[Zuzanna Jaźwińska]]: ''[[Artemis Fowl]]'' | |||
** [[Karolina Margalska]]: ''[[Fatalna czarownica]]'' | |||
** ''[[Czy boisz się ciemności? (serial 2019)|Czy boisz się ciemności?]]'' | |||
* '''Smith, Justice''' | * '''Smith, Justice''' | ||
** [[Krzysztof Chodorowski]]: ''[[Pokémon Detektyw Pikachu]]'' | ** [[Krzysztof Chodorowski]]: ''[[Pokémon Detektyw Pikachu]]'' | ||
** [[Mikołaj Jodliński]]: ''[[Jurassic World: Upadłe królestwo]]'' | ** [[Mikołaj Jodliński]]: ''[[Jurassic World: Upadłe królestwo]]'', ''[[Jurassic World: Dominion]]'', ''[[Dungeons & Dragons: Złodziejski honor]]'' | ||
** [[Beniamin Lewandowski]]: ''[[Grzmotomocni]]'' | |||
** ''[[Pokémon Detektyw Pikachu]]'' <small>(zwiastun)</small> | ** ''[[Pokémon Detektyw Pikachu]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
* '''Smith, Kevin''' | |||
** [[Tomasz Borkowski]]: ''[[Muppetowa Masakra]]'' | |||
** ''[[Mądroboty: Czas na odpowiedź]]'' | |||
* '''Smith, Maggie''' | * '''Smith, Maggie''' | ||
** [[Renata Berger]]: ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]'' | |||
** [[Ewa Kania]]: ''[[Pokój z widokiem]]'' | ** [[Ewa Kania]]: ''[[Pokój z widokiem]]'' | ||
** [[Aleksandra Koncewicz]]: ''[[Niania i wielkie bum]]'' | ** [[Aleksandra Koncewicz]]: ''[[Niania i wielkie bum]]'' | ||
** [[Wiesława Mazurkiewicz]]: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]'', ''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'', ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'', ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'', ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci | ** [[Wiesława Mazurkiewicz]]: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]'', ''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'', ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'', ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'', ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II]]'', ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]'' | ||
** [[Danuta Szaflarska]]: ''[[Hak]]'' | ** [[Danuta Szaflarska]]: ''[[Hak]]'' | ||
* '''Smith, Matt''' | * '''Smith, Matt''' | ||
** [[Tomasz Borkowski]]: ''[[Przygody Sary Jane]]'' | ** [[Tomasz Borkowski]]: ''[[Przygody Sary Jane]]'' | ||
** [[Wiktor Loga-Skarczewski]]: ''[[Morbius]]'' | |||
* '''Smith, Sheridan''' | * '''Smith, Sheridan''' | ||
Linia 985: | Linia 1995: | ||
* '''Smits, Jimmy''' | * '''Smits, Jimmy''' | ||
** [[Wojciech Wysocki]]: ''[[Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie]]'' | ** [[Wojciech Wysocki]]: ''[[Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie]]'', ''[[Obi-Wan Kenobi]]'' | ||
** [[Piotr Zelt]]: ''[[Gwiezdne wojny: Część II – Atak klonów]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Część III – Zemsta Sithów]]'' | ** [[Piotr Zelt]]: ''[[Gwiezdne wojny: Część II – Atak klonów]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Część III – Zemsta Sithów]]'', ''[[Obi-Wan Kenobi]]'' <small>(nagranie archiwalne)</small> | ||
* '''Smoove, J.B.''' | |||
** [[Modest Ruciński]]: ''[[Spider-Man: Daleko od domu]]'', ''[[Spider-Man: Bez drogi do domu]]'' | |||
* '''Smulders, Cobie''' | * '''Smulders, Cobie''' | ||
** [[Anna Dereszowska]]: ''[[Avengers]]'', ''[[Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz]]'', ''[[Avengers: Czas Ultrona]]'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Spider-Man: Daleko od domu]]'' | ** [[Anna Dereszowska]]: ''[[Avengers]]'', ''[[Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz]]'', ''[[Avengers: Czas Ultrona]]'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Spider-Man: Daleko od domu]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Moon Girl i Diabelski Dinozaur]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Tajna inwazja]]'' | ||
* '''Song, Brenda''' | |||
** [[Matylda Kaczmarska]]: ''[[Świąteczna zadyma w Los Angeles]]'' | |||
** [[Agnieszka Okońska]]: ''[[Wendy Wu: Nastoletnia Wojowniczka]]'' | |||
** [[Monika Pikuła]]: ''[[Nie ma to jak hotel]]'', ''[[Suite Life: Nie ma to jak statek]]'', ''[[Nie ma to jak bliźniaki: Film]]'', ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]'' <small>(gościnnie)</small>, ''[[Hannah Montana]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
** [[Magdalena Wasylik]]: ''[[Ziemia u Neda]]''; <small>(''[[Płazowyż]]'')</small> | |||
* '''Soni, Karan''' | * '''Soni, Karan''' | ||
** [[Patryk Czerniejewski]]: ''[[Pokémon Detektyw Pikachu]]'' | ** [[Patryk Czerniejewski]]: ''[[Pokémon Detektyw Pikachu]]'' | ||
** [[Michał Meyer]]: ''[[Deadpool 2]]'', ''[[Był sobie Deadpool]]'' | ** [[Michał Meyer]]: ''[[Deadpool 2]]'', ''[[Był sobie Deadpool]]''<!-- | ||
<!--** ''[[100 rzeczy do przeżycia przed liceum]]''--> | ** ''[[100 rzeczy do przeżycia przed liceum]]''--> | ||
* '''Soutendijk, Renée''' | * '''Soutendijk, Renée''' | ||
** [[Anna Gornostaj]]: ''[[Piotr Wielki]]'' | ** [[Anna Gornostaj]]: ''[[Piotr Wielki]]'' | ||
** [[Lucyna Malec]]: ''[[Boy 7]]'' | ** [[Lucyna Malec]]: ''[[Boy 7]]'' | ||
* '''Sovák, Jiří''' | |||
** [[Tadeusz Bartosik]]: ''[[Kto chce zabić Jessii?]]'' | |||
** [[Ryszard Dembiński]]: ''[[Niech żyją duchy]]'' | |||
** [[Andrzej Gawroński]]: ''[[O chłopie, co okpił śmierć]]'', ''[[Towarzysz regent]]'' | |||
** [[Zbigniew Jabłoński]]: ''[[Najlepsza kobieta mojego życia]]'', ''[[Sześć niedźwiedzi i klown Cebulka]]'', ''[[Zdradzieckie gry miłosne]]'' | |||
** [[Mirosław Szonert]]: ''[[Jak się budzi królewny]]'' | |||
** [[Jerzy Tkaczyk]]: ''[[Arabela]]'' | |||
** ''[[Latający Czestmir]]'' | |||
** ''[[Pan Tau]]'' | |||
** ''[[Pod jednym dachem]]'' | |||
** ''[[Proszę ostrzej!]]'' | |||
** ''[[Sławne historie zbójeckie]]'' | |||
** ''[[Tajemnicza puderniczka]]'' | |||
* '''Sözer, Hilmi''' | |||
** [[Wojciech Machnicki]]: ''[[But Manitou]]'' | |||
** [[Krzysztof Nowik]]: ''[[Wilczy gang]]'' | |||
** [[Zbigniew Suszyński]]: ''[[7 krasnoludków: Historia prawdziwa]]'' | |||
* '''Spacey, Kevin''' | * '''Spacey, Kevin''' | ||
Linia 1005: | Linia 2043: | ||
* '''Spader, James''' | * '''Spader, James''' | ||
** [[Adam Ferency]]: ''[[Avengers: Czas Ultrona]]'' | ** [[Adam Ferency]]: ''[[Avengers: Czas Ultrona]]'', ''[[Legendy Marvela]]'' | ||
** [[Jakub Wieczorek]]: ''[[Avengers: Czas Ultrona]]'' <small>(zwiastuny)</small> | ** [[Jakub Wieczorek]]: ''[[Avengers: Czas Ultrona]]'' <small>(zwiastuny)</small> | ||
Linia 1018: | Linia 2056: | ||
* '''Spall, Timothy''' | * '''Spall, Timothy''' | ||
** [[Andrzej Grabowski]]: ''[[Zaczarowana]]'' | ** [[Andrzej Grabowski]]: ''[[Zaczarowana]]'' | ||
** [[Włodzimierz Press]]: ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'', ''[[Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń]]'', ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci | ** [[Włodzimierz Press]]: ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'', ''[[Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń]]'', ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I]]'', ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]'' | ||
* '''Speleers, Ed''' | * '''Speleers, Ed''' | ||
Linia 1024: | Linia 2062: | ||
** [[Andrzej Hausner]]: ''[[Eragon (gra)|Eragon]]'' <small>(gra)</small> | ** [[Andrzej Hausner]]: ''[[Eragon (gra)|Eragon]]'' <small>(gra)</small> | ||
** [[Maciej Zakościelny]]: ''[[Eragon]]'' | ** [[Maciej Zakościelny]]: ''[[Eragon]]'' | ||
* '''Spence, Guy''' | |||
** [[Adam Bauman]]: ''[[Furiosa: Saga Mad Max]]'' | |||
* '''Spencer, Abigail''' | * '''Spencer, Abigail''' | ||
** [[Anna Wendzikowska]]: ''[[Oz: Wielki i potężny]]'' | ** [[Anna Wendzikowska]]: ''[[Oz: Wielki i potężny]]'' | ||
* '''Spencer, Bud''' | |||
** [[Zbigniew Kryński]]: ''[[Gott mit uns]]'' | |||
* '''Spencer, Octavia''' | * '''Spencer, Octavia''' | ||
** [[Anna Ułas]]: ''[[Rodzina od zaraz]]''; <small>(''[[Doktor Dolittle]]'')</small> | ** [[Katarzyna Gniewkowska]]: ''[[Wiedźmy (film 2020)|Wiedźmy]]'' | ||
** [[Anna Ułas]]: ''[[Rodzina od zaraz]]'', ''[[Thunder Force]]''; <small>(''[[Doktor Dolittle]]'')</small> | |||
** [[Joanna Wizmur]]: ''[[Wygraj randkę!]]'' | ** [[Joanna Wizmur]]: ''[[Wygraj randkę!]]'' | ||
** [[Barbara Zielińska]]: ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]'' | ** [[Barbara Zielińska]]: ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]'' | ||
* '''Spielberg, Steven''' | |||
** [[Wojciech Szymański]]: ''[[Przygody Animków]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** <!--[[Krzysztof Banaszyk]]: -->''[[Film o pszczołach]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Spiner, Brent''' | * '''Spiner, Brent''' | ||
** [[Wojciech Machnicki]]: ''[[Dzień Niepodległości: Odrodzenie]]'' <small>(zwiastun)</small> | ** [[Wojciech Machnicki]]: ''[[Dzień Niepodległości: Odrodzenie]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Dzień Niepodległości: Odrodzenie]]'' | ** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Dzień Niepodległości: Odrodzenie]]'' | ||
* '''Spiro, Jordana''' | |||
** [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]]: ''[[Ulica Strachu – część 1: 1994]]'', ''[[Ulica Strachu – część 2: 1978]]'', ''[[Ulica Strachu – część 3: 1666]]'' | |||
* '''Spriggs, Elizabeth''' | * '''Spriggs, Elizabeth''' | ||
** [[Anna Apostolakis-Gluzińska|Anna Apostolakis]]: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]'' | ** [[Anna Apostolakis-Gluzińska|Anna Apostolakis]]: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]'' | ||
* '''Springall, Caoilinn''' | |||
** [[Helena Zaciewska]]: [[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]] | |||
* '''Sprouse, Cole''' | * '''Sprouse, Cole''' | ||
Linia 1051: | Linia 2106: | ||
* '''Spruell, Sam''' | * '''Spruell, Sam''' | ||
** [[Krzysztof Cybiński]]: ''[[Valerian i miasto tysiąca planet]]'' | ** [[Krzysztof Cybiński]]: ''[[Valerian i miasto tysiąca planet]]'' | ||
* '''St-Pierre, Georges''' | |||
** [[Philippe Tłokiński]]: ''[[Falcon i Zimowy Żołnierz]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* '''Stallone, Sylvester''' | * '''Stallone, Sylvester''' | ||
** [[Sławomir Orzechowski]]: ''[[Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd]]'', ''[[Strażnicy Galaktyki vol. 2]]'' | ** [[Sławomir Orzechowski]]: ''[[Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd]]'', ''[[Strażnicy Galaktyki vol. 2]]'', ''[[Strażnicy Galaktyki Volume 3]]'' | ||
* '''Stamberg, Josh''' | |||
** [[Artur Żmijewski]]: ''[[WandaVision]]'', ''[[Legendy Marvela]]'' | |||
* '''Stamos, John''' | |||
** [[Paweł Ciołkosz]]: ''[[Muppety w Nawiedzonym Dworze: Haunted Mansion]]'' | |||
** [[Adam Szyszkowski]]: ''[[Drużyna]]'' | |||
* '''Stamp, Terence''' | * '''Stamp, Terence''' | ||
Linia 1061: | Linia 2126: | ||
* '''Stan, Sebastian''' | * '''Stan, Sebastian''' | ||
** [[Marcin Hycnar]]: ''[[Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie]]'', ''[[Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz]]'', ''[[Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów]]'', ''[[Czarna Pantera]]'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'' | ** [[Marcin Hycnar]]: ''[[Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie]]'', ''[[Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz]]'', ''[[Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów]]'', ''[[Czarna Pantera]]'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[Falcon i Zimowy Żołnierz]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Skarb narodów: Na skraju historii]]''<!-- <small>(we fragmencie filmu ''[[Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz]]'')</small>-->; <small>(''[[Loki]]'')</small> | ||
* '''Stanfield, LaKeith''' | |||
** [[Fabian Kocięcki]]: ''[[Nawiedzony dwór (film 2023)|Nawiedzony dwór]]'' | |||
** [[Kamil Kula]]: ''[[Nawiedzony dwór (film 2023)|Nawiedzony dwór]]'' <small>(zwiastuny #1-2)</small> | |||
* '''Starr, Martin''' | |||
** [[Oskar Hamerski]]: ''[[Spider-Man: Homecoming]]'', ''[[Spider-Man: Daleko od domu]]'', ''[[Spider-Man: Bez drogi do domu]]'' | |||
* '''Statham, Jason''' | |||
** [[Przemysław Bluszcz]]: ''[[Meg 2: Głębia]]'' | |||
* '''Staunton, Imelda''' | * '''Staunton, Imelda''' | ||
** [[Elżbieta Gaertner]]: ''[[Czarownica]]'', ''[[Czarownica 2]]''; <small>(''[[Artur ratuje gwiazdkę]]'')</small> | ** [[Elżbieta Gaertner]]: ''[[Czarownica]]'', ''[[Czarownica 2]]''; <small>(''[[Artur ratuje gwiazdkę]]'')</small> | ||
** [[Ewa Wencel]]: ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci | ** [[Ewa Telega]]: ''[[Niania]]'' | ||
** [[Ewa Wencel]]: ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I]]'', ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]'' | |||
* '''Stefánsson, Stefán Karl''' | * '''Stefánsson, Stefán Karl''' | ||
** [[Dariusz Odija]]: ''[[True Jackson]]'' | ** [[Dariusz Odija]]: ''[[True Jackson]]'' | ||
** [[Jakub Szydłowski]]: ''[[Leniuchowo]]'' | ** [[Jakub Szydłowski]]: ''[[Leniuchowo]]'' | ||
* '''Stein, Axel''' | |||
** [[Jacek Jarzyna]]: ''[[7 krasnoludków: Las to za mało - historia jeszcze prawdziwsza|7 krasnoludków: Las to za mało – historia jeszcze prawdziwsza]]'' | |||
** [[Bartosz Wesołowski]]: ''[[Wilczy gang]]'' | |||
** [[Jan Wojtyński]]: ''[[Ratunku, zmniejszyłem przyjaciół]]'' | |||
** ''[[Hugo i łowcy duchów]]'' | |||
* '''Steinfeld, Hailee''' | * '''Steinfeld, Hailee''' | ||
** [[Vanessa Aleksander]]: ''[[Hawkeye]]'', ''[[Marvels]]'' | |||
** [[Weronika Humaj]]: ''[[Bumblebee]]'' | ** [[Weronika Humaj]]: ''[[Bumblebee]]'' | ||
** [[Joanna Kudelska]]: ''[[Gra Endera]]'' | ** [[Joanna Kudelska]]: ''[[Gra Endera]]'' | ||
Linia 1081: | Linia 2163: | ||
* '''Stepanek, Brian''' | * '''Stepanek, Brian''' | ||
** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Nawiedzeni]]'' | ** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Imagination Movers]]'', ''[[Nawiedzeni]]'' | ||
** [[Tomasz Borkowski]]: ''[[Nicky, Ricky, Dicky i Dawn]]'', ''[[Grzmotomocni]]'' | ** [[Tomasz Borkowski]]: ''[[Nicky, Ricky, Dicky i Dawn]]'', ''[[Grzmotomocni]]'' | ||
** [[Krzysztof Dracz]]: ''[[O, kurczę!]]'' | ** [[Krzysztof Dracz]]: ''[[O, kurczę!]]'' | ||
** [[Mirosław Kotowicz]]: ''[[Klub Kaylie]]'' | ** [[Mirosław Kotowicz]]: ''[[Klub Kaylie]]'' | ||
** [[Piotr Kozłowski]]: ''[[Cziłała z Beverly Hills 2]]'' | ** [[Piotr Kozłowski]]: ''[[Cziłała z Beverly Hills 2]]'' | ||
** [[Mateusz Kwiecień]]: ''[[Bardzo harmidomska gwiazdka]]'', ''[[Harmidom w realu]]''; <small>(''[[Harmidom]]'', ''[[Harmidom – Film]]'')</small> | |||
** [[Bartosz Martyna]]: ''[[Mr Young]]'' | ** [[Bartosz Martyna]]: ''[[Mr Young]]'' | ||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Nie ma to jak hotel]]'', ''[[Suite Life: Nie ma to jak statek]]'', ''[[Jessie]]''; <small>(''[[Kick Strach się bać]]'')</small> | ** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Nie ma to jak hotel]]'', ''[[Suite Life: Nie ma to jak statek]]'', ''[[Jessie]]''; <small>(''[[Kick Strach się bać]]'')</small> | ||
* '''Štěpánková, Jana''' | |||
** [[Teresa Belczyńska]]: ''[[Tajemnicza puderniczka]]'' | |||
** ''[[105% alibi]]'' | |||
** ''[[Synowie i córki Jakuba Szklarza]]'' | |||
* '''Sterling, Mindy''' | * '''Sterling, Mindy''' | ||
** [[Renata Berger]]: ''[[Raven na chacie]]'' | |||
** [[Ewa Kania]]: ''[[Nie ma to jak hotel]]'' | ** [[Ewa Kania]]: ''[[Nie ma to jak hotel]]'' | ||
** [[Agnieszka Matysiak]]: ''[[Nadzdolni]]'' | ** [[Agnieszka Matysiak]]: ''[[Nadzdolni]]'' | ||
Linia 1097: | Linia 2186: | ||
* '''Stevens, Dan''' | * '''Stevens, Dan''' | ||
** [[Kamil Kula]]: ''[[Piękna i Bestia (film 2017)|Piękna i Bestia]]'' <small>(dialogi)</small> | ** [[Jakub Kordas]]: ''[[Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga]]'' | ||
** [[Kamil Kula]]: ''[[Piękna i Bestia (film 2017)|Piękna i Bestia]]'' <small>(dialogi)</small>, ''[[Zew krwi (film 2020)|Zew krwi]]'', ''[[Godzilla i Kong: Nowe imperium]]'' | |||
** [[Marcin Przybylski]]: ''[[Noc w muzeum: Tajemnica grobowca]]'' | ** [[Marcin Przybylski]]: ''[[Noc w muzeum: Tajemnica grobowca]]'' | ||
** [[Hubert Zapiór]]: ''[[Piękna i Bestia (film 2017)|Piękna i Bestia]]'' <small>(śpiew)</small> | ** [[Hubert Zapiór]]: ''[[Piękna i Bestia (film 2017)|Piękna i Bestia]]'' <small>(śpiew)</small> | ||
Linia 1103: | Linia 2193: | ||
* '''Stevenson, Ray''' | * '''Stevenson, Ray''' | ||
** [[Marek Barbasiewicz]]: ''[[Thor: Mroczny świat]]'' <small>(zwiastun)</small> | ** [[Marek Barbasiewicz]]: ''[[Thor: Mroczny świat]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
** [[Artur Dziurman]]: ''[[Thor: Mroczny świat]]'', ''[[Thor: Ragnarok]]'' | ** [[Artur Dziurman]]: ''[[Thor: Mroczny świat]]'', ''[[Thor: Ragnarok]]'' | ||
** [[Piotr Grabowski]]: ''[[Ahsoka]]'' | |||
** [[Mirosław Zbrojewicz]]: ''[[Ahsoka]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Stewart, Booboo''' | * '''Stewart, Booboo''' | ||
** [[Maciej Kosmala]]: ''[[Szczury laboratoryjne: Jednostka elitarna]]'' | ** [[Maciej Kosmala]]: ''[[Szczury laboratoryjne: Jednostka elitarna]]'' | ||
** [[Jakub Mróz]]: ''[[Z kopyta]]'' | ** [[Jakub Mróz]]: ''[[Z kopyta]]'' | ||
** [[Stefan Pawłowski]]: ''[[Następcy]]'', ''[[Następcy: Świat Potępionych]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Następcy 2]]'', ''[[Następcy 3]]'' | ** [[Mateusz Narloch]]: ''[[Julie and the Phantoms]]'' | ||
** [[Stefan Pawłowski]]: ''[[Następcy]]'', ''[[Następcy: No to jazda]]'', ''[[Następcy: Świat Potępionych]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Następcy 2]]'', ''[[Descendants 2: It's Going Down]]'', ''[[Następcy 3]]'', ''[[Następcy: Królewskie wesele]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Jan Staszczyk]]: ''[[Powodzenia, Charlie!]]'' | ** [[Jan Staszczyk]]: ''[[Powodzenia, Charlie!]]'' | ||
** [[Leszek Zduń]]: ''[[X-Men: Przeszłość, która nadejdzie]]'' | ** [[Leszek Zduń]]: ''[[X-Men: Przeszłość, która nadejdzie]]'' | ||
* '''Stewart, Jon''' | |||
** [[Wojciech Chorąży]]: ''[[Big Time Rush]]'' | |||
* '''Stewart, Kristen''' | * '''Stewart, Kristen''' | ||
Linia 1117: | Linia 2213: | ||
* '''Stewart, Patrick''' | * '''Stewart, Patrick''' | ||
** [[Jerzy Dominik]]: ''[[Logan: Wolverine]]'' <small>(zwiastun)</small> | ** [[Jerzy Dominik]]: ''[[Logan: Wolverine]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
** [[Piotr Garlicki]]: ''[[Doktor Strange w multiwersum obłędu]]'' | |||
** [[Jerzy Kamas]]: ''[[Hamlet]]'' | |||
** [[Krzysztof Kumor]]: ''[[Ja, Klaudiusz]]'' | ** [[Krzysztof Kumor]]: ''[[Ja, Klaudiusz]]'' | ||
** [[Olgierd Łukaszewicz]]: ''[[Logan: Wolverine]]'' | ** [[Olgierd Łukaszewicz]]: ''[[Logan: Wolverine]]'', ''[[Doktor Strange w multiwersum obłędu]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | ||
** [[Piotr Fronczewski]]: ''[[X-Men: Przeszłość, która nadejdzie]]'' | ** [[Piotr Fronczewski]]: ''[[X-Men: Przeszłość, która nadejdzie]]'' | ||
* '''Stiles, Sarah''' | |||
** [[Anna Kłos]]: ''[[Transformers. Przebudzenie bestii]]'' | |||
** [[Joanna Pach-Żbikowska]]: ''[[Szczury laboratoryjne]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
* '''Stiller, Ben''' | * '''Stiller, Ben''' | ||
** [[Piotr Adamczyk]]: ''[[Noc w muzeum]]'', ''[[Noc w muzeum 2]]'' | ** [[Piotr Adamczyk]]: ''[[Noc w muzeum]]'', ''[[Noc w muzeum 2]]'' | ||
** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Noc w muzeum: Tajemnica grobowca]]'' | ** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Rozśpiewane Sezamki]]'', ''[[Noc w muzeum: Tajemnica grobowca]]'' | ||
** [[Andrzej Chudy]]: ''[[Legenda telewizji]]'' | ** [[Andrzej Chudy]]: ''[[Legenda telewizji]]'' | ||
** ''[[Przyjaciele]]'' <small>(gościnnie)</small> | ** [[Jacek Kałucki]]: ''[[Przyjaciele]]'' <small>(gościnnie)</small> | ||
* '''Stoh, KayCee''' | |||
** [[Katarzyna Łaska]]: ''[[High School Musical]]'', ''[[High School Musical 2]]'', ''[[High School Musical 3: Ostatnia klasa]]'', ''[[High School Musical: Serial]]'' | |||
** [[Aneta Todorczuk]]: ''[[Nie ma to jak hotel]]'' | |||
* '''Stoll, Corey''' | * '''Stoll, Corey''' | ||
** [[Szymon Bobrowski]]: ''[[Ant-Man]]'' | ** [[Szymon Bobrowski]]: ''[[Ant-Man]]'', ''[[Ant-Man i Osa: Kwantomania]]'' | ||
** [[Mateusz Łasowski]]: ''[[Rebel Moon – część 1: Dziecko ognia]]'' | |||
* '''Stoltz, Eric''' | |||
** [[Artur Kaczmarski]]: ''[[Rob Roy]]'' | |||
** ''[[Szaleję za tobą]]'' | |||
* '''Stone, Emma''' | * '''Stone, Emma''' | ||
** [[Monika Dryl]]: ''[[Niesamowity Spider-Man]]'', ''[[Niesamowity Spider-Man 2]]'' | ** [[Monika Dryl]]: ''[[Niesamowity Spider-Man]]'', ''[[Niesamowity Spider-Man 2]]'' | ||
** [[iCarly]]'' <small>(gościnnie)</small> | ** [[Elżbieta Nagel]]: ''[[Cruella]]'' | ||
** ''[[iCarly]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
* '''Stoner, Alyson''' | * '''Stoner, Alyson''' | ||
** [[Justyna Bojczuk]]: ''[[Nie ma to jak hotel]]''; <small>(''[[Fineasz i Ferb]]'', ''[[Fineasz i Ferb: Podróż w drugim wymiarze]]'', ''[[Prawo Milo Murphy’ego]]'')</small> | ** [[Justyna Bojczuk]]: ''[[Nie ma to jak hotel]]''; <small>(''[[Fineasz i Ferb]]'', ''[[Fineasz i Ferb: Podróż w drugim wymiarze]]'', ''[[Prawo Milo Murphy’ego]]'', ''[[Gwiazdozbiór Fineasza i Ferba]]'', ''[[Chomi i Greta]]'')</small> | ||
** [[Julia Jędrzejewska]]: ''[[Fałszywa dwunastka]]'' | ** [[Julia Jędrzejewska]]: ''[[Fałszywa dwunastka]]'' | ||
** [[Monika Pikuła]]: ''[[Camp Rock]]'', ''[[Camp Rock 2: Wielki finał]]'' | ** [[Monika Pikuła]]: ''[[Camp Rock]]'', ''[[Camp Rock 2: Wielki finał]]'' | ||
Linia 1159: | Linia 2271: | ||
* '''Strong, Mark''' | * '''Strong, Mark''' | ||
** [[Przemysław Bluszcz]]: ''[[Shazam!]]'' | ** [[Przemysław Bluszcz]]: ''[[Shazam!]]'', ''[[Shazam! Gniew bogów]]'' | ||
** [[Dariusz Kowalski]]: ''[[Cruella]]'' | |||
** [[Piotr Kozłowski]]: ''[[Oliver Twist (film 2005)|Oliver Twist]]'' | ** [[Piotr Kozłowski]]: ''[[Oliver Twist (film 2005)|Oliver Twist]]'' | ||
* '''Strong, Tara''' | * '''Strong, Tara''' | ||
** [[Małgorzata Boratyńska]]: ''[[Chowder]]''; <small>(''[[Lilo i Stich (serial animowany)|Lilo i Stich]]'')</small> | ** [[Małgorzata Boratyńska]]: ''[[Chowder]]''; <small>(''[[Lilo i Stich (serial animowany)|Lilo i Stich]]'', ''[[Ben 10: Ultimate Alien]]'')</small> | ||
** [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]]: ''[[Młodzi Tytani: Akcja!]]'' <small>(animacja)</small>; <small>(''[[Młodzi Tytani]]'', ''[[Młodzi Tytani: Akcja! Film]]'', ''[[Młodzi Tytani: Akcja! kontra Młodzi Tytani]]'', ''[[Rick i Morty]]'', ''[[OK K.O.! Po prostu walcz]]'', ''[[Ben 10: Zniszczyć wszystkich kosmitów]]'', ''[[DC Super Hero Girls (serial animowany 2019)|DC Super Hero Girls]]'')</small> | |||
** [[Bożena Furczyk]]: ''[[Big Time Rush]]'' | ** [[Bożena Furczyk]]: ''[[Big Time Rush]]'' | ||
** [[Anna Szymańczyk]]: ''[[Młodzi Tytani: Akcja!]]'' <small>(animacja)</small> | ** [[Anna Szymańczyk]]: ''[[Młodzi Tytani: Akcja!]]'' <small>(animacja)</small> | ||
* '''Stühlbarg, Michael''' | |||
** [[Robert T. Majewski]]: ''[[Doktor Strange]]'', ''[[Doktor Strange w multiwersum obłędu]]'' | |||
* '''Styles, Harry''' | |||
** [[Marcin Januszkiewicz]]: ''[[Eternals]]'' | |||
** ''[[iCarly]]'' | |||
* '''Sudeikis, Jason''' | * '''Sudeikis, Jason''' | ||
** [[Przemysław Glapiński]]: ''[[Scooby-Doo i... zgadnij kto?]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** ''[[Spytaj Mądroboty]]'' <small>(gościnnie)</small> | ** ''[[Spytaj Mądroboty]]'' <small>(gościnnie)</small> | ||
* '''Sudol, Alison''' | * '''Sudol, Alison''' | ||
** [[Marieta Żukowska]]: ''[[Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć]]'', ''[[Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda]]'' | ** [[Marieta Żukowska]]: ''[[Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć]]'', ''[[Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda]]'', ''[[Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a]]'' | ||
* '''Suljic, Sunny''' | * '''Suljic, Sunny''' | ||
** [[Bernard Lewandowski]]: ''[[God of War (2018)|God of War]]'' <small>(gra)</small> | ** [[Bernard Lewandowski]]: ''[[God of War (2018)|God of War]]'' <small>(gra)</small> | ||
** [[Jan Szydłowski]]: ''[[Zegar Czarnoksiężnika]]'' | ** [[Jan Szydłowski]]: ''[[Zegar Czarnoksiężnika]]'' | ||
* '''Sullivan, Chris''' | |||
** [[Jakub Wieczorek]]: ''[[Strażnicy Galaktyki vol. 2]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* '''Sullivan, David''' | * '''Sullivan, David''' | ||
** [[Grzegorz Kwiecień]]: ''[[Flaked]]'' | ** [[Grzegorz Kwiecień]]: ''[[Flaked]]'' | ||
* '''Sumpter, Donald''' | |||
** [[Piotr Krukowski]]: ''[[Antoniusz i Kleopatra]]'' | |||
** [[Henryk Talar]]: ''[[Przygody Sary Jane]]'' | |||
* '''Sumpter, Tika''' | |||
** [[Michalina Łabacz]]: ''[[SONIC. Szybki jak błyskawica]]'' | |||
* '''Sutherland, Kiefer''' | * '''Sutherland, Kiefer''' | ||
Linia 1185: | Linia 2317: | ||
* '''Swallow, Emily''' | * '''Swallow, Emily''' | ||
** [[Magdalena Popławska]]: ''[[The Mandalorian]]'' | ** [[Magdalena Popławska]]: ''[[The Mandalorian]]'', ''[[Księga Boby Fetta]]'' | ||
* '''Swayze, Patrick''' | * '''Swayze, Patrick''' | ||
** [[Marcin Dorociński]]: ''[[Cudowny chłopak]]'' <small>(we fragmencie filmu ''Dirty Dancing'')</small> | ** [[Marcin Dorociński]]: ''[[Cudowny chłopak]]'' <small>(we fragmencie filmu ''Dirty Dancing'')</small> | ||
* '''Sweeney, Joseph''' | |||
** [[Szczepan Baczyński]]: ''[[Dwunastu gniewnych ludzi]]'' <small>(wersja telewizyjna)</small> | |||
** [[Władysław Staszewski]]: ''[[Dwunastu gniewnych ludzi]]'' <small>(wersja kinowa)</small> | |||
* '''Sweeney, Sydney''' | |||
** [[Ewa Bukała]]: ''[[Madame Web]]'' | |||
* '''Swindell, Quintessa''' | |||
** [[Adrianna Izydorczyk]]: ''[[Black Adam]]'' | |||
* '''Swinton, Tilda''' | * '''Swinton, Tilda''' | ||
** [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]]: ''[[Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa (gra)|Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa]]'' <small>(gra)</small> | ** [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]]: ''[[Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa (gra)|Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa]]'' <small>(gra)</small> | ||
** [[Danuta Stenka]]: ''[[Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa]]'', ''[[Opowieści z Narnii: Książę Kaspian]]'', ''[[Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu]]'', ''[[Doktor Strange (film 2016)|Doktor Strange]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'' | ** [[Danuta Stenka]]: ''[[Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa]]'', ''[[Opowieści z Narnii: Książę Kaspian]]'', ''[[Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu]]'', ''[[Doktor Strange (film 2016)|Doktor Strange]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Legendy Marvela]]'' | ||
* '''Sy, Omar''' | * '''Sy, Omar''' | ||
** [[Jakub Wieczorek]]: ''[[X-Men: Przeszłość, która nadejdzie]]'' | ** [[Maciej Maciejewski (ur. 1985)|Maciej Maciejewski]]: ''[[Zew krwi (film 2020)|Zew krwi]]'' | ||
** ''[[ | ** [[Szymon Mysłakowski]]: ''[[Jurassic World: Dominion]]'' | ||
** [[Jakub Wieczorek]]: ''[[X-Men: Przeszłość, która nadejdzie]]''<!-- | |||
** ''[[Asterix i Obelix: Misja Kleopatra]]''--> | |||
* '''Syal, Meera''' | * '''Syal, Meera''' | ||
** [[Anna Gajewska]]: ''[[Doktor Strange (film 2016)|Doktor Strange]]'' | ** [[Anna Gajewska]]: ''[[Doktor Strange (film 2016)|Doktor Strange]]'' | ||
** [[Agata Gawrońska-Bauman]]: ''[[Paddington 2]]'' | ** [[Agata Gawrońska-Bauman]]: ''[[Paddington 2]]'' | ||
** [[Monika Węgiel-Jarocińska]]: ''[[Patryk]]'' | ** [[Monika Węgiel-Jarocińska]]: ''[[Patryk]]'' | ||
** ''[[Dziadek do orzechów i cztery królestwa]]'' | ** [[Barbara Zielińska]]: ''[[Dziadek do orzechów i cztery królestwa]]'' | ||
* '''Sykes, Wanda''' | * '''Sykes, Wanda''' | ||
Linia 1210: | Linia 2354: | ||
== T == | == T == | ||
* '''Tabakow, Oleg''' | * '''Tabakow, Oleg''' | ||
** [[Józef Łotysz]]: ''[[Wojna i pokój]]'' | ** [[Janusz Bukowski]]: ''[[Siedemnaście mgnień wiosny]]'', ''[[Całe zdanie nieboszczyka]]'' | ||
** [[Jerzy Kamas]]: ''[[Po deszczyku w czwartek]]'' | |||
** [[Józef Łotysz]]: ''[[Wojna i pokój]]''<!-- | |||
** [[Jerzy Radziwiłowicz]]: ''[[Bałałajkin i spółka]]''--> | |||
* '''Taghmaoui, Saïd''' | * '''Taghmaoui, Saïd''' | ||
Linia 1219: | Linia 2366: | ||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Super Ninja]]''; <small>(''[[Pound Puppies: Psia paczka]]'')</small> | ** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Super Ninja]]''; <small>(''[[Pound Puppies: Psia paczka]]'')</small> | ||
** [[Adrian Perdjon]]: ''[[Suite Life: Nie ma to jak statek]]'' | ** [[Adrian Perdjon]]: ''[[Suite Life: Nie ma to jak statek]]'' | ||
** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Scooby-Doo i… zgadnij kto?]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** ''[[Awatar: Ostatni władca wiatru]]'' | |||
* '''Tamada, Momona''' | |||
** [[Zuzanna Jaźwińska]]: ''[[Klub Opiekunek]]'' | |||
** [[Anna Sękal]]: ''[[Superpsiaki]]'' | |||
** [[Katarzyna Wincza]]: ''[[Turniej główny]]'' | |||
** ''[[Awatar: Ostatni władca wiatru]]'' | |||
* '''Tambor, Jeffrey''' | |||
** [[Sławomir Pacek]]: ''[[Dr Dolittle]]'' | |||
** [[Paweł Szczesny]]: ''[[Grinch: Świąt nie będzie]]'', ''[[Muppety z kosmosu]]'' | |||
** [[Grzegorz Wons]]: ''[[Magiczne wakacje]]'' | |||
* '''Tan, Lewis''' | * '''Tan, Lewis''' | ||
** [[Michał Klawiter]]: ''[[Deadpool 2]]'', ''[[Był sobie Deadpool]]'' | ** [[Michał Klawiter]]: ''[[Deadpool 2]]'', ''[[Był sobie Deadpool]]'' | ||
* '''Tarbell, Kiawentiio''' | |||
** [[Karolina Gwóźdź]]: ''[[Awatar: Ostatni władca wiatru]]'' | |||
* '''Tarbet, Andrew''' | * '''Tarbet, Andrew''' | ||
Linia 1227: | Linia 2390: | ||
* '''Tate, Catherine''' | * '''Tate, Catherine''' | ||
** [[Joanna Kołaczkowska]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
** [[Karina Szafrańska]]: ''[[Podróże Guliwera (film 2010)|Podróże Guliwera]]'' | ** [[Karina Szafrańska]]: ''[[Podróże Guliwera (film 2010)|Podróże Guliwera]]'' | ||
* '''Taubman, Anatole''' | |||
** [[Wojciech Chorąży]]: ''[[Młody Winnetou]]'' | |||
** [[Mateusz Weber]]: ''[[Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie]]'' | |||
* '''Taylor, Benedict''' | |||
** [[Adam Bauman]]: ''[[Ostatnie dni Pompei]]'' | |||
** [[Zbigniew Suszyński]]: ''[[Kroniki młodego Indiany Jonesa]]'' | |||
** ''[[Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo]]'' | |||
* '''Taylor, Courtenay''' | |||
** [[Joanna Kudelska]]: ''[[iCarly]]'' | |||
** ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]'' | |||
* '''Taylor, Elizabeth''' | * '''Taylor, Elizabeth''' | ||
Linia 1240: | Linia 2417: | ||
* '''Taylor-Johnson, Aaron''' | * '''Taylor-Johnson, Aaron''' | ||
** [[Stefan Pawłowski]]: ''[[Avengers: Czas Ultrona]]'' | ** [[Stefan Pawłowski]]: ''[[Avengers: Czas Ultrona]]'', ''[[Legendy Marvela]]'' | ||
* '''Taylor-Joy, Anya''' | * '''Taylor-Joy, Anya''' | ||
** [[Vanessa Aleksander]]: ''[[Furiosa: Saga Mad Max]]'' | |||
** [[Zuzanna Bernat]]: ''[[Diuna: Część druga]]'' | |||
** [[Julia Kamińska]]: ''[[Playmobil. Film]]'' | ** [[Julia Kamińska]]: ''[[Playmobil. Film]]'' | ||
** [[Natalia Kujawa]]: ''[[Nowi Mutanci]]'' | |||
** ''[[Furiosa: Saga Mad Max]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Teague, Owen''' | |||
** [[Paweł Brzeszcz]]: ''[[Królestwo planety małp]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Wojciech Melzer]]: ''[[Królestwo planety małp]]'' | |||
* '''Teale, Sean''' | |||
** [[Jan Marczewski]]: ''[[Rosaline]]'' | |||
* '''Tee, Brian''' | * '''Tee, Brian''' | ||
Linia 1251: | Linia 2439: | ||
* '''Teller, Miles''' | * '''Teller, Miles''' | ||
** [[Maciej Nawrocki]]: ''[[Fantastyczna Czwórka (film 2015)|Fantastyczna Czwórka]]'' | ** [[Maciej Nawrocki]]: ''[[Fantastyczna Czwórka (film 2015)|Fantastyczna Czwórka]]'' | ||
* '''Teller, Raymond Joseph''' | |||
** [[Janusz Wituch]]: ''[[Scooby-Doo i... zgadnij kto?]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* '''Temple, Lew''' | |||
** [[Stanisław Biczysko]]: ''[[Rosaline]]'' | |||
** ''[[Jeździec znikąd]]'' | |||
* '''Temple, Juno''' | * '''Temple, Juno''' | ||
** [[Barbara Kurdej-Szatan]]: ''[[Czarownica]]'', ''[[Czarownica 2]]'' | ** [[Barbara Kurdej-Szatan]]: ''[[Czarownica]]'', ''[[Czarownica 2]]'' | ||
* '''Temte, Rune''' | |||
** [[Oskar Hamerski]]: ''[[Kapitan Marvel]]'' | |||
** [[Marek Karpowicz]]: ''[[Chłopiec zwany Gwiazdką]]'' | |||
* '''Tena, Natalia''' | * '''Tena, Natalia''' | ||
** [[Anna Gorajska]]: ''[[The Mandalorian]]'' | ** [[Anna Gorajska]]: ''[[The Mandalorian]]'' | ||
** [[Monika Węgiel-Jarocińska]]: ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci | ** [[Monika Węgiel-Jarocińska]]: ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I]]'' | ||
* '''Tennant, David''' | * '''Tennant, David''' | ||
Linia 1265: | Linia 2464: | ||
** [[Robert Jarociński]]: ''[[Przygody Sary Jane]]'' <small>(druga wersja dubbingu; retrospekcje)</small> | ** [[Robert Jarociński]]: ''[[Przygody Sary Jane]]'' <small>(druga wersja dubbingu; retrospekcje)</small> | ||
** [[Grzegorz Małecki]]: ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'' | ** [[Grzegorz Małecki]]: ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'' | ||
** [[Robert Tondera]]: ''[[Dr Who: Poszukiwanie nieskończoności]]'' <small>(animacja)</small>; <small>(''[[Jeźdźcy smoków]]'')</small> | ** [[Piotr Polak]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | ||
** [[Robert Tondera]]: ''[[Dr Who: Poszukiwanie nieskończoności]]'' <small>(animacja)</small>; <small>(''[[Jeźdźcy smoków]]'', ''[[Call of Duty: WWII]]'')</small> | |||
** [[Karol Wróblewski]]: ''[[Przygody Sary Jane]]'' <small>(pierwsza wersja dubbingu; retrospekcje)</small>; <small>(''[[Piraci!]]'')</small> | ** [[Karol Wróblewski]]: ''[[Przygody Sary Jane]]'' <small>(pierwsza wersja dubbingu; retrospekcje)</small>; <small>(''[[Piraci!]]'')</small> | ||
* '''Tennie, Luke''' | |||
** [[Sebastian Perdek]]: ''[[Linia obrony]]'' | |||
* '''Thatcher, Sophie''' | |||
** [[Adrianna Malecka]]: ''[[Księga Boby Fetta]]'' | |||
* '''Theron, Charlize''' | * '''Theron, Charlize''' | ||
** [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]]: ''[[Łowca i Królowa Lodu]]''; <small>(''[[Kubo i dwie struny]]'' – zwiastun)</small> | ** [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]]: ''[[Łowca i Królowa Lodu]]'', ''[[Akademia Dobra i Zła]]''; <small>(''[[Kubo i dwie struny]]'' – zwiastun)</small> | ||
** [[Anna Lobedan]]: ''[[Doktor Strange w multiwersum obłędu]]'' | |||
** [[Agnieszka Sitek]]: ''[[Wielki Joe]]'' | ** [[Agnieszka Sitek]]: ''[[Wielki Joe]]'' | ||
* '''Thewlis, David''' | * '''Thewlis, David''' | ||
** [[Krzysztof Cybiński]]: ''[[Wonder Woman]]'' | ** [[Krzysztof Cybiński]]: ''[[Wonder Woman]]'' | ||
** [[Jacek Mąka]]: ''[[Enola Holmes 2]]'' | |||
** [[Piotr Polk]]: ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'', ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II]]''<!--, ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]''--> | |||
** ''[[Czarny Książę]]'' | ** ''[[Czarny Książę]]'' | ||
* '''Thicke, Alan''' | |||
** [[Ryszard Olesiński]]: ''[[Kruche jak lód: Walka o złoto]]'' | |||
** [[Grzegorz Pawlak]]: ''[[Ja w kapeli]]''<!-- | |||
** ''[[Kacper i Wendy]]''--> | |||
* '''Thompson, Emma''' | * '''Thompson, Emma''' | ||
** [[Ewa Konstancja Bułhak]]: ''[[Piękna i Bestia (film 2017)|Piękna i Bestia]]''; <small>(''[[Doktor Dolittle]]'')</small> | ** [[Ewa Konstancja Bułhak]]: ''[[Piękna i Bestia (film 2017)|Piękna i Bestia]]'', ''[[Cruella]]'', ''[[Matylda: Musical]]''; <small>(''[[Doktor Dolittle]]'')</small> | ||
** [[Maria Pakulnis]]: ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'', ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci | ** [[Maria Pakulnis]]: ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'', ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II]]''; <small>(''[[Praziomek]]'')</small> | ||
** [[Olga Sawicka]]: ''[[Okruchy dnia]]'' | ** [[Olga Sawicka]]: ''[[Okruchy dnia]]'' | ||
** [[Joanna Szczepkowska]]: ''[[Niania (film 2005)|Niania]]'', ''[[Niania i wielkie bum]]''; <small>(''[[Planeta skarbów]]'')</small> | ** [[Joanna Szczepkowska]]: ''[[Niania (film 2005)|Niania]]'', ''[[Niania i wielkie bum]]''; <small>(''[[Planeta skarbów]]'')</small> | ||
Linia 1286: | Linia 2499: | ||
* '''Thompson, Kenan''' | * '''Thompson, Kenan''' | ||
** [[Cezary Kwieciński]]: ''[[iCarly]]'' <small>(gościnnie)</small> | ** [[Jan Aleksandrowicz-Krasko]]: ''[[Scooby-Doo i… zgadnij kto?]]'' <small>(animacja)</small> | ||
** ''[[ | ** [[Tomasz Błasiak]]: ''[[Clifford. Wielki czerwony pies]]'' | ||
** [[Cezary Kwieciński]]: ''[[iCarly]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
** [[Otar Saralidze]]: ''[[Śmiechobeka]]'' | |||
** [[Grzegorz Wons]]: ''[[Rocky i Łoś Superktoś]]'' | |||
** ''[[Clifford. Wielki czerwony pies]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Thompson, Lea''' | * '''Thompson, Lea''' | ||
Linia 1294: | Linia 2511: | ||
* '''Thompson, Tessa''' | * '''Thompson, Tessa''' | ||
** [[Michalina Łabacz]]: ''[[Thor: Ragnarok]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'' | ** [[Michalina Łabacz]]: ''[[Thor: Ragnarok]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[Thor: Miłość i grom]]'', ''[[Marvels]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small> | ||
** [[Ewa Prus]]: ''[[Thor: Ragnarok]]'' <small>(zwiastuny)</small> | ** [[Ewa Prus]]: ''[[Thor: Ragnarok]]'' <small>(zwiastuny)</small> | ||
* '''Thorne, Bella''' | * '''Thorne, Bella''' | ||
** [[Julia Kołakowska-Bytner]]: ''[[Nastoletnia agentka]]'' | ** [[Julia Kołakowska-Bytner]]: ''[[Nastoletnia agentka]]'' | ||
** [[Dorota Furtak-Masica]]: ''[[Alvin i wiewiórki: Wielka wyprawa]]'' | |||
** [[Maria Niklińska]]: ''[[Taniec rządzi]]'', ''[[Powodzenia, Charlie!]]'', ''[[Wkręty z górnej półki]]'', ''[[Nie-przyjaciele]]'' | ** [[Maria Niklińska]]: ''[[Taniec rządzi]]'', ''[[Powodzenia, Charlie!]]'', ''[[Wkręty z górnej półki]]'', ''[[Nie-przyjaciele]]'' | ||
** ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]'' | ** ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]'' | ||
** ''[[ | |||
* '''Thorne, Dominique''' | |||
** [[Julia Chatys]]: ''[[Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu]]'' | |||
* '''Thurman, Uma''' | * '''Thurman, Uma''' | ||
** [[Elżbieta Futera-Jędrzejewska]]: ''[[Batman i Robin]]'' | ** [[Monika Dryl]]: ''[[Gwiazdka w Hollywood]]'' | ||
** [[Elżbieta Futera-Jędrzejewska]]: ''[[Batman i Robin]]'' | |||
** [[Katarzyna Herman]]: ''[[Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej pioruna]]'' | |||
** [[Anna Sroka-Hryń]]: ''[[Wojna z dziadkiem]]'' | |||
** [[Joanna Węgrzynowska-Cybińska]]: ''[[Zapłata]]'' | ** [[Joanna Węgrzynowska-Cybińska]]: ''[[Zapłata]]'' | ||
** | ** ''[[Wojna z dziadkiem]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
* '''Thwaites, Brenton''' | * '''Thwaites, Brenton''' | ||
Linia 1317: | Linia 2540: | ||
** [[Edmund Fetting]]: ''[[Wojna i pokój]]'' | ** [[Edmund Fetting]]: ''[[Wojna i pokój]]'' | ||
** [[Piotr Pawłowski]]: ''[[Siedemnaście mgnień wiosny]]'' | ** [[Piotr Pawłowski]]: ''[[Siedemnaście mgnień wiosny]]'' | ||
** [[Jerzy Przybylski]]: ''[[Biały Bim - Czarne ucho]]'' | |||
** [[Mirosław Szonert]]: ''[[Dożyjemy do poniedziałku]]'' | |||
** [[Stanisław Zaczyk]]: ''[[Człowiek stamtąd]]'' | |||
** [[Andrzej Żarnecki]]: ''[[Sprawa trzynastu]]'' | |||
** ''[[Jegor Bułyczow i inni]]'' | |||
** ''[[Korsarze Pacyfiku]]'' | |||
* '''Tikaram, Ramon''' | * '''Tikaram, Ramon''' | ||
Linia 1332: | Linia 2561: | ||
* '''Tisdale, Ashley''' | * '''Tisdale, Ashley''' | ||
** [[Julia Kołakowska-Bytner]]: ''[[Nie ma to jak hotel]]'', ''[[Hannah Montana]]'', ''[[Suite Life: Nie ma to jak statek]]'' | ** [[Julia Kołakowska-Bytner]]: ''[[Nie ma to jak hotel]]'', ''[[Hannah Montana]]'', ''[[Suite Life: Nie ma to jak statek]]'' | ||
** [[Magdalena Krylik]]: ''[[High School Musical]]'', ''[[High School Musical 2]]'', ''[[High School Musical 3: Ostatnia klasa]]'', ''[[Boska przygoda Sharpay]]'' | ** [[Magdalena Krylik]]: ''[[High School Musical]]'', ''[[High School Musical 2]]'', ''[[High School Musical 3: Ostatnia klasa]]'', ''[[Boska przygoda Sharpay]]''; <small>(''[[Fineasz i Ferb]]'' – piosenka)</small> | ||
** [[Monika Pikuła]]: ''[[Fineasz i Ferb]]''; <small>(''[[Fineasz i Ferb: Podróż w drugim wymiarze]]'', ''[[Prawo Milo Murphy’ego]]'')</small> | ** [[Monika Pikuła]]: ''[[Fineasz i Ferb]]''; <small>(''[[Fineasz i Ferb: Podróż w drugim wymiarze]]'', ''[[Prawo Milo Murphy’ego]]'', ''[[Fineasz i Ferb: Fretka kontra Wszechświat]]'')</small> | ||
* '''Tju, Haley''' | |||
** [[Marta Dylewska]]: ''[[Bella i Buldogi]]'', ''[[Nickel-ho-ho-ho-deon!]]'', ''[[Rufus]]'', ''[[Rufus 2: Kocia katastrofa]]'', ''[[Kto to był?]]'' | |||
** [[Magda Kusa]]: ''[[Jessie]]'' | |||
** [[Aleksandra Radwan]]: ''[[K.C. Nastoletnia agentka]]'' | |||
** [[Martyna Sommer]]: ''[[Brat Zastępowy]]'', ''[[Grzmotomocni]]'' | |||
** [[Julia Zarzecka]]: ''[[Książę Peorii]]''<!-- | |||
** ''[[Hannah Montana]]'' | |||
** ''[[Ja w kapeli]]''--> | |||
** ''[[Suite Life: Nie ma to jak statek]]'' | |||
* '''Tobolowsky, Stephen''' | * '''Tobolowsky, Stephen''' | ||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Garfield (film)|Garfield]]'' | ** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Garfield (film 2004)|Garfield]]'' | ||
** [[Janusz Wituch]]: ''[[True Jackson]]''; <small>(''[[Świat według Ludwiczka]]'')</small> | ** [[Janusz Wituch]]: ''[[True Jackson]]''; <small>(''[[Świat według Ludwiczka]]'')</small> | ||
** [[Grzegorz Wons]]: ''[[Country Miśki]]'' | ** [[Grzegorz Wons]]: ''[[Country Miśki]]'' | ||
** ''[[Thelma i Louise]]'' | ** ''[[Thelma i Louise]]'' | ||
** ''[[Wygraj randkę!]]'' | ** ''[[Wygraj randkę!]]'' | ||
* '''Tolsky, Amy''' | |||
** [[Anna Apostolakis-Gluzińska]]: ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]'' | |||
** [[Hanna Kinder-Kiss]]: ''[[High School Musical: Serial]]'' | |||
** ''[[Co gryzie Jimmy'ego? (serial telewizyjny)|Co gryzie Jimmy’ego?]]'' | |||
* '''Tom, Lauren''' | |||
** [[Krystyna Kozanecka]]: ''[[Przyjaciele]]''; <small>(''[[Wymiennicy]]'')</small> | |||
* '''Tom, Nicholle Marie''' | * '''Tom, Nicholle Marie''' | ||
Linia 1347: | Linia 2594: | ||
* '''Tomei, Marisa''' | * '''Tomei, Marisa''' | ||
** [[Kinga Ilgner]]: ''[[Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów]]'', ''[[Spider-Man: Homecoming]]'', ''Access All Areas: Spider-Man: Homecoming'', ''[[Spider-Man: Daleko od domu]]'' | ** [[Kinga Ilgner]]: ''[[Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów]]'', ''[[Spider-Man: Homecoming]]'', ''Access All Areas: Spider-Man: Homecoming'', ''[[Spider-Man: Daleko od domu]]'', ''[[Spider-Man: Bez drogi do domu]]'' | ||
** [[Joanna Węgrzynowska-Cybińska]]: ''[[Spider-Man: Homecoming]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | ** [[Joanna Węgrzynowska-Cybińska]]: ''[[Spider-Man: Homecoming]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | ||
* '''Tomlinson, Eleanor''' | * '''Tomlinson, Eleanor''' | ||
** [[Olga Frycz]]: ''[[Twój Vincent]]'' | |||
** [[Julia Kołakowska-Bytner]]: ''[[Przygody Sary Jane]]'' <small>(gościnnie)</small> | ** [[Julia Kołakowska-Bytner]]: ''[[Przygody Sary Jane]]'' <small>(gościnnie)</small> | ||
** [[Magdalena Krylik]]: ''[[Jack, pogromca olbrzymów]]'' | ** [[Magdalena Krylik]]: ''[[Jack, pogromca olbrzymów]]'' | ||
** [[Zofia Jaworowska]]: ''[[Alicja w Krainie Czarów (film 2010)|Alicja w Krainie Czarów]]'' | ** [[Zofia Jaworowska]]: ''[[Alicja w Krainie Czarów (film 2010)|Alicja w Krainie Czarów]]'' | ||
* '''Tomlinson, Louis''' | |||
** ''[[iCarly]]'' | |||
* '''Tompkins, Paul F.''' | * '''Tompkins, Paul F.''' | ||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Grzmotomocni]]''; <small>(''[[Zaplątani]]'', | ** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Grzmotomocni]]''; <small>(''[[Zaplątani]]'', ''[[I żyli długo i zaplątani]]'', ''[[Zaplątane przygody Roszpunki|Zaplątani: Serial / Zaplątane przygody Roszpunki]]'')</small> | ||
** [[Karol Wróblewski]]: ''[[True Jackson]]'' | ** [[Karol Wróblewski]]: ''[[True Jackson]]'' | ||
** ''[[Legenda telewizji]]'' | ** ''[[Legenda telewizji]]'' | ||
Linia 1366: | Linia 2617: | ||
* '''Tope, Travis''' | * '''Tope, Travis''' | ||
** [[Tomasz Olejnik]]: ''[[Dzień Niepodległości: Odrodzenie]]'' | ** [[Tomasz Olejnik]]: ''[[Dzień Niepodległości: Odrodzenie]]'' | ||
* '''Torina, Max''' | |||
** [[Maciej Falana]]: ''[[Raven na chacie]]'' | |||
** ''[[Sydney na Maksa]]'' | |||
* '''Totah, Josie''' | |||
** [[Jakub Jankiewicz]]: ''[[Jessie]]'', ''[[Liv i Maddie]]'' | |||
** [[Olaf Marchwicki]]: ''[[Spider-Man: Homecoming]]'' | |||
** [[Iwo Wiciński]]: ''[[Magiczne wakacje]]'' | |||
** [[Wiktoria Wolańska]]: ''[[AwanturNick]]'' | |||
* '''Toub, Shaun''' | |||
** [[Adam Bauman]]: ''[[Iron Man 3]]'', ''[[Legendy Marvela]]'' | |||
* '''Toussaint, Lorraine''' | * '''Toussaint, Lorraine''' | ||
Linia 1374: | Linia 2638: | ||
** [[Aleksandra Rojewska]]: ''[[Inspektor Gadżet (film 1999)|Inspektor Gadżet]]'' | ** [[Aleksandra Rojewska]]: ''[[Inspektor Gadżet (film 1999)|Inspektor Gadżet]]'' | ||
** ''[[Życzenie wigilijne Richiego Richa]]'' | ** ''[[Życzenie wigilijne Richiego Richa]]'' | ||
* '''Tracy, Spencer''' | |||
** [[Stanisław Jaśkiewicz]]: ''[[Kłopotliwy wnuczek]]'', ''[[Ojciec narzeczonej]]'', ''[[Żebro Adama]]'' | |||
** [[Leon Pietraszkiewicz]]: ''[[Kto sieje wiatr]]'' | |||
** [[Janusz Warnecki]]: ''[[Wyrok w Norymberdze]]'' | |||
* '''Tran, Thalia''' | |||
** [[Karolina Gibowska]]: ''[[Sydney na Maksa]]'' | |||
** ''[[Awatar: Ostatni władca wiatru]]'' | |||
* '''Tramitz, Christian''' | * '''Tramitz, Christian''' | ||
Linia 1384: | Linia 2657: | ||
* '''Trejo, Danny''' | * '''Trejo, Danny''' | ||
** [[Mirosław Zbrojewicz]]: ''[[Mali agenci]]'', ''[[Mali agenci 2: Wyspa marzeń]]'', ''[[Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd]]'', ''[[The Fight: Lights Out]]'' <small>(gra)</small>, ''[[Muppety: Poza prawem]]''; <small>(''[[Przygody Kota w Butach]]'', ''[[Kot w butach: Uwięziony w baśni]]'')</small> | ** [[Waldemar Kownacki]]: ''[[Księga Boby Fetta]]'' | ||
** ''[[ | ** [[Janusz Nowicki|Janusz R. Nowicki]]: ''[[Legenda telewizji]]'' | ||
** [[Jakub Wieczorek]]: ''[[SpongeBob Film: Na ratunek]]''; <small>(''[[Zaplątane przygody Roszpunki|Zaplątani: Serial]]'')</small> | |||
** [[Mirosław Zbrojewicz]]: ''[[Mali agenci]]'', ''[[Mali agenci 2: Wyspa marzeń]]'', ''[[Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd]]'', ''[[The Fight: Lights Out]]'' <small>(gra)</small>, ''[[Muppety: Poza prawem]]'', ''[[Teraz Muppety!]]'', ''[[Muppety w Nawiedzonym Dworze: Haunted Mansion]]'', ''[[Muppetowa Masakra]]''; <small>(''[[Przygody Kota w Butach]]'', ''[[Kot w butach: Uwięziony w baśni]]'')</small> | |||
** ''[[Pomagadła]]'' | |||
* '''Tremblay, Jacob''' | * '''Tremblay, Jacob''' | ||
** [[Artur Kozłowski]]: ''[[Cudowny chłopak]]'' | ** [[Artur Kozłowski]]: ''[[Cudowny chłopak]]'' | ||
** [[Bruno Skalski]]: ''[[Smerfy 2]]'' | ** [[Bruno Skalski]]: ''[[Smerfy 2]]''<!-- | ||
<!--** ''[[Para królów]]''---> | ** ''[[Para królów]]''---> | ||
** ''[[Predator]]'' | ** ''[[Predator]]'' | ||
* '''Trintignant, Jean-Louis''' | |||
** [[Marian Kociniak]]: ''[[Przedział morderców]]'' <small>(pierwsza wersja dubbingu)</small> | |||
** [[Jerzy Molga]]: ''[[Bez wyraźnych motywów]]'' | |||
** ''[[Przedział morderców]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small><!-- | |||
** ''[[Źródło trzech prawd]]''--> | |||
* '''Troyer, Verne''' | * '''Troyer, Verne''' | ||
Linia 1401: | Linia 2683: | ||
** [[Tomasz Borkowski]]: ''[[Transformers: Wiek zagłady]]'', ''[[Transformers: Ostatni Rycerz]]'' | ** [[Tomasz Borkowski]]: ''[[Transformers: Wiek zagłady]]'', ''[[Transformers: Ostatni Rycerz]]'' | ||
** [[Jacek Czyż]]: ''[[Beethoven]]'' | ** [[Jacek Czyż]]: ''[[Beethoven]]'' | ||
** [[Krzysztof Dracz]]: ''[[Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie]]'', ''[[Jack, pogromca olbrzymów]]'' | ** [[Krzysztof Dracz]]: ''[[Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie]]'', ''[[Jack, pogromca olbrzymów]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small> | ||
** [[Artur Kaczmarski]]: ''[[Terminal]]'' | ** [[Artur Kaczmarski]]: ''[[Terminal]]'' | ||
** [[Marek Kalita]]: ''[[Wiedźmy (film 2020)|Wiedźmy]]'' | |||
** [[Mieczysław Morański]]: ''[[Piękna i Bestia (film 2017)|Piękna i Bestia]]'' | ** [[Mieczysław Morański]]: ''[[Piękna i Bestia (film 2017)|Piękna i Bestia]]'' | ||
** [[Grzegorz Wons]]: ''[[Percy Jackson: Morze potworów]]'' | ** [[Grzegorz Wons]]: ''[[Percy Jackson: Morze potworów]]'' | ||
Linia 1408: | Linia 2691: | ||
* '''Tudyk, Alan''' | * '''Tudyk, Alan''' | ||
** [[Przemysław Bluszcz]]: ''[[Ziemia u Neda]]''; <small>(''[[Ralph Demolka w internecie]]'', ''[[Dziwny świat]]'')</small> | |||
** [[Wojciech Chorąży]]: ''[[Piotruś Pan i Wendy]]''; <small>(''[[Liga Młodych]]'')</small> | |||
** [[Grzegorz Kwiecień]]: ''[[Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | ** [[Grzegorz Kwiecień]]: ''[[Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | ||
** [[Filip Przybylski]]: ''[[Szajbus i pingwiny]]'' | ** [[Filip Przybylski]]: ''[[Szajbus i pingwiny]]'' | ||
Linia 1415: | Linia 2700: | ||
* '''Tui, John''' | * '''Tui, John''' | ||
** [[Dariusz Odija]]: ''[[Power Rangers Mistyczna Moc]]'' | ** [[Dariusz Odija]]: ''[[Power Rangers Mistyczna Moc]]'' | ||
** [[Paweł Szczesny]]: ''[[Power Rangers SPD]]'' | ** [[Paweł Szczesny]]: ''[[Power Rangers SPD]]''<!-- | ||
<!--** ''[[Han Solo: Gwiezdne wojny – historie]]''--> | ** ''[[Han Solo: Gwiezdne wojny – historie]]''--> | ||
* '''Turman, Glynn''' | |||
** [[Wojciech Duryasz]]: ''[[Bumblebee]]'' | |||
** [[Stefan Knothe]]: ''[[Percy Jackson i bogowie olimpijscy]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Marek Lewandowski]]: ''[[Percy Jackson i bogowie olimpijscy]]'' | |||
* '''Turner, Aiden''' | * '''Turner, Aiden''' | ||
** [[Marcin Przybylski]]: ''[[Hobbit: Niezwykła podróż]]'', ''[[Hobbit: Pustkowie Smauga]]'', ''[[Hobbit: Bitwa Pięciu Armii]]'' | ** [[Marcin Przybylski]]: ''[[Hobbit: Niezwykła podróż]]'', ''[[Hobbit: Pustkowie Smauga]]'', ''[[Hobbit: Bitwa Pięciu Armii]]'' | ||
** [[Maciej Stuhr]]: ''[[Twój Vincent]]'' | |||
* '''Turner, Callum''' | * '''Turner, Callum''' | ||
** [[Wojciech Zieliński]]: ''[[Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda]]'' | ** [[Wojciech Zieliński]]: ''[[Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda]]'', ''[[Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a]]'' | ||
* '''Turner-Smith, Jodie''' | |||
** ''[[Gwiezdne wojny: Akolita]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Turner, Morgan''' | * '''Turner, Morgan''' | ||
Linia 1429: | Linia 2723: | ||
* '''Turner, Sophie''' | * '''Turner, Sophie''' | ||
** [[Marta Markowicz-Dziarkowska]]: ''[[X-Men: Apocalypse]]'', ''[[X-Men: Mroczna Phoenix]]'' | ** [[Marta Markowicz-Dziarkowska]]: ''[[X-Men: Apocalypse]]'', ''[[X-Men: Mroczna Phoenix]]'' | ||
** ''[[Mądroboty: Czas na odpowiedź]]'' | |||
* '''Turturro, John''' | * '''Turturro, John''' | ||
** [[Tomasz Sapryk]]: ''[[Exodus: Bogowie i królowie]]'', ''[[Transformers: Ostatni Rycerz]]'' | ** [[Tomasz Sapryk]]: ''[[Exodus: Bogowie i królowie]]'', ''[[Transformers: Ostatni Rycerz]]'' | ||
** [[Grzegorz Wons]]: ''[[Batman (film 2022)|Batman]]'' | |||
* '''Twist, Susan''' | |||
** [[Renata Berger]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
** ''[[Dziewczyny i miłość]]'' | |||
* '''Twomey, Milo''' | |||
** [[Norbert Kaczorowski]]: ''[[Dama]]'' | |||
** [[Zbigniew Suszyński]]: ''[[Szpiegowska rodzinka]]'' | |||
* '''Tyler, Aisha''' | * '''Tyler, Aisha''' | ||
** [[Agata Gawrońska-Bauman]]: ''[[Śnięty Mikołaj 2]]'' | ** [[Agnieszka Fajlhauer]]: ''[[Dziennik przyszłej pani prezydent]]'' | ||
** [[Agata Gawrońska-Bauman]]: ''[[Śnięty Mikołaj 2]]'', ''[[Ziemia u Neda]]'' | |||
** [[Joanna Jeżewska]]: ''[[Opowieści na dobranoc]]'' | ** [[Joanna Jeżewska]]: ''[[Opowieści na dobranoc]]'' | ||
* '''Tyler, Luke''' | |||
** [[Jędrzej Iwanowski]]: ''[[Czarna Piękność]]'' | |||
* '''Tyson, Neil DeGrasse''' | * '''Tyson, Neil DeGrasse''' | ||
** [[Krzysztof Banaszyk]]: ''[[Marta mówi]]'' <small>(animacja)</small> | ** [[Krzysztof Banaszyk]]: ''[[Marta mówi]]'' <small>(animacja)</small> | ||
** [[Adam Bauman]]: ''[[Scooby-Doo i… zgadnij kto?]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Zbigniew Dziduch]]: ''[[Epoka lodowcowa: Mocne uderzenie]]'' <small>(animacja)</small> | ** [[Zbigniew Dziduch]]: ''[[Epoka lodowcowa: Mocne uderzenie]]'' <small>(animacja)</small> | ||
** [[Patryk Kasper]]: ''[[Super Naukoledzy]]'' <small>(animacja)</small> | ** [[Patryk Kasper]]: ''[[Super Naukoledzy]]'' <small>(animacja)</small> | ||
Linia 1444: | Linia 2753: | ||
** [[Jacek Mikołajczak]]: ''[[Batman v Superman: Świt sprawiedliwości]]'' | ** [[Jacek Mikołajczak]]: ''[[Batman v Superman: Świt sprawiedliwości]]'' | ||
** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Robal z przyszłości]]'' <small>(animacja)</small> | ** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Robal z przyszłości]]'' <small>(animacja)</small> | ||
** [[Marek Robaczewski]]: ''[[Zwyczajny serial]]'' <small>(animacja)</small> | ** [[Marek Robaczewski]]: ''[[Zwyczajny serial]]'' <small>(animacja)</small> | ||
** ''[[ | |||
* '''Tyzack, Margaret''' | |||
** [[Mirosława Dubrawska]]: ''[[Kroniki młodego Indiany Jonesa]]'' | |||
** [[Irena Laskowska]]: ''[[Ja, Klaudiusz]]'' | |||
** [[Barbara Wrzesińska]]: ''[[Saga rodu Forsyte'ów]]'' | |||
** ''[[Opowieść zimowa]]'' | |||
== U == | == U == | ||
Linia 1453: | Linia 2767: | ||
* '''Ulloa, Tristán''' | * '''Ulloa, Tristán''' | ||
** [[Szymon Kuśmider]]: ''[[Terminator: Mroczne przeznaczenie]]'' | ** [[Szymon Kuśmider]]: ''[[Terminator: Mroczne przeznaczenie]]'' | ||
* '''Underwood, Lexi''' | |||
** [[Monika Gruszfeld]]: ''[[Nic strasznego]]'' | |||
** [[Magdalena Herman-Urbańska]]: ''[[Zjazd rodzinny]]'' | |||
** [[Aleksandra Kowalicka]]: ''[[Raven na chacie]]'' | |||
** [[Maja Kwiatkowska]]: ''[[Niebezpieczny Henryk]]'' | |||
** ''[[Wkręceni-nakręceni]]'' | |||
* '''Union, Gabrielle''' | |||
** [[Lidia Sadowa]]: ''[[Fałszywa dwunastka (film 2022)|Fałszywa dwunastka]]'' | |||
** [[Joanna Węgrzynowska-Cybińska]]: ''[[Mów mi Dave]]''; <small>(''[[Lwia Straż]]'')</small> | |||
** ''[[Mądroboty: Czas na odpowiedź]]'' | |||
* '''Urban, Karl''' | * '''Urban, Karl''' | ||
** [[Jacek Rozenek]]: ''[[Thor: Ragnarok]]'' | ** [[Jacek Rozenek]]: ''[[Thor: Ragnarok]]'', ''[[Legendy Marvela]]'' | ||
** [[Tomasz Schuchardt]]: ''[[Mój przyjaciel smok]]'' | ** [[Tomasz Schuchardt]]: ''[[Mój przyjaciel smok]]'' | ||
Linia 1462: | Linia 2788: | ||
** [[Otar Saralidze]]: ''[[Dzień Niepodległości: Odrodzenie]]'' | ** [[Otar Saralidze]]: ''[[Dzień Niepodległości: Odrodzenie]]'' | ||
** [[Bartosz Wesołowski]]: ''[[Dzień Niepodległości: Odrodzenie]]'' <small>(zwiastun)</small> | ** [[Bartosz Wesołowski]]: ''[[Dzień Niepodległości: Odrodzenie]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
* '''Ustinov, Peter''' | |||
** [[Stanisław Biczysko]]: ''[[Muppety na tropie]]'' | |||
== V == | == V == | ||
* '''Vaccaro, Owen''' | * '''Vaccaro, Owen''' | ||
** [[Jakub Jóźwik (ur. 2006)|Jakub Jóźwik]]: ''[[Zegar Czarnoksiężnika]]'' | |||
** [[Antoni Scardina]]: ''[[Co wiecie o swoich dziadkach?]]'' | ** [[Antoni Scardina]]: ''[[Co wiecie o swoich dziadkach?]]'' | ||
** [[ | ** [[Borys Wiciński]]: ''[[ʻOhana: Najcenniejszy skarb]]''<!-- | ||
** ''[[Zegar Czarnoksiężnika]]'' <small>(zwiastuny)</small>--> | ** ''[[Zegar Czarnoksiężnika]]'' <small>(zwiastuny)</small>--> | ||
** ''[[Noelle]]'' | |||
* '''Valverde, María''' | * '''Valverde, María''' | ||
** [[Lidia Sadowa]]: ''[[Exodus: Bogowie i królowie]]'' | ** [[Lidia Sadowa]]: ''[[Exodus: Bogowie i królowie]]'' | ||
* '''Valentine, Steve''' | |||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Czarodzieje z Waverly Place: Film]]'', ''[[Liceum Avalon]]''; <small>(''[[Dzwoneczek]]''<!--, ''[[Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł]]''-->)</small> | |||
** [[Jakub Szydłowski]]: ''[[Ja w kapeli]]'', ''[[Teen Beach Movie]]'', ''[[Blog na cztery łapy]]'' | |||
* '''VanCamp, Emily''' | * '''VanCamp, Emily''' | ||
** [[Agnieszka Więdłocha]]: ''[[Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz]]'', ''[[Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów]]'' | ** [[Agnieszka Więdłocha]]: ''[[Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz]]'', ''[[Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[Falcon i Zimowy Żołnierz]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small> | ||
* '''Vandanapu, Avantika''' | |||
** [[Daria Domitrz]]: ''[[Mix]]'' | |||
** [[Małgorzata Prochera]]: ''[[Dziennik przyszłej pani prezydent]]'' | |||
** ''[[Mean Girls]]'' | |||
* '''VanderWaal, Grace''' | |||
** [[Karolina Bacia]]: ''[[Ziemia u Neda]]'' | |||
** [[Ada Dec]]: ''[[Gwiazdka]]'', ''[[Gwiazdka w Hollywood]]'' | |||
* '''Van Der Pol, Anneliese''' | |||
** [[Katarzyna Ankudowicz]]: ''[[Raven na chacie]]'', ''[[Obóz Kikiwaka]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
** [[Olga Omeljaniec]]: ''[[Taniec rządzi]]'' | |||
* '''Van Dyke, Dick''' | * '''Van Dyke, Dick''' | ||
Linia 1487: | Linia 2835: | ||
* '''Varma, Indira''' | * '''Varma, Indira''' | ||
** [[Anna Gajewska]]: ''[[Obi-Wan Kenobi]]'' | |||
** [[Justyna Kowalska]]: ''[[Jedyny i niepowtarzalny Ivan]]'' | |||
** [[Joanna Kwiatkowska-Zduń]]: ''[[Exodus: Bogowie i królowie]]'' | ** [[Joanna Kwiatkowska-Zduń]]: ''[[Exodus: Bogowie i królowie]]'' | ||
* '''Vaughan-Lawlor, Tom''' | |||
** [[Bartłomiej Bobrowski]]: ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Modest Ruciński]]: ''[[Piękna gra]]'' | |||
* '''Vaughn, Vince''' | * '''Vaughn, Vince''' | ||
Linia 1493: | Linia 2847: | ||
** [[Zbigniew Suszyński]]: ''[[Old School]]'' | ** [[Zbigniew Suszyński]]: ''[[Old School]]'' | ||
* ''' | * '''Veal, Jack''' | ||
** [[ | ** [[Patryk Siemek]]: ''[[Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów]]'', ''[[Loki]]'' | ||
* ''' | * '''VelJohnson, Reginald''' | ||
** [[ | ** [[Andrzej Blumenfeld]]: ''[[To nie ja]]'' | ||
** [[Jacek Jarzyna]]: ''[[Ja w kapeli]]'' | |||
** [[Jan Kulczycki]]: ''[[Dziewczyna poznaje świat]]''; <small>(''[[Tron: Rebelia]]'')</small> | |||
** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Mike i Molly]]'' | |||
* '''von Sydow, Max''' | * '''Velez, Luna Lauren''' | ||
** [[Franciszek Pieczka]]: ''[[Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'', ''[[LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'' | ** [[Kinga Ilgner]]: ''[[Transformers. Przebudzenie bestii]]'' | ||
* '''Vellani, Iman''' | |||
** [[Zuzanna Bernat]]: ''[[Ms. Marvel]]'', ''[[Marvels]]'' | |||
* '''Verdú, Maribel''' | |||
** [[Monika Węgiel-Jarocińska]]: ''[[Flash]]'' | |||
** ''[[Flash]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Vergara, Sofía''' | |||
** [[Agata Gawrońska-Bauman]]: ''[[Smerfy (film)|Smerfy]]'' | |||
* '''Victoria, Sanai''' | |||
** [[Maja Kwiatkowska]]: ''[[AwanturNick]]'', ''[[Dziennik przyszłej pani prezydent]]'' | |||
** [[Sara Lewandowska]]: ''[[Dziewczyna poznaje świat]]''<!-- | |||
** ''[[Szczury laboratoryjne: Jednostka specjalna]]'' | |||
** ''[[Bizaardvark]]''--> | |||
* '''Vidovic, Izabela''' | |||
** [[Małgorzata Prochera]]: ''[[Nic strasznego]]'' | |||
** [[Magdalena Wasylik]]: ''[[Cudowny chłopak]]'' | |||
* '''Vikander, Alicia''' | |||
** [[Kinga Suchan]]: ''[[Tomb Raider (film 2018)|Tomb Raider]]'' | |||
** ''[[Tomb Raider (film 2018)|Tomb Raider]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
* '''Vinklář, Josef''' | |||
** [[Aleksander Dzwonkowski]]: ''[[Królewna ze złotą gwiazdą]]'' | |||
** [[Aleksander Gawroński]]: ''[[Pod Borsuczą Skałą]]'' | |||
** [[Bogusław Sochnacki]]: ''[[Tajemnica stalowego miasta]]'' | |||
** ''[[105% alibi]]'' | |||
** ''[[Adwokat na emeryturze]]'' | |||
** ''[[Odbicia światła]]'' | |||
** ''[[Pod jednym dachem]]'' | |||
* '''Virtue, Tom''' | |||
** [[Piotr Furman]]: ''[[Victoria znaczy zwycięstwo]]'' | |||
** [[Robert Tondera]]: ''[[Świat nonsensów u Stevensów (film)|Świat nonsensów u Stevensów]]'' | |||
** [[Janusz Wituch]]: ''[[Coop i Cami pytają świat]]'' | |||
** ''[[Drake i Josh]]'' | |||
** ''[[Big Time Rush]]'' | |||
** ''[[Iron Man 3]]'' | |||
* '''Vlady, Marina''' | |||
** [[Zofia Petri]]: ''[[Zbrodnia i kara (film 1956)|Zbrodnia i kara]]'' | |||
** [[Barbara Wrzesińska]]: ''[[Zbrodnia doskonała]]'' | |||
* '''Voight, Jon''' | |||
** [[Krzysztof Kolberger]]: ''[[Jan Paweł II]]'' | |||
* '''von Sydow, Max''' | |||
** [[Zygmunt Listkiewicz]]: ''[[Cudowna podróż (film 1962)|Cudowna podróż]]'' | |||
** [[Piotr Pawłowski]]: ''[[Quo vadis (serial)|Quo vadis]]'', ''[[Kroniki młodego Indiany Jonesa]]'' | |||
** [[Franciszek Pieczka]]: ''[[Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'', ''[[LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'' <small>(gra)</small> | |||
** ''[[Krzysztof Kolumb]]'' | |||
* '''Voskovec, George''' | |||
** [[Zygmunt Listkiewicz]]: ''[[Dwunastu gniewnych ludzi]]'' <small>(wersja telewizyjna)</small> | |||
** [[Leon Pietraszkiewicz]]: ''[[Dwunastu gniewnych ludzi]]'' <small>(wersja kinowa)</small> | |||
== W == | == W == | ||
* '''Waalkes, Otto''' | |||
** [[Jerzy Kryszak]]: ''[[7 krasnoludków: Historia prawdziwa]]'', ''[[7 krasnoludków: Las to za mało - historia jeszcze prawdziwsza|7 krasnoludków: Las to za mało – historia jeszcze prawdziwsza]]'' | |||
** [[Jerzy Mazur]]: ''[[Ratunku, zmniejszyłem przyjaciół]]'' | |||
* '''Waddingham, Hannah''' | |||
** [[Katarzyna Dąbrowska]]: ''[[Willow (serial fabularny)|Willow]]'' | |||
** [[Paulina Holtz]]: '''[[Hokus Pokus 2]]'' | |||
* '''Wagner, Lindsay''' | * '''Wagner, Lindsay''' | ||
** [[Lidia Pronobis]]: ''[[Death Stranding]]'' <small>(gra)</small> | ** [[Lidia Pronobis]]: ''[[Death Stranding]]'' <small>(gra)</small> | ||
* '''Wahlberg, Mark''' | * '''Wahlberg, Mark''' | ||
** [[Marcin Dorociński]]: ''[[Mój pies Artur]]'' | |||
** [[Piotr Grabowski]]: ''[[Co wiecie o swoich dziadkach?]]'' | ** [[Piotr Grabowski]]: ''[[Co wiecie o swoich dziadkach?]]'' | ||
** [[Jacek Kopczyński]]: ''[[Transformers: Wiek zagłady]]'', ''[[Transformers: Ostatni Rycerz]]'', ''[[Co wiecie o swoich dziadkach?]]'' <small>(zwiastun)</small>, ''[[Rodzina od zaraz]]'' | ** [[Jacek Kopczyński]]: ''[[Transformers: Wiek zagłady]]'', ''[[Transformers: Ostatni Rycerz]]'', ''[[Co wiecie o swoich dziadkach?]]'' <small>(zwiastun)</small>, ''[[Rodzina od zaraz]]'', ''[[Uncharted]]'' | ||
* '''Wahlgren, Kari''' | |||
** [[Anna Sztejner]]: ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]'' | |||
* '''Waithe, Lena''' | * '''Waithe, Lena''' | ||
** [[Anna Szymańczyk]]: ''[[Player One]]'' | ** [[Anna Szymańczyk]]: ''[[Player One]]'' | ||
* '''Waititi, Taika''' | |||
** [[Tomasz Borkowski]]: ''[[Free Guy]]''; <small>(''[[Buzz Astral]]'')</small> | |||
* '''Walch, Hynden''' | |||
** [[Beata Wyrąbkiewicz]]: ''[[Młodzi Tytani: Akcja!]]'' <small>(animacja)</small>; <small>(''[[Młodzi Tytani]]'', ''[[Młodzi Tytani: Akcja! Film]]'', ''[[Młodzi Tytani: Akcja! kontra Młodzi Tytani]]'', ''[[Kredonia]]'')</small> | |||
** <!--[[Aleksandra Batko]]: -->''[[Młodzi Tytani: Akcja!]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* '''Walken, Christopher''' | * '''Walken, Christopher''' | ||
** [[Tomasz Dedek]]: ''[[Polowanie na mysz]]'', ''[[Jak zostać kotem]]'' | ** [[Tomasz Dedek]]: ''[[Polowanie na mysz]]'', ''[[Jak zostać kotem]]'', ''[[Diuna: Część druga]]'' <small>(zwiastuny)</small> | ||
** [[Wojciech Duryasz]]: ''[[Złap mnie, jeśli potrafisz]]'', ''[[Żony ze Stepford]]'' | ** [[Wojciech Duryasz]]: ''[[Złap mnie, jeśli potrafisz]]'', ''[[Żony ze Stepford]]'' | ||
** [[Zbigniew Suszyński]]: ''[[Wojna z dziadkiem]]'' | |||
** [[Krzysztof Tyniec]]: ''[[Country Miśki]]'' | ** [[Krzysztof Tyniec]]: ''[[Country Miśki]]'' | ||
** [[Paweł Wawrzecki]]: ''[[Diuna: Część druga]]'' | |||
** ''[[Annie Hall]]'' | ** ''[[Annie Hall]]'' | ||
* '''Walker, Amanda''' | |||
** [[Elżbieta Gaertner]]: ''[[Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie]]'' | |||
** [[Aleksandra Koncewicz]]: ''[[Rodzina Straussów]]'' | |||
** [[Grażyna Staniszewska]]: ''[[Rodzina Straussów]]'' | |||
** ''[[Pokój z widokiem]]'' | |||
* '''Walliams, David''' | |||
** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Babcia rabuś]]'' | |||
** ''[[Marmaduke]]'' | |||
* '''Waller-Bridge, Phoebe''' | * '''Waller-Bridge, Phoebe''' | ||
** [[Monika Dryl]]: ''[[Han Solo: Gwiezdne wojny – historie]]'' | ** [[Monika Dryl]]: ''[[Han Solo: Gwiezdne wojny – historie]]'', ''[[Indiana Jones i artefakt przeznaczenia]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | ||
** [[Agnieszka Grochowska]]: ''[[Indiana Jones i artefakt przeznaczenia]]'' | |||
** [[Aleksandra Nowicka]]: ''[[Indiana Jones i artefakt przeznaczenia]]'' <small>(spot)</small> | |||
** ''[[Han Solo: Gwiezdne wojny – historie]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | ** ''[[Han Solo: Gwiezdne wojny – historie]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | ||
* '''Walters, Julie''' | * '''Walters, Julie''' | ||
** [[Renata Berger]]: ''[[Mary Poppins powraca]]'' | ** [[Renata Berger]]: ''[[Mary Poppins powraca]]'', ''[[Tajemniczy ogród (film 2020)|Tajemniczy ogród]]'', ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]'' | ||
** [[Joanna Jędryka]]: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]'', ''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'', ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'', ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci | ** [[Joanna Jędryka]]: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]'', ''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'', ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'', ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II]]''<!--, ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]''--> | ||
** [[Agnieszka Kotulanka]]: ''[[Siostro, moja siostro]]'' | ** [[Agnieszka Kotulanka]]: ''[[Siostro, moja siostro]]'' | ||
** [[Teresa Lipowska]]: ''[[Paddington]]'', ''[[Paddington 2]]'' | ** [[Teresa Lipowska]]: ''[[Paddington]]'', ''[[Paddington 2]]'' | ||
** ''[[Paddington 2]]'' <small>(zwiastuny)</small> | |||
* '''Waltz, Christoph''' | * '''Waltz, Christoph''' | ||
** [[Adam Ferency]]: '' | ** [[Adam Ferency]]: ''Życie za życie: Maksymilian Kolbe''; <small>(''[[Guillermo del Toro: Pinokio]]'')</small> | ||
** [[Marek Kalita]]: ''[[Alita: Battle Angel]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | ** [[Marek Kalita]]: ''[[Alita: Battle Angel]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | ||
** [[Zbigniew Suszyński]]: ''[[Tarzan: Legenda]]'' | ** [[Zbigniew Suszyński]]: ''[[Tarzan: Legenda]]'' | ||
Linia 1538: | Linia 2986: | ||
** [[Bronisław Wrocławski]]: ''[[Alita: Battle Angel]]'' | ** [[Bronisław Wrocławski]]: ''[[Alita: Battle Angel]]'' | ||
** ''[[Muppety: Poza prawem]]'' | ** ''[[Muppety: Poza prawem]]'' | ||
* '''Wampler, Cricket''' | |||
** [[Marta Czarkowska]]: ''[[Drużyna]]'' | |||
** [[Aleksandra Kowalicka]]: ''[[Crash i Bernstein]]'' | |||
* '''Wanamaker, Zoë''' | * '''Wanamaker, Zoë''' | ||
** [[Anna Chitro|Anna Chitro-Bergman]]: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]'' | ** [[Anna Chitro|Anna Chitro-Bergman]]: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]'' | ||
* '''Wang, Izaac''' | |||
** [[Albert Mois]]: ''[[Clifford. Wielki czerwony pies]]'' | |||
** [[Paweł Szymański]]: ''[[Jak rozmawiać z psem]]'' | |||
* '''Warburton, Patrick''' | |||
** ''[[Szaleję za tobą]]'' <small>(gościnnie)</small> | |||
* '''Ward, Michael''' | |||
** [[Mateusz Narloch]]: ''[[The A List]]'' | |||
** [[Kamil Pruban]]: ''[[Piękna gra]]'' | |||
* '''Ward, Sela''' | * '''Ward, Sela''' | ||
** [[Joanna Jeżewska]]: ''[[Dzień Niepodległości: Odrodzenie]]'' | ** [[Joanna Jeżewska]]: ''[[Dzień Niepodległości: Odrodzenie]]'' | ||
* '''Warden, Jack''' | |||
** [[Adam Bauman]]: ''[[Muppety na tropie]]'' | |||
** [[Zygmunt Maciejewski]]: ''[[Dwunastu gniewnych ludzi]]'' <small>(wersja kinowa)</small> | |||
** [[Jerzy Tkaczyk]]: ''[[Dwunastu gniewnych ludzi]]'' <small>(wersja telewizyjna)</small> | |||
* '''Warner, David''' | |||
** [[Andrzej Arciszewski]]: ''[[Mary Poppins powraca]]'' | |||
** ''[[Marco Polo]]'' | |||
** ''[[Stracone zachody miłości]]'' | |||
* '''Warren, Amanda''' | |||
** [[Monika Obara]]: ''[[Linia obrony]]'' | |||
* '''Wasikowska, Mia''' | * '''Wasikowska, Mia''' | ||
Linia 1549: | Linia 3025: | ||
* '''Washington, Kerry''' | * '''Washington, Kerry''' | ||
** [[Dorota Kamińska]]: ''[[Akademia Dobra i Zła]]'' | |||
** [[Maria Peszek]]: ''[[Fantastyczna Czwórka (film 2005)|Fantastyczna Czwórka]]'' | ** [[Maria Peszek]]: ''[[Fantastyczna Czwórka (film 2005)|Fantastyczna Czwórka]]'' | ||
Linia 1556: | Linia 3033: | ||
* '''Waterston, Katherine''' | * '''Waterston, Katherine''' | ||
** [[Lidia Sadowa]]: ''[[Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć]]'', ''[[Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda]]'' | ** [[Lidia Sadowa]]: ''[[Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć]]'', ''[[Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda]]'', ''[[Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a]]'' | ||
* '''Watson, Emily''' | * '''Watson, Emily''' | ||
Linia 1562: | Linia 3039: | ||
* '''Watson, Emma''' | * '''Watson, Emma''' | ||
** [[Sylwia Banasik]]: ''[[Piękna i Bestia (film 2017)|Piękna i Bestia]]'' <small>(śpiew)</small> | ** [[Sylwia Banasik-Smulska|Sylwia Banasik]]: ''[[Piękna i Bestia (film 2017)|Piękna i Bestia]]'' <small>(śpiew)</small> | ||
** [[Olga Kalicka]]: ''[[Piękna i Bestia (film 2017)|Piękna i Bestia]]'' <small>(dialogi)</small> | ** [[Olga Kalicka]]: ''[[Piękna i Bestia (film 2017)|Piękna i Bestia]]'' <small>(dialogi)</small> | ||
** [[Joanna Kudelska]]: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]'', ''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'', ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'', ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'', ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci | ** [[Joanna Kudelska]]: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]'', ''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'', ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'', ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'', ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II]]'', ''[[Noe: Wybrany przez Boga]]'', ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]''; <small>(''[[Dzielny Despero]]'')</small> | ||
** [[Magdalena Wasylik]]: ''[[Piękna i Bestia (film 2017)|Piękna i Bestia]]'' <small>(zwiastun)</small> | ** [[Magdalena Wasylik]]: ''[[Piękna i Bestia (film 2017)|Piękna i Bestia]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
* '''Watts, De’Jon''' | * '''Watts, De’Jon''' | ||
** [[Jakub Jóźwik (ur. 2006)|Jakub Jóźwik]]: ''[[Potężne Kaczory: Sezon na zmiany]]''<!-- | |||
** ''[[Czarna Pantera]]'' | ** ''[[Czarna Pantera]]'' | ||
--> | ** ''[[Zegar Czarnoksiężnika]]''--> | ||
* '''Watts, Naomi''' | * '''Watts, Naomi''' | ||
** [[Sylwia Nowiczewska-Elis|Sylwia Nowiczewska]]: ''[[The Ring]]'' | ** [[Sylwia Nowiczewska-Elis|Sylwia Nowiczewska]]: ''[[The Ring]]'' | ||
Linia 1575: | Linia 3054: | ||
* '''Watts, Reggie''' | * '''Watts, Reggie''' | ||
** ''[[ | ** [[Tomasz Borkowski]]: ''[[Ziemia u Neda]]'' | ||
* '''Weathers, Carl''' | * '''Weathers, Carl''' | ||
Linia 1581: | Linia 3060: | ||
* '''Weaver, Sigourney''' | * '''Weaver, Sigourney''' | ||
** [[Wiktoria Gorodeckaja]]: ''[[Avatar]]'', ''[[Avatar: Istota wody]]'' | |||
** [[Matylda Kaczmarska]]: ''[[Avatar: Istota wody]]'' | |||
** [[Ewa Kania]]: ''[[Pogromcy duchów: Dziedzictwo]]'' | |||
** [[Barbara Zielińska]]: ''[[Exodus: Bogowie i królowie]]'' | ** [[Barbara Zielińska]]: ''[[Exodus: Bogowie i królowie]]'' | ||
** ''[[Annie Hall]]'' | ** ''[[Annie Hall]]'' | ||
Linia 1586: | Linia 3068: | ||
* '''Weaving, Hugo''' | * '''Weaving, Hugo''' | ||
** [[Adam Bauman]]: ''[[Hobbit: Niezwykła podróż]]'', ''[[Hobbit: Bitwa Pięciu Armii]]'' | ** [[Adam Bauman]]: ''[[Hobbit: Niezwykła podróż]]'', ''[[Hobbit: Bitwa Pięciu Armii]]'' | ||
** [[Jacek Lenartowicz]]: ''[[Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie]]'' | ** [[Jacek Lenartowicz]]: ''[[Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie]]'', ''[[Legendy Marvela]]'' | ||
** [[Mirosław Zbrojewicz]]: ''[[Zabójcze maszyny]]'' | ** [[Mirosław Zbrojewicz]]: ''[[Zabójcze maszyny]]'' | ||
* '''Webb, Danny''' | |||
** [[Zbigniew Suszyński]]: ''[[Kroniki młodego Indiany Jonesa]]'' | |||
** [[Kazimierz Wysota]]: ''[[Dzieci Ireny Sendlerowej]]'' | |||
** ''[[Wieczór Trzech Króli (spektakl)|Wieczór Trzech Króli]]'' | |||
* '''Webber, Daniel''' | |||
** [[Szymon Roszak]]: ''[[Furiosa: Saga Mad Max]]'' | |||
* '''Webber, Robert''' | |||
** [[Jerzy Molga]]: ''[[Dwunastu gniewnych ludzi]]'' <small>(wersja telewizyjna)</small> | |||
** [[Jerzy Tkaczyk]]: ''[[Dwunastu gniewnych ludzi]]'' <small>(wersja kinowa)</small> | |||
* '''Weissman, Malina''' | * '''Weissman, Malina''' | ||
Linia 1595: | Linia 3089: | ||
* '''Weisz, Rachel''' | * '''Weisz, Rachel''' | ||
** [[Joanna Brodzik]]: ''[[Eragon]]'' | ** [[Joanna Brodzik]]: ''[[Eragon]]'' | ||
** [[Ewa Konstancja Bułhak]]: ''[[Czarna Wdowa]]'', ''[[A gdyby...?]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Anna Gajewska]]: ''[[Oz: Wielki i potężny]]'' <small>(zwiastun)</small> | ** [[Anna Gajewska]]: ''[[Oz: Wielki i potężny]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
** [[Dorota Landowska]]: ''[[Czarna Wdowa]]'' <small>( | ** [[Dorota Landowska]]: ''[[Czarna Wdowa]]'' <small>(zwiastuny #1-2)</small> | ||
** [[Magdalena Różczka]]: ''[[Oz: Wielki i potężny]]'' | ** [[Magdalena Różczka]]: ''[[Oz: Wielki i potężny]]'' | ||
* '''Welch, Olivia Scott''' | |||
** [[Aleksandra Radwan]]: ''[[Ulica Strachu – część 1: 1994]]'' | |||
* '''Welch, Raquel''' | |||
** [[Halina Łabonarska]]: ''[[Książę i żebrak (film 1977)|Książę i żebrak]]'' | |||
* '''Welles, Orson''' | * '''Welles, Orson''' | ||
** [[Leon Charewicz]]: ''[[Wielka wyprawa Muppetów]]'' | |||
** [[Mieczysław Pawlikowski]]: ''[[Gwiazda Południa]]'', ''[[Walka o Rzym]]'' | ** [[Mieczysław Pawlikowski]]: ''[[Gwiazda Południa]]'', ''[[Walka o Rzym]]'' | ||
** [[Leon Pietraszkiewicz]]: ''[[Ostatnia sprawa Trenta]]'' | ** [[Leon Pietraszkiewicz]]: ''[[Ostatnia sprawa Trenta]]'' | ||
** ''[[Wyspa skarbów (film | ** ''[[Wyspa skarbów (film 1971)|Wyspa skarbów]]'' | ||
** ''[[Waterloo]]'' | |||
* '''Welliver, Titus''' | * '''Welliver, Titus''' | ||
** [[Przemysław Bluszcz]]: ''[[Transformers: Wiek zagłady]]'' | ** [[Przemysław Bluszcz]]: ''[[Transformers: Wiek zagłady]]'' | ||
** [[Leon Charewicz]]: ''[[The Mandalorian]]'' | |||
* '''Wen, Ming-Na''' | * '''Wen, Ming-Na''' | ||
** [[Agnieszka Warchulska]]: ''[[The Mandalorian]]'' | ** [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]]: ''[[Mulan (film 2020)|Mulan]]'' | ||
** [[Agnieszka Warchulska]]: ''[[The Mandalorian]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Parszywa Zgraja]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Księga Boby Fetta]]'' | |||
* '''Wenham, David''' | |||
** [[Piotr Bajtlik]]: ''[[List do króla]]'' | |||
** [[Jan Jankowski]]: ''[[Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara]]'' | |||
** [[Jacek Kopczyński]]: ''[[Van Helsing: Londyńskie zlecenie]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* '''West, Dominic''' | * '''West, Dominic''' | ||
** [[Radosław Krzyżowski]]: ''[[Tomb Raider (film 2018)|Tomb Raider]]''<!-- | ** [[Radosław Krzyżowski]]: ''[[Tomb Raider (film 2018)|Tomb Raider]]''<!-- | ||
** ''[[Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo]]''--> | ** ''[[Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo]]''--> | ||
* '''West, Timothy''' | |||
** [[Bohdan Ejmont]]: ''[[102 dalmatyńczyki]]'' | |||
** ''[[Ciężkie czasy]]'' | |||
** ''[[Henryk VIII]]'' | |||
* '''Wiberg, David''' | |||
** [[Józef Pawłowski]]: ''[[Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu]]'' | |||
** [[Mateusz Weber]]: ''[[Nelly Rapp – Upiorna agentka]]'', ''[[Pamiętnik Berta]]'', ''[[Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona]]'' | |||
* '''Whalley, Joanne''' | |||
** [[Adrianna Biedrzyńska]]: ''[[Willow (serial fabularny)|Willow]]'' | |||
** [[Michalina Robakiewicz]]: ''[[Willow (film)|Willow]]'' | |||
** [[Ewa Serwa]]: ''[[Paweł, apostoł Chrystusa]]'' | |||
* '''Whibley, Dale''' | |||
** [[Karol Jankiewicz]]: ''[[Drużyna]]'' | |||
** [[Kajetan Lewandowski]]: ''[[Tess kontra chłopaki]]'' | |||
** [[Józef Pawłowski]]: ''[[Max i Shred]]'', ''[[Make it Pop]]'', ''[[Nickel-ho-ho-ho-deon!]]'' | |||
* '''Whishaw, Ben''' | * '''Whishaw, Ben''' | ||
Linia 1623: | Linia 3152: | ||
** [[Szymon Kuśmider]]: ''[[Czarna Pantera]]'' | ** [[Szymon Kuśmider]]: ''[[Czarna Pantera]]'' | ||
** [[Sławomir Pacek]]: ''[[Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | ** [[Sławomir Pacek]]: ''[[Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | ||
** [[Krzysztof Stelmaszyk]]: ''[[Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie]]'', ''[[Star Wars Jedi: Upadły zakon]]'' <small>(gra)</small> | ** [[Wojciech Paszkowski]]: ''[[Pan Jangle i świąteczna podróż]]'' | ||
** [[Krzysztof Stelmaszyk]]: ''[[Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie]]'', ''[[Star Wars: Rebelianci]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Star Wars Jedi: Upadły zakon]]'' <small>(gra)</small>, ''[[Andor]]'' | |||
* '''White, Bernard''' | |||
** [[Tomasz Steciuk]]: ''[[Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz]], ''[[A gdyby...?]]'' <small>(animacja)</small><!-- | |||
** ''[[Alvin i wiewiórki 2]]''--> | |||
* '''White, Ed''' | |||
** [[Bartosz Wesołowski]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
* '''White, Jaleel''' | |||
** [[Jacek Kopczyński]]: ''[[Big Show i jego show]]'' | |||
** [[Janusz Onufrowicz]]: ''[[Zjazd rodzinny]]'' | |||
** [[Janusz Wituch]]: ''[[Scooby-Doo i… zgadnij kto?]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* '''Whitehall, Jack''' | |||
** [[Tomasz Borkowski]]: ''[[Dziadek do orzechów i cztery królestwa]]'' | |||
** [[Kamil Kula]]: ''[[Clifford. Wielki czerwony pies]]'' | |||
** [[Stefan Pawłowski]]: ''[[Clifford. Wielki czerwony pies]]'' <small>(zwiastun)</small> | |||
** [[Krzysztof Szczepaniak]]: ''[[Wyprawa do dżungli]]'' | |||
* '''Whitfield, June''' | |||
** [[Elżbieta Goetel]]: ''[[Tosia i Tymek]]'' | |||
** [[Teresa Lipowska]]: ''[[Przyjaciele]]'' | |||
** [[Jolanta Wołłejko]]: ''[[S.A.W. Szkolna Agencja Wywiadowcza|M.I. High]]'' | |||
** ''[[Absolutnie fantastyczne]]'' | |||
** ''[[Saga rodu Palliserów]]'' | |||
* '''Whitford, Bradley''' | * '''Whitford, Bradley''' | ||
** [[Andrzej Chudy]]: ''[[Zew krwi (film 2020)|Zew krwi]]'' | |||
** [[Krzysztof Dracz]]: ''[[Godzilla II: Król potworów]]'' | ** [[Krzysztof Dracz]]: ''[[Godzilla II: Król potworów]]'' | ||
** [[Władysław Grzywna]]: ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** [[Janusz Łagodziński]]: ''[[Rosaline]]'' | |||
** [[Piotr Pilitowski]]: ''[[Mroczne umysły]]'' | ** [[Piotr Pilitowski]]: ''[[Mroczne umysły]]'' | ||
Linia 1638: | Linia 3196: | ||
* '''Whittaker, Jodie''' | * '''Whittaker, Jodie''' | ||
** [[Maja Hirsch]]: ''[[Uwolnić Mikołaja!]]'' | ** [[Maja Hirsch]]: ''[[Uwolnić Mikołaja!]]'' | ||
* '''Wiig, Kristen''' | |||
** [[Karolina Kalina-Bulcewicz]]: ''[[Wonder Woman 1984]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
** [[Katarzyna Kwiatkowska]]: ''[[Wonder Woman 1984]]'' | |||
** [[Agata Wątróbska]]: ''[[Chłopiec zwany Gwiazdką]]''<!-- | |||
** ''[[Wonder Woman 1984]]'' <small>(zwiastun #2)</small>--> | |||
* '''Wilder, Gene''' | |||
** [[Andrzej Herder]]: ''[[Mały Książę (film 1974)|Mały Książę]]'' | |||
* '''Wiley, Samira''' | * '''Wiley, Samira''' | ||
** [[Agnieszka Mrozińska]]: ''Orange Is the New Black'' <small>(fragment załączony do ankiety Netfliksa)</small> | ** [[Agnieszka Mrozińska]]: ''Orange Is the New Black'' <small>(fragment załączony do ankiety Netfliksa)</small> | ||
* '''Wilkinson, Barney''' | |||
** [[Oskar Stencel]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
* '''Wilkinson, Tom''' | * '''Wilkinson, Tom''' | ||
Linia 1650: | Linia 3220: | ||
** [[Zbigniew Konopka]]: ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]'' | ** [[Zbigniew Konopka]]: ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]'' | ||
** [[Leszek Teleszyński]]: ''[[Legenda telewizji]]'' | ** [[Leszek Teleszyński]]: ''[[Legenda telewizji]]'' | ||
** [[Miłogost Reczek]]: ''[[WALL·E]]'' | ** [[Miłogost Reczek]]: ''[[WALL·E]]''; <small>(''[[Harmidom]]'')</small> | ||
** ''[[Przyjaciele]]''<!-- | ** ''[[Przyjaciele]]''<!-- | ||
** [[Nowe przygody Supermana]]''--> | ** [[Nowe przygody Supermana]]''--> | ||
Linia 1664: | Linia 3234: | ||
** [[Olaf Lubaszenko]]: ''[[Star Wars: Battlefront II]]'' <small>(gra)</small> | ** [[Olaf Lubaszenko]]: ''[[Star Wars: Battlefront II]]'' <small>(gra)</small> | ||
** [[Bartłomiej Magdziarz]]: ''[[Lego Star Wars: Kroniki Yody|LEGO Star Wars: Kroniki Yody]]'' <small>(animacja)</small> | ** [[Bartłomiej Magdziarz]]: ''[[Lego Star Wars: Kroniki Yody|LEGO Star Wars: Kroniki Yody]]'' <small>(animacja)</small> | ||
** [[Grzegorz Pawlak]]: ''[[Ziemia u Neda]]'' | |||
** [[Jakub Szydłowski]]: ''[[Gwiezdne wojny: Część V – Imperium kontratakuje]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Część VI – Powrót Jedi]]'', ''[[Star Wars: Rebelianci]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Star Wars: Opowieści Droidów|LEGO Star Wars: Opowieści droidów]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'' <small>(gra)</small>, ''[[Star Wars: Ruch oporu powstaje|LEGO Star Wars: Ruch oporu powstaje]]'' <small>(animacja)</small> | ** [[Jakub Szydłowski]]: ''[[Gwiezdne wojny: Część V – Imperium kontratakuje]]'', ''[[Gwiezdne wojny: Część VI – Powrót Jedi]]'', ''[[Star Wars: Rebelianci]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Star Wars: Opowieści Droidów|LEGO Star Wars: Opowieści droidów]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'' <small>(gra)</small>, ''[[Star Wars: Ruch oporu powstaje|LEGO Star Wars: Ruch oporu powstaje]]'' <small>(animacja)</small> | ||
** [[Leszek Teleszyński]]: ''[[Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie]]'' | ** [[Leszek Teleszyński]]: ''[[Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie]]'' | ||
** [[Mirosław Wieprzewski]]: ''[[LEGO Gwiezdne wojny: Świąteczna przygoda]]'' <small>(animacja)</small> | |||
* '''Williams, Chris''' | |||
** [[Cezary Kwieciński]]: ''[[Gwiazdka w Hollywood]]'' | |||
** [[Tomasz Steciuk]]: ''[[Wirtualny ideał]]'' | |||
* '''Williams, Gary Anthony''' | * '''Williams, Gary Anthony''' | ||
** [[Jacek Lenartowicz]]: ''[[Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia]]'' | ** [[Jacek Lenartowicz]]: ''[[Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia]]'' | ||
** [[Jakub Szydłowski]]: ''[[Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia]]'' <small>(zwiastun)</small> | ** [[Jakub Szydłowski]]: ''[[Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
* '''Williams, Jessica''' | |||
** [[Anna Szymańczyk]]: ''[[Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a]]'' | |||
* '''Williams, Mark''' | * '''Williams, Mark''' | ||
** [[Leon Charewicz]]: ''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'', ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'', ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'', ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci | ** [[Leon Charewicz]]: ''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'', ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'', ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'', ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I]]'', ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]'' | ||
** [[Arkadiusz Jakubik]]: ''[[Pożyczalscy]]'' | ** [[Arkadiusz Jakubik]]: ''[[Pożyczalscy]]'' | ||
** [[Jerzy Słonka]]: ''[[101 dalmatyńczyków (film 1996)|101 dalmatyńczyków]]'' | ** [[Jerzy Słonka]]: ''[[101 dalmatyńczyków (film 1996)|101 dalmatyńczyków]]'' | ||
** ''[[Bajarz]]'' | ** ''[[Bajarz]]'' | ||
** ''[[Power Rangers Operacja Overdrive]]'' <small>(gościnnie)</small> | ** ''[[Power Rangers Operacja Overdrive]]'' <small>(gościnnie)</small> | ||
* '''Williams, Maisie''' | |||
** [[Justyna Kowalska]]: ''[[Nowi Mutanci]]'' | |||
* '''Williams, Michelle''' | * '''Williams, Michelle''' | ||
** [[Dominika Sell-Kukułka]]: ''[[Lassie (film 1994)|Lassie]]'' | ** [[Dominika Sell-Kukułka]]: ''[[Lassie (film 1994)|Lassie]]'' | ||
** [[Julia Wyszyńska]]: ''[[Venom 2: Carnage]]'' | |||
** [[Zofia Zborowska]]: ''[[Venom]]'' | ** [[Zofia Zborowska]]: ''[[Venom]]'' | ||
** [[Marieta Żukowska]]: ''[[Oz: Wielki i potężny]]'' | ** [[Marieta Żukowska]]: ''[[Oz: Wielki i potężny]]'' | ||
* '''Williams, Robbie''' | |||
** ''[[Babcia rabuś]]'' | |||
* '''Williams, Robin''' | * '''Williams, Robin''' | ||
Linia 1688: | Linia 3274: | ||
** [[Krzysztof Stroiński]]: ''[[Fisher King]]'', ''[[Hak]]'' | ** [[Krzysztof Stroiński]]: ''[[Fisher King]]'', ''[[Hak]]'' | ||
** ''[[Przyjaciele]]'' <small>(gościnnie)</small> | ** ''[[Przyjaciele]]'' <small>(gościnnie)</small> | ||
* '''Williams, Tyrel Jackson''' | |||
** [[Michał Klawiter]]: ''[[Gwiazdka w Hollywood]]'' | |||
** [[Beniamin Lewandowski]]: ''[[Szczury laboratoryjne]]'' | |||
** [[Adam Rosa]]: ''[[Thunder Force]]'' | |||
** ''[[Para królów]]'' | |||
** ''[[Powodzenia, Charlie!]]'' | |||
* '''Williams, Vanessa''' | |||
** [[Agata Kulesza]]: ''[[Hannah Montana. Film]]'' | |||
** [[Katarzyna Łaska]]: ''[[Przygody Elma w Krainie Zrzęd]]'' | |||
* '''Williams, Wade''' | * '''Williams, Wade''' | ||
Linia 1693: | Linia 3290: | ||
* '''Williams-Paisley, Kimberly''' | * '''Williams-Paisley, Kimberly''' | ||
** [[Julia Kołakowska-Bytner]]: ''[[Alvin i wiewiórki: Wielka wyprawa]]'', ''[[Kronika świąteczna]]'' | ** [[Julia Kołakowska-Bytner]]: ''[[Alvin i wiewiórki: Wielka wyprawa]]'', ''[[Kronika świąteczna]]'', ''[[Kronika świąteczna 2]]'' | ||
* '''Willis, Bruce''' | * '''Willis, Bruce''' | ||
** [[Krzysztof Cybiński]]: ''[[LEGO przygoda 2]]'' <small>(animacja)</small> | ** [[Krzysztof Cybiński]]: ''[[LEGO przygoda 2]]'' <small>(animacja)</small> | ||
** [[Krzysztof Kolberger]]: ''[[Przyjaciele]]'' | ** [[Krzysztof Kolberger]]: ''[[Przyjaciele]]'' | ||
* '''Wilson, Shaunette Renée''' | |||
** [[Anna Szymańczyk]]: ''[[Indiana Jones i artefakt przeznaczenia]]'' | |||
** <!--[[Milena Suszyńska-Dziuba]]:--> ''[[Czarna Pantera]]'' | |||
* '''Wilson, Luke''' | * '''Wilson, Luke''' | ||
** [[Artur Kaczmarski]]: ''[[Legenda telewizji]]'' | ** [[Artur Kaczmarski]]: ''[[Legenda telewizji]]'' | ||
** [[Jacek Kopczyński]]: ''[[Old School]]'' | ** [[Jacek Kopczyński]]: ''[[Old School]]'' | ||
** [[Radosław Pazura]]: ''[[W 80 dni dookoła świata (film 2004)|W 80 dni dookoła świata]]'' | ** [[Radosław Pazura]]: ''[[W 80 dni dookoła świata (film 2004)|W 80 dni dookoła świata]]''; <small>(''[[Świąteczna przygoda małego Batmana]]'')</small> | ||
* '''Wilson, Mara''' | * '''Wilson, Mara''' | ||
Linia 1712: | Linia 3313: | ||
** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Cudowny chłopak]]'' <small>(zwiastun)</small> | ** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Cudowny chłopak]]'' <small>(zwiastun)</small> | ||
** [[Wojciech Chorąży]]: ''[[Noc w muzeum: Tajemnica grobowca]]'' | ** [[Wojciech Chorąży]]: ''[[Noc w muzeum: Tajemnica grobowca]]'' | ||
** [[Rafał Cieszyński]]: ''[[Loki]]'', ''[[Ant-Man i Osa: Kwantomania]]'', ''[[Nawiedzony dwór (film 2023)|Nawiedzony dwór]]'' | |||
** [[Wojciech Malajkat]]: ''[[W 80 dni dookoła świata (film 2004)|W 80 dni dookoła świata]]'' | ** [[Wojciech Malajkat]]: ''[[W 80 dni dookoła świata (film 2004)|W 80 dni dookoła świata]]'' | ||
* '''Wilson, Patrick''' | * '''Wilson, Patrick''' | ||
** [[Kamil Pruban]]: ''[[Aquaman]]'' | ** [[Kamil Pruban]]: ''[[Aquaman]]'', ''[[Aquaman i zaginione królestwo]]'' | ||
* '''Wilson, Rainn''' | |||
** ''[[Mądroboty: Czas na odpowiedź]]'' | |||
* '''Wilson, Rebel''' | |||
** [[Elżbieta Romanowska]]: ''[[Noc w muzeum: Tajemnica grobowca]]'' | |||
* '''Wilson, Ruth''' | * '''Wilson, Ruth''' | ||
** [[Lidia Sadowa]]: ''[[Jeździec znikąd]]'' | ** [[Lidia Sadowa]]: ''[[Jeździec znikąd]]'' | ||
* '''Wilson, Stuart''' | |||
** [[Krzysztof Kolberger]]: ''[[Rodzina Straussów]]'' | |||
** [[Andrzej Zieliński]]: ''[[Wiek niewinności]]'' | |||
** ''[[Anna Karenina (serial)|Anna Karenina]]'' | |||
** ''[[Ja, Klaudiusz]]'' | |||
** ''[[Saga rodu Palliserów]]'' | |||
* '''Wilson, Thomas Francis''' | * '''Wilson, Thomas Francis''' | ||
Linia 1732: | Linia 3347: | ||
* '''Winkler, Henry''' | * '''Winkler, Henry''' | ||
** [[Stefan Knothe]]: ''[[Wesołych świąt - Drake i Josh]]'' | |||
** [[Cezary Morawski]]: ''[[BoJack Horseman]]'' <small>(animacja)</small> | ** [[Cezary Morawski]]: ''[[BoJack Horseman]]'' <small>(animacja)</small> | ||
** [[Marek Robaczewski]]: ''[[Black Adam]]'' | |||
* '''Winslet, Kate''' | * '''Winslet, Kate''' | ||
Linia 1742: | Linia 3359: | ||
* '''Winstone, Ray''' | * '''Winstone, Ray''' | ||
** [[Ryszard Doliński]]: ''[[Dama]]'' | |||
** [[Marian Opania]]: ''[[Czarna Wdowa]]'' | |||
** [[Grzegorz Pawlak]]: ''[[Noe: Wybrany przez Boga]]'' | ** [[Grzegorz Pawlak]]: ''[[Noe: Wybrany przez Boga]]'' | ||
* '''Wise, DeWanda'''' | |||
** [[Anna Szymańczyk]]: ''[[Jurassic World: Dominion]]'' | |||
* '''Wise, Ray''' | * '''Wise, Ray''' | ||
** [[Wojciech Machnicki]]: ''[[Chilling Adventures of Sabrina]]'' | ** [[Wojciech Machnicki]]: ''[[Chilling Adventures of Sabrina]]'' | ||
** [[Jerzy Zelnik]]: ''[[Miasteczko Twin Peaks: Ogniu, krocz ze mną]]'' | ** [[Jerzy Zelnik]]: ''[[Miasteczko Twin Peaks: Ogniu, krocz ze mną]]'' | ||
* '''Wiseman, Sara''' | |||
** [[Ewa Konstancja Bułhak]]: ''[[Królestwo planety małp]]'' | |||
** [[Brygida Turowska]]: ''[[Power Rangers Dino Fury]]'' | |||
* '''Witherspoon, Reese''' | * '''Witherspoon, Reese''' | ||
** [[ | ** [[Kamilla Baar-Kochańska]]: ''[[Pułapka czasu]]'' | ||
** [[Marta Dylewska]]: ''[[Muppety (serial)|Muppety]]'' | ** [[Marta Dylewska]]: ''[[Muppety (serial)|Muppety]]'' | ||
** [[Agnieszka Fajlhauer]]: ''[[Pułapka czasu]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | ** [[Agnieszka Fajlhauer]]: ''[[Pułapka czasu]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | ||
** [[Agnieszka Kunikowska]]: ''[[Przyjaciele]]'' <small>(gościnnie)</small> | ** [[Agnieszka Kunikowska]]: ''[[Przyjaciele]]'' <small>(gościnnie)</small> | ||
* '''Wokoma, Susan''' | |||
** [[Anna Szymańczyk]]: ''[[Piękna gra]]'' | |||
** [[Hanna Wojak]]: ''[[Enola Holmes]]'', ''[[Enola Holmes 2]]'' | |||
* '''Wolff, Alex''' | * '''Wolff, Alex''' | ||
** [[Mikołaj Jodliński]]: ''[[Jumanji: Przygoda w dżungli]]'', ''[[Jumanji: Następny poziom]]'' | ** [[Mikołaj Jodliński]]: ''[[Jumanji: Przygoda w dżungli]]'', ''[[Jumanji: Następny poziom]]'' | ||
* '''Wolfhard, Finn''' | |||
** [[Iwo Wiciński]]: ''[[Pogromcy duchów: Dziedzictwo]]'' | |||
** [[Jan Wieteska]]: ''[[Pogromcy duchów: Imperium lodu]]'' | |||
* '''Wong, Ali''' | * '''Wong, Ali''' | ||
Linia 1761: | Linia 3395: | ||
* '''Wong, BD''' | * '''Wong, BD''' | ||
** [[Adam Cywka]]: ''[[Jurassic World: Upadłe królestwo]]'' | ** [[Adam Cywka]]: ''[[Jurassic World: Upadłe królestwo]]'', ''[[Jurassic World: Dominion]]'' | ||
* '''Wong, Benedict''' | * '''Wong, Benedict''' | ||
** [[Michał Piela]]: ''[[Doktor Strange (film 2016)|Doktor Strange]]'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'' | ** [[Michał Piela]]: ''[[Doktor Strange (film 2016)|Doktor Strange]]'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Avengers: Koniec gry]]'', ''[[Legendy Marvela]]'', ''[[Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni]]'', ''[[A gdyby…?]]'' <small>(animacja)</small>, ''[[Spider-Man: Bez drogi do domu]]'', ''[[Doktor Strange w multiwersum obłędu]]'', ''[[Mecenas She-Hulk]]'' | ||
** ''[[Doktor Strange (film 2016)|Doktor Strange]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | ** ''[[Doktor Strange (film 2016)|Doktor Strange]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | ||
* '''Wood, Bebe''' | |||
** [[Zuzanna Bernat]]: ''[[Mean Girls]]'' | |||
* '''Wood, Elijah''' | * '''Wood, Elijah''' | ||
Linia 1772: | Linia 3409: | ||
* '''Woodbine, Bokeem''' | * '''Woodbine, Bokeem''' | ||
** [[Maciej Maciejewski (ur. 1985)|Maciej Maciejewski]]: ''[[Pogromcy duchów: Dziedzictwo]]'' | |||
** [[Michał Sitarski]]: ''[[Spider-Man: Homecoming]]'' | ** [[Michał Sitarski]]: ''[[Spider-Man: Homecoming]]'' | ||
Linia 1781: | Linia 3419: | ||
**<!-- [[Mirosław Wieprzewski]]:--> ''[[Nicky, Ricky, Dicky i Dawn]]''<!-- | **<!-- [[Mirosław Wieprzewski]]:--> ''[[Nicky, Ricky, Dicky i Dawn]]''<!-- | ||
** ''[[Nowe przygody Supermana]]''--> | ** ''[[Nowe przygody Supermana]]''--> | ||
* '''Worthington, Sam''' | |||
** [[Przemysław Glapiński]]: ''[[Avatar: Istota wody]]'' <small>(zwiastun #1)</small> | |||
** [[Piotr Witkowski]]: ''[[Avatar]]'', ''[[Avatar: Istota wody]]'' | |||
* '''Wright, Bonnie''' | * '''Wright, Bonnie''' | ||
** [[Zuzanna Galia]]: ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci | ** [[Julia Chatys]]: ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]'' | ||
** [[Julia Malska]]: ''[[Harry Potter i | ** [[Zuzanna Galia]]: ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'', ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I]]'', ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II]]'' | ||
** [[Julia Malska]]: ''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'', ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'', ''[[Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu]]'' | |||
** [[Aleksandra Rojewska]]: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]'' | |||
** ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'' | ** ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'' | ||
* '''Wright, Jeffrey''' | |||
** [[Wojciech Żołądkowicz]]: ''[[Batman (film 2022)|Batman]]'' | |||
* '''Wright, Letitia''' | * '''Wright, Letitia''' | ||
** [[Agnieszka Kościelniak]]: ''[[Czarna Pantera]]'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'' | ** [[Agnieszka Kościelniak]]: ''[[Czarna Pantera]]'', ''[[Avengers: Wojna bez granic]]'', ''[[Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu]]''; <small>(''[[Loki]]'')</small> | ||
* '''Wright, Nicolas''' | * '''Wright, Nicolas''' | ||
Linia 1794: | Linia 3441: | ||
* '''Wright, Robin''' | * '''Wright, Robin''' | ||
** [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]]: ''[[Wonder Woman]]'' <small>(zwiastun)</small> | ** [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]]: ''[[Wonder Woman]]'' <small>(zwiastun)</small>, ''[[Dama]]'' | ||
** [[Joanna Węgrzynowska-Cybińska]]: ''[[Wonder Woman]]'' | ** [[Anna Dereszowska]]: ''[[Opowieść wigilijna (film 2009)|Opowieść wigilijna]]'' | ||
** [[Joanna Węgrzynowska-Cybińska]]: ''[[Wonder Woman]]'', ''[[Wonder Woman 1984]]'' | |||
* '''Wu, Daniel''' | * '''Wu, Daniel''' | ||
** [[Paweł Krucz]]: ''[[Tomb Raider (film 2018)|Tomb Raider]]'' | ** [[Paweł Krucz]]: ''[[Tomb Raider (film 2018)|Tomb Raider]]'' | ||
** [[Grzegorz Kwiecień]]: ''[[Urodzony w Ameryce]]'' | |||
** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Warcraft: Początek]]'' | ** [[Miłogost Reczek]]: ''[[Warcraft: Początek]]'' | ||
** [[Krzysztof Szczerbiński]]: ''[[W 80 dni dookoła świata (film 2004)|W 80 dni dookoła świata]]'' | ** [[Krzysztof Szczerbiński]]: ''[[W 80 dni dookoła świata (film 2004)|W 80 dni dookoła świata]]'' | ||
Linia 1804: | Linia 3453: | ||
* '''Wu, Kris''' | * '''Wu, Kris''' | ||
** [[Maksymilian Bogumił]]: ''[[Valerian i miasto tysiąca planet]]'' | ** [[Maksymilian Bogumił]]: ''[[Valerian i miasto tysiąca planet]]'' | ||
* '''Wylie, Sofia''' | |||
** [[Marta Markowicz-Dziarkowska]]: ''[[Prosto w siatce]]'' | |||
** [[Amelia Natkaniec]]: ''[[Nicky, Ricky, Dicky i Dawn]]'' | |||
** [[Zuzanna Saporznikow]]: ''[[High School Musical: Serial]]'' | |||
** [[Anna Szymańczyk]]: ''[[Akademia Dobra i Zła]]'' | |||
* '''Wynter, Angela''' | |||
** [[Ewa Smolińska]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
== Y == | == Y == | ||
* '''Yacoub, Soheila''' | |||
** [[Magdalena Wojtacha]]: ''[[Diuna: Część druga]]'' | |||
* '''Yankovic, Alfred Matthew''' | * '''Yankovic, Alfred Matthew''' | ||
** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Scooby-Doo i… zgadnij kto?]]'' <small>(animacja)</small> | ** [[Waldemar Barwiński]]: ''[[Scooby-Doo i… zgadnij kto?]]'' <small>(animacja)</small> | ||
** [[Tomasz Borkowski]]: ''[[Kevin Hart's Guide to Black History]]'' | ** [[Tomasz Borkowski]]: ''[[Kevin Hart's Guide to Black History]]'' | ||
** [[Paweł Ciołkosz]]: ''[[Przygody Rocky’ego i Łosia Superktosia]]'' <small>(animacja)</small> | ** [[Paweł Ciołkosz]]: ''[[Przygody Rocky’ego i Łosia Superktosia]]'' <small>(animacja)</small> | ||
** [[Janusz Kruciński]]: ''[[Muppetowa Masakra]]'' | |||
** [[Przemysław Stippa]]: ''[[Batman: Odważni i bezwzględni]]'' <small>(animacja)</small> | ** [[Przemysław Stippa]]: ''[[Batman: Odważni i bezwzględni]]'' <small>(animacja)</small> | ||
** [[Robert Tondera]]: ''[[Johnny Bravo]]'' <small>(animacja)</small> | ** [[Robert Tondera]]: ''[[Johnny Bravo]]'' <small>(animacja)</small> | ||
** < | ** [[Mateusz Weber]]: ''[[Na ratunek piłkarzom]]'' <small>(animacja)</small> | ||
** [[Janusz Wituch]]: ''[[Kot Ik!]]'' <small>(animacja)</small> | |||
** ''[[Tak bardzo super]]'' | ** ''[[Tak bardzo super]]'' | ||
** ''[[Zagroda według Otisa]]'' <small>(animacja)</small> | ** ''[[Zagroda według Otisa]]'' <small>(animacja)</small> | ||
* '''Yates, Archie''' | |||
** [[Antoni Chrościcki]]: ''[[Nareszcie sam w domu]]'' | |||
* '''Yeates, Victoria''' | |||
** [[Milena Suszyńska-Dziuba]]: ''[[Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda]]'', ''[[Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a]]'' | |||
* '''Yen, Donnie''' | * '''Yen, Donnie''' | ||
** [[Przemysław Bluszcz]]: ''[[Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | ** [[Przemysław Bluszcz]]: ''[[Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | ||
** [[Bartłomiej Topa]]: ''[[Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie]]'' | ** [[Bartłomiej Topa]]: ''[[Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie]]'', ''[[Mulan (film 2020)|Mulan]]'' | ||
** ''[[Mulan (film 2020)|Mulan]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | ** ''[[Mulan (film 2020)|Mulan]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | ||
* '''Yeoh, Michelle''' | * '''Yeoh, Michelle''' | ||
** [[Ewa Konstancja Bułhak]]: ''[[Wiedźmin: Rodowód krwi]]''; <small>(''[[Transformers. Przebudzenie bestii]]'')</small> | |||
** [[Małgorzata Foremniak]]: ''[[Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni]]'' | |||
** [[Maja Hirsch]]: ''[[Strażnicy Galaktyki vol. 2]]'' | ** [[Maja Hirsch]]: ''[[Strażnicy Galaktyki vol. 2]]'' | ||
** [[Monika Kwiatkowska]]: ''[[Akademia Dobra i Zła]]'' | |||
** [[Brygida Turowska]]: ''[[Urodzony w Ameryce]]'' | |||
* '''Yeroham, Hemi''' | |||
** [[Rafał Derkacz]]: ''[[Doktor Who (serial 2023)|Doktor Who]]'' | |||
* '''Yeun, Steven''' | |||
** [[Damian Kulec]]: ''[[Kosmiczny mecz: Nowa era]]'' | |||
* '''Yifei, Liu''' | * '''Yifei, Liu''' | ||
** [[Vanessa Aleksander]]: ''[[Mulan (film 2020)|Mulan]]'' | ** [[Vanessa Aleksander]]: ''[[Mulan (film 2020)|Mulan]]'' | ||
* '''York, Michael''' | |||
** [[Jan Englert]]: ''[[Saga rodu Forsyte'ów]]'' | |||
* '''Young, Alan''' | * '''Young, Alan''' | ||
** [[Wieńczysław Gliński]]: ''[[Koń, który mówi]]'' | ** [[Wieńczysław Gliński]]: ''[[Koń, który mówi]]'' | ||
** [[Jan Matyjaszkiewicz]]: ''[[Wehikuł czasu (film 1960)|Wehikuł czasu]]'' | ** [[Jan Matyjaszkiewicz]]: ''[[Wehikuł czasu (film 1960)|Wehikuł czasu]]'' | ||
** [[Andrzej Żarnecki]]: ''[[Tomcio Paluch ( | ** [[Andrzej Żarnecki]]: ''[[Tomcio Paluch (musical 1958)|Tomcio Paluch]]'' | ||
* '''Young, Kit''' | |||
** [[Marcin Mroziński]]: ''[[Akademia Dobra i Zła]]'' | |||
** [[Szymon Roszak]]: ''[[Piękna gra]]'' | |||
* '''Yu, Elizabeth''' | |||
** [[Aleksandra Kowalicka]]: ''[[Awatar: Ostatni władca wiatru]]'' | |||
* '''Yu, Nan''' | * '''Yu, Nan''' | ||
Linia 1836: | Linia 3525: | ||
* '''Yuan, Ron''' | * '''Yuan, Ron''' | ||
** [[Jakub Wieczorek]]: ''[[Mulan (film 2020)|Mulan]]'' | |||
** ''[[Dzień Niepodległości: Odrodzenie]]'' | ** ''[[Dzień Niepodległości: Odrodzenie]]'' | ||
** <!--[[Wojciech Żołądkowicz]]: -->''[[Mulan (film 2020)|Mulan]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | ** <!--[[Wojciech Żołądkowicz]]: -->''[[Mulan (film 2020)|Mulan]]'' <small>(zwiastun #2)</small> | ||
* '''Yung, Elodie''' | * '''Yung, Elodie''' | ||
** [[Paulina Holtz]]: ''[[Tajne Stowarzyszenie Królewskich Sióstr i Braci]]'' | |||
** [[Beata Olga Kowalska|Beata Kowalska]]: ''[[Bogowie Egiptu]]'' | ** [[Beata Olga Kowalska|Beata Kowalska]]: ''[[Bogowie Egiptu]]'' | ||
** [[Anna Ułas]]: ''[[Call of Duty: WWII]]'' <small>(gra)</small> | ** [[Anna Ułas]]: ''[[Call of Duty: WWII]]'' <small>(gra)</small> | ||
== Z == | == Z == | ||
* '''Zaga, Henry''' | |||
** [[Michał Klawiter]]: ''[[Nowi Mutanci]]'' | |||
* '''Zahn, Steve''' | |||
** [[Tomasz Bednarek]]: ''[[Przyjaciele]]'' | |||
** [[Przemysław Glapiński]]: ''[[Wysoka dziewczyna]]'', ''[[Wysoka dziewczyna 2]]''; <small>(''[[Kumpel terapeuta]]'')</small> | |||
** [[Tomasz Steciuk]]: ''[[Małolaty u taty]]''; <small>(''[[Fineasz i Ferb]]'')</small> | |||
* '''Zázvorková, Stella''' | |||
** [[Maria Białobrzeska]]: ''[[Cierpienia młodego Bohaczka]]'', ''[[Dziewczyna na miotle]]'' | |||
** [[Irena Kownas]]: ''[[Arabela]]'' | |||
** ''[[Dobry wojak Szwejk]]'' | |||
** ''[[Jak się budzi królewny]]'' | |||
** ''[[Latający Czestmir]]'' | |||
** ''[[Lemoniadowy Joe]]'' | |||
** ''[[Pod jednym dachem]]'' | |||
** ''[[Proszę ostrzej!]]'' | |||
** ''[[Synowie i córki Jakuba Szklarza]]'' | |||
** ''[[Trup w każdej szafie]]'' | |||
** ''[[Życie od kuchni]]'' | |||
* '''Zelger, Rachel''' | |||
** [[Julia Chatys]]: ''[[Shazam! Gniew bogów]]'' | |||
* '''Zeta-Jones, Catherine''' | * '''Zeta-Jones, Catherine''' | ||
** [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]]: ''[[Terminal]]'' | ** [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]]: ''[[Terminal]]'', ''[[Skarb narodów: Na skraju historii]]'' | ||
* '''Zhang, Meng'er''' | |||
** [[Zofia Domalik]]: ''[[Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni]]'' | |||
** [[Anna Mierzwa]]: ''[[Wiedźmin (serial 2019)|Wiedźmin]]'' | |||
* '''Zhang, Ziyi''' | * '''Zhang, Ziyi''' | ||
** [[Karolina Bacia]]: ''[[Godzilla II: Król potworów]]'' | ** [[Karolina Bacia]]: ''[[Godzilla II: Król potworów]]'' | ||
* '''Zidane, | * '''Zidane, Zinédine''' | ||
** [[Marcin Hycnar]]: ''[[Asterix na olimpiadzie]]'' | ** [[Marcin Hycnar]]: ''[[Asterix na olimpiadzie]]'' | ||
* '''Zukerman, Ashley''' | |||
** [[Kamil Pruban]]: ''[[Ulica Strachu – część 1: 1994]]'', ''[[Ulica Strachu – część 2: 1978]]'', ''[[Ulica Strachu – część 3: 1666]]'' | |||
[[Kategoria:Dubbing]] | [[Kategoria:Dubbing]] |
Aktualna wersja na dzień 01:08, 18 maj 2024
Poniższa lista jest wykazem aktorów, a nie postaci zdubbingowanych na język polski, dlatego nie uwzględnia ona animacji. Jeżeli polski aktor głosowy dubbingował zagranicznego aktora w filmie aktorskim oraz podkładał głos pod animowaną postać mówiącą jego głosem, animacja wymieniana jest na liście po średniku, jak np. (Dzielny Despero) przy Emmie Watson/Joannie Kudelskiej. Lista obejmuje również gry komputerowe i animacje, ale wyłącznie w sytuacji, gdy zagraniczny aktor udzielał w niej głosu, a postać, którą dubbingował, wzorowana była na jego twarzy/sylwetce (np. Yvonne Strahovski, Daniel Craig, Judi Dench) bądź gdy przerywniki filmowe zrealizowane zostały z żywymi aktorami (np. Danny Trejo).
A • B • C • D • E • F • G • H • I • J • K • L • M • N • O • P • Q • R • S • T • U • V • W • X • Y • Z |
N
- Nadylam, William
- Najimy, Kathy
- Nancherla, Aparna
- Nanjiani, Kumail
- Szymon Mysłakowski: Eternals (zwiastun #2)
- Szymon Roszak: Pogromcy duchów: Imperium lodu
- Michał Sitarski: Big Mouth (animacja)
- Jakub Szydłowski: Eternals, Obi-Wan Kenobi
- Pogromcy duchów: Imperium lodu (zwiastun)
- Nash, Jordan A.
- Nash, Niecy
- Nastasi, Sascha
- Nat, Marie-José
- Neary, Robert
- Neeson, Liam
- Piotr Fronczewski: Co wiecie o swoich dziadkach?
- Krzysztof Kołbasiuk: Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo, Obi-Wan Kenobi (nagranie archiwalne)
- Olgierd Łukaszewicz: Rob Roy
- Piotr Machalica: Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa, Opowieści z Narnii: Książę Kaspian, Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu
- Marcin Troński: Obi-Wan Kenobi, Gwiezdne wojny: Opowieści Jedi (animacja); (Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie)
- Nef, Hari
- Negahban, Navid
- Negga, Ruth
- Neill, Sam
- Nelis, Alexis
- Nelson, Tim Blake
- Nesbitt, James
- Nettles, John
- Neuwirth, Bebe
- Newall, Tachia
- Newbern, George
- Newman, Paul
- Newton, Kathryn
- Newton, Thandie
- Nichols, Nichelle
- Anna Apostolakis-Gluzińska: Futurama (animacja)
- Bożena Furczyk: Futurama (animacja)
- Mirosława Krajewska: Scooby-Doo! Klątwa potwora z głębin jeziora
- Małgorzata Niemirska: Śnieżne psy
- Lidia Pronobis: Star Trek: Protogwiazda (animacja)
- Nielsen, Connie
- Nielsen, Leslie
- Niemann, Melody Nosipho
- Nighy, Bill
- Andrzej Blumenfeld: Alex Rider: Misja Stormbreaker
- Leszek Filipowicz: Załoga G (zwiastun), Załoga G (gra)
- Lech Łotocki: Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I
- Grzegorz Pawlak: Jack, pogromca olbrzymów
- Miłogost Reczek: Załoga G; (Rango, Destiny 2)
- Grzegorz Wons: Pokémon Detektyw Pikachu, Piękna gra
- Nimoy, Leonard
- Jacek Król: Futurama (animacja)
- Paweł Szczesny: Futurama (animacja)
- Tomasz Traczyński: Star Trek: Protogwiazda (animacja)
- Marco Polo
- Wieczór z muppetami
- Duckman (animacja)
- Nixon, Cynthia
- Noah, Trevor
- Noji, Minar
- Nolte, Nick
- Norman, Jace
- Jakub Jankiewicz: Game Shakers. Jak wydać grę
- Karol Jankiewicz: Game Shakers. Jak wydać grę
- Michał Mostowiec: Niebezpieczny Henryk, Nickel-ho-ho-ho-deon!, Przygody Niebezpiecznego Henryka (animacja), Detektyw Xander na tropie
- Jan Piotrowski: Jessie
- Jan Rotowski: Adam i jego klony, Rufus, Rufus 2: Kocia katastrofa, Myślotok
- Grzmotomocni
- Norris, Chuck
- Norris, Daran
- Piotr Bąk: Poradnik zakręconego gracza
- Robert Jarociński: Szkolny poradnik przetrwania
- Norbert Kaczorowski: Grzmotomocni
- Zbigniew Konopka: Blog na cztery łapy; (Wróżkowie chrzestni, Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia)
- Wojciech Paszkowski: Wróżkowie chrzestni: Dorośnij Timmy, Wróżkowie chrzestni: Timmy ratuje święta, Wróżkowie chrzestni: Rajskie tarapaty; (Wróżkowie chrzestni, Bunsen, ty bestio!)
- Marek Robaczewski: Big Time Rush
- Jakub Szydłowski: Imagination Movers
- Norton, Edward
- Notaro, Tig
- Novak, Kayvan
- Nowicki, Tom
- Nyong’o, Lupita
- Paulina Holtz: Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie
- Patricia Kazadi: Poczytajmy i porozmawiajmy
- Martyna Kowalik: Czarna Pantera (zwiastun #2)
- Lidia Sadowa: Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy, Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi; (Księga dżungli, LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy, Star Wars: Siły przeznaczenia)
- Danuta Stenka: Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy (zwiastun)
- Marta Wągrocka: Czarna Pantera, Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu; (Kim jesteś, Charlie Brownie?)
O
- O’Brian, Katy M.
- O’Brien, Dylan
- O’Connor, Celeste
- O’Connor, Robert Emmett
- Wojciech Szymański: Kto kogo stuknął? (animacja)
- O’Donnell, Chris
- O’Dowd, Chris
- O’Gorman, Dean
- O’Hara, Catherine
- O'Hara, Paige
- O’Leary, Matt
- O’Reilly, Genevieve
- Kinga Ilgner: Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie (zwiastun #2)
- Ewa Konstancja Bułhak: Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie (zwiastun #1)
- Monika Krzywkowska: Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie, Star Wars: Rebelianci (animacja), Andor, Ahsoka
- O’Toole, Peter
- Offerman, Nick
- Okonedo, Sophie
- Okoro, Nija
- Ólafsson, Ólafur Darri
- Olagundoye, Toks
- Oldman, Gary
- Aleksander Bednarz: Opowieść wigilijna
- Beniamin Lewandowski: Opowieść wigilijna
- Jan Peszek: Harry Potter i więzień Azkabanu, Harry Potter i Czara Ognia, Harry Potter i Zakon Feniksa, Opowieść wigilijna, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II, Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu
- Wojciech Wysocki: Wieczna miłość
- Oliver, Christian
- Oliver, John
- Olivier, Laurence
- Olsen, Ashley
- Olsen, Elizabeth
- Olsen, Mary-Kate
- Olyphant, Timothy
- Oparei, Deobia
- Orłowa, Lubow
- Ortega, Jenna
- Ortega, Kenny
- Ortiz, Jesús Reyes
- Osment, Emily
- Oswalt, Patton
- Ousley, Ian
- Owen, Clive
- Oyelowo, David
P
- Pace, Lee
- Pacino, Al
- Padalecki, Jared
- Page, Elliot
- Page, Regé-Jean
- Pally, Adam
- Palmer, Geoffrey
- Palmer, Keke
- Palmer, Lilli
- Paltrow, Gwyneth
- Panettiere, Hayden
- Pantoliano, Joe
- Papas, Irene
- Paquin, Anna
- Park, Ashley
- Park, Randall
- Parker, Milo
- Parker, Seo-joon
- Parnell, Charles
- Parnell, Chris
- Parris, Teyonah
- Parsons, Jim
- Paweł Ciołkosz: iCarly (gościnnie)
- Parton, Dolly
- Anna Sroka-Hryń: Hannah Montana (gościnnie)
- Ewa Złotowska: Stalowe magnolie
- Pascal, Pedro
- Pasquesi, David
- Patani, Ronak
- Patel, Dev
- Patel, Harish
- Patel, Punam
- Patrasová, Dagmar
- Pattinson, Robert
- Patton, Paula
- Pauhofová, Tatiana
- Paul, Aaron
- Paul, Chris
- Robert Kuraś: Big Time Rush (gościnnie)
- Maciej Maciejewski: Jessie (gościnnie)
- Jakub Wieczorek: Scooby-Doo i… zgadnij kto? (animacja)
- Paulsen, Rob
- Paxton, Bill
- Payne, Liam
- Payton, Khary
- Peak, Whitney
- Pearce, Guy
- Piotr Bajtlik: Iron Man 3 (zwiastun #2)
- Wojciech Paszkowski: Opowieści na dobranoc
- Bartłomiej Topa: Iron Man 3
- Pearman, Raven-Symoné
- Joanna Borer: Nie ma to jak hotel
- Patricia Kazadi: Cheetah Girls, Cheetah Girls: Jeden świat
- Katarzyna Łaska: Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny
- Aleksandra Rojewska: Dr Dolittle, Dr Dolittle 2
- Anna Sroka-Hryń: Raven na chacie, Obóz Kikiwaka
- Anna Szymańczyk: Słoneczna Sonny, K.C. Nastoletnia agentka
- Monika Węgiel-Jarocińska: Ziemia u Neda
- Wkręty z górnej półki
- Peck, Gregory
- Peck, Josh
- Pedrad, Nasim
- Peele, Jordan
- Mateusz Narloch: Muppety (gościnnie)
- Peet, Amanda
- Pegg, Simon
- Peltz, Nicola
- Pemberton, Steve
- PenaVega, Alexa
- Peña, Michael
- Penn, Kai
- Peppard, George
- Pepper, Barry
- Perez, Rosie
- Perkins, Elizabeth
- Perlman, Rhea
- Perlman, Ron
- Perry, Bradley Steven
- Perry, Lee
- Perry, Tyler
- Persbrandt, Mikael
- Peters, Evan
- Petinkin, Mandy
- Petrie, Alistair
- Pfeiffer, Michelle
- Phelps, James
- Jakub Truszczyński: Harry Potter i Kamień Filozoficzny, Harry Potter i Komnata Tajemnic, Harry Potter i więzień Azkabanu, Harry Potter i Czara Ognia, Harry Potter i Zakon Feniksa, Harry Potter i Książę Półkrwi, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II, Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu
- Phelps, Oliver
- Jakub Truszczyński: Harry Potter i Kamień Filozoficzny, Harry Potter i Komnata Tajemnic, Harry Potter i więzień Azkabanu, Harry Potter i Czara Ognia, Harry Potter i Zakon Feniksa, Harry Potter i Książę Półkrwi, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II, Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu
- Philbin, Regis
- Stanisław Biczysko: Gwiazdozbiór Fineasza i Ferba
- Lilo i Stich (animacja)
- Szaleję za tobą (gościnnie)
- Philipe, Gérard
- Phillips, Busy
- Phillips, Siân
- Phoenix, Joaquin
- Picardo, Robert
- Piesse, Bonnie
- Pigott-Smith, Tim
- Pine, Chris
- Kamil Kula: Wonder Woman, Pułapka czasu (zwiastun #1), Wonder Woman 1984, Dungeons & Dragons: Złodziejski honor
- Marcin Przybylski: Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny, Wonder Woman (zwiastun)
- Karol Wróblewski: Pułapka czasu (zwiastun #2); Życzenie (animacja – zwiastun #1)
- Maciej Zakościelny: Pułapka czasu
- Pineda, Daniella
- Pitt, Brad
- Playfair, Dylan
- Ploszek, Pete
- Poitier, Sidney
- Popoola, Abraham
- Porter, Billy
- Porter, Eric
- Porter, Scott
- Portman, Natalie
- Anna Cieślak: Thor: Mroczny świat, Avengers: Koniec gry, A gdyby...? (animacja), Legendy Marvela, Thor: Miłość i grom
- Jolanta Fraszyńska: Pana Magorium cudowne emporium
- Anna Gajewska: Thor: Mroczny świat (zwiastun #1)
- Aleksandra Rojewska: Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo, Gwiezdne wojny: Część II – Atak klonów, Gwiezdne wojny: Część III – Zemsta Sithów, Obi-Wan Kenobi (nagranie archiwalne)
- Lidia Sadowa: Thor: Mroczny świat (zwiastun #2)
- Potts, Annie
- Poulter, Will
- Pounder, CCH
- Poupaud, Melvil
- Povenmire, Dan
- Powell, Jemma
- Powers, Stephanie
- Pratt, Chris
- Waldemar Barwiński: Strażnicy Galaktyki (zwiastun #1)
- Mateusz Łasowski: Jurassic World: Upadłe królestwo, Jurassic World: Dominion
- Paweł Małaszyński: Strażnicy Galaktyki, Strażnicy Galaktyki vol. 2, Avengers: Wojna bez granic, Avengers: Koniec gry, Legendy Marvela, Thor: Miłość i grom, Strażnicy Galaktyki: Coraz bliżej święta, Strażnicy Galaktyki Volume 3; (Naprzód, Loki)
- Jurassic World: Upadłe królestwo (zwiastun #1)
- Prinze Jr., Freddie
- Pryce, Jonathan
- Pugh, Florence
- Elżbieta Nagel: Czarna Wdowa, Legendy Marvela, Hawkeye, Diuna: Część druga
- Zuzanna Saporznikow: Czarna Wdowa (zwiastuny #1-2)
- Pullman, Bill
- Purnell, Ella
- Pyle, Missi
Q
- Qualley, Margaret
- Quan, Ke Huy
- Quarshie, Hugh
- Quinn, Aidan
- Quinn, Anthony
- Quinn, Francesco
R
- Radcliffe, Daniel
- Aleksander Gręziak: Harry Potter i Komnata Tajemnic, Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu
- Jonasz Tołopiło: Harry Potter i Kamień Filozoficzny, Harry Potter i więzień Azkabanu, Harry Potter i Czara Ognia, Harry Potter i Zakon Feniksa, Harry Potter i Książę Półkrwi, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II, BoJack Horseman (animacja), Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu
- Krzysztof Tymiński: Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu
- Rahim, Tahar
- Rakusen, Kit
- Ramírez, Edgar
- Ramos, Anthony
- Rampling, Charlotte
- Ramsey, Anne
- Ramsey, Bella
- Rankin, Chris
- Rapace, Ola
- Raphael, Max
- Rapp, Reneé
- Rashad, Phylicia
- Ratajkowski, Emily
- Julia Hertmanowska: iCarly (gościnnie)
- Joanna Kudelska: iCarly (gościnnie)
- Rebhorn, James
- Redford, Robert
- Redford, Spencer
- Redgrave, Jemma
- Redgrave, Vanessa
- Redmayne, Eddie
- Reed, Oliver
- Reedus, Norman
- Michał Konarski: Death Stranding (gra)
- Reeve, Christopher
- Reeves, Keanu
- Regan, Vincent
- Reilly, John Christopher
- Reinders, Kate
- Reinhart, Haley
- Reiser, Paul
- Renner, Jeremy
- Rennie, Callum Keith
- Reno, Jean
- Reubens, Paul
- Reuter, Suzanne
- Revolori, Tony
- Damian Mirga: Willow
- Józef Pawłowski: Spider-Man: Homecoming, Access All Areas: Spider-Man: Homecoming, Spider-Man: Daleko od domu, Spider-Man: Bez drogi do domu
- Reyes, Judy
- Reyes, Natalia
- Reynolds, Burt
- Jacek Kopczyński: Archer (animacja)
- Dariusz Odija: Legenda telewizji
- Reynolds, Ryan
- Waldemar Barwiński: Pokémon Detektyw Pikachu (zwiastun), Czerwona nota, Projekt Adam
- Tomasz Borkowski: Deadpool 2 (zwiastun #2)
- Paweł Ciołkosz: Free Guy
- Kacper Kuszewski: Deadpool 2 (zwiastun #1)
- Piotr Polak: Istoty fantastyczne
- Maciej Stuhr: Pokémon Detektyw Pikachu
- Michał Zieliński: Deadpool 2, Był sobie Deadpool
- Istoty fantastyczne (zwiastun #1)
- Rhames, Ving
- Rheborg, Johan
- Rhind-Tutt, Julian
- Rhodes, Trevante
- Rhys-Davies, John
- Bogusz Bilewski: Ja, Klaudiusz
- Tomasz Dedek: Indiana Jones i artefakt przeznaczenia (zwiastun #1)
- Krzysztof Gosztyła: Star Trek: Voyager
- Krzysztof Kowalewski: Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny
- Włodzimierz Matuszak: Indiana Jones i artefakt przeznaczenia
- Mirosław Neinert: Au Pair
- Henryk VIII
- Kupiec wenecki
- Ribisi, Giovanni
- Ricci, Christina
- Rice, Angourie
- Rich, Claude
- Richards, Dakota Blue
- Richardson, Elijah
- Richardson, Joely
- Richardson, Miranda
- Richter, Andy
- Rickman, Alan
- Mariusz Benoit: Harry Potter i Kamień Filozoficzny, Harry Potter i Komnata Tajemnic, Harry Potter i więzień Azkabanu, Harry Potter i Czara Ognia, Harry Potter i Zakon Feniksa, Harry Potter i Książę Półkrwi, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II, Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu
- Emilian Kamiński: Z kronik Barchesteru
- Romeo i Julia
- Riddell, Derek
- Ridley, Daisy
- Riehle, Richard
- Rigg, Diana
- Riley, Sam
- Ringwald, Molly
- Ripoll, Shakira
- Ritchson, Alan
- Ritter, Jason
- Ritter, Krysten
- Roach, Alexandra
- Robb, AnnaSophia
- Robbie, Margot
- Marta Dobecka: Legion samobójców (zwiastuny); (Piotruś Królik, Piotruś Królik 2: Na gigancie)
- Paulina Gałązka: Barbie
- Iga Górecka: Barbie (zwiastun #2)
- Agnieszka Judycka: Księżniczka z Krainy Słoni
- Anna Smołowik: Legion samobójców
- Anna Terpiłowska: Tarzan: Legenda
- Aneta Todorczuk: Tarzan: Legenda (zwiastun)
- Robbins, Ryan
- Robinson, Craig
- Robinson, Nick
- Roberts, Emma
- Roberts, Ian
- Roberts, Julia
- Joanna Jeżewska: Cudowny chłopak (zwiastun)
- Agata Kulesza: Królewna Śnieżka, Cudowny chłopak; (Pajęczyna Charlotty)
- Lucyna Malec: Przyjaciele (gościnnie)
- Dominika Ostałowska: Hook, Stalowe magnolie
- Robertson, Britt
- Rockwell, Sam
- Przemysław Glapiński: A gdyby…? (animacja); (Nie ma jak w rodzinie, Istoty fantastyczne)
- Rodlo, Cristina
- Rodrigo, Olivia
- Rodriguez, Elizabeth
- Rodriguez, Frankie A.
- Rodriguez, Gina
- Rodriguez, Michelle
- Rodriguez, Paul
- Rodriguez, Raini:
- Rogen, Seth
- Romijn, Rebecca
- Olga Bończyk: Przyjaciele (gościnnie)
- Ronan, Saoirse
- Rooker, Michael
- Rooney, Mickey
- Rooney, Sharon
- Root, Stephen
- Roquemore, Xosha
- Rose, Anika Noni
- Rosenbaum, Michael
- Rosheuvel, Golda
- Ross, Grant
- Rossellini, Isabella
- Agata Gawrońska-Bauman: Wieczna miłość
- Przyjaciele (gościnnie)
- Roth, Eli
- Roth, Tim
- Rothwell, Natasha
- Rotibi, Sammi
- Roundtree, Richard
- Rourke, Mickey
- Routledge, Patricia
- Rouve, Jean-Paul
- Rowe, Charlie
- Røise, Jan Gunnar
- Rudd, Paul
- Piotr Adamczyk: Ant-Man, Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów, Ant-Man i Osa, Avengers: Koniec gry, Legendy Marvela, A gdyby…? (animacja), Ant-Man i Osa: Kwantomania; (Loki)
- Waldemar Barwiński: Pogromcy duchów: Dziedzictwo, Pogromcy duchów: Imperium lodu; (Potwory kontra Obcy)
- Adam Bauman: Legenda telewizji, Pogromcy duchów: Dziedzictwo (zwiastun)
- Marcin Perchuć: Ant-Man (zwiastun #2)
- Piotr Polak: A gdyby…? (animacja)
- Marcin Przybylski: Ant-Man (zwiastun #1)
- Janusz Wituch: Noc w muzeum
- Rudolph, Maya
- Ruffalo, Mark
- Przemysław Bluszcz: Avengers (zwiastun #2)
- Wojciech Chorąży: Avengers (zwiastun #1)
- Grzegorz Damięcki: Avengers, Iron Man 3, Avengers: Czas Ultrona, Thor: Ragnarok, Avengers: Wojna bez granic, Kapitan Marvel, Avengers: Koniec gry, Legendy Marvela, Loki, A gdyby…? (animacja), Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni, Mecenas She-Hulk
- Jacek Kopczyński: Projekt Adam
- Ruffin, Stephen
- Rupp, Debra Jo
- Rush, Geoffrey
- Rushbrook, Claire
- Russell, Keri
- Russell, Kurt
- Russell, Wyatt
- Russo, Ava
- Russo, Rene
- Růžek, Martin
- Ryan, Amy
- Ryan, Christopher
- Ryan, Debby
- Zofia Jaworowska: Szesnaście życzeń, Zeke i Luther
- Agnieszka Mrozińska: Suite Life: Nie ma to jak statek, Hannah Montana, Czarodzieje z Waverly Place, Wkręty z górnej półki, Nie ma to jak bliźniaki: Film, Z innej beczki
- Ewa Prus: Bunt FM, Jessie, Austin i Ally, Powodzenia, Charlie!, Dziewczyna poznaje świat
- Monika Węgiel-Jarocińska: Oddział specjalny
- Magda Zawadzka: Mega Spider-Man: Wojownicy sieci (animacja)
- Ryder, Winona
- Rylance, Juliet
- Rylance, Mark
S
- Sabara, Daryl
- Sabella, Ernie
- Sabongui, Bodhi
- Sackhoff, Katee
- Sadler, William
- Leon Charewicz: Iron Man 3
- Sławomir Pacek: Iron Man 3 (zwiastun)
- Safdie, Benny
- Šafránková, Libuše
- Salazar, Rosa
- Saldaña, Zoë
- Salim, Dar
- Samberg, Andy
- Samouhi, Elie
- Sampson, Angus
- Samuels, Skyler
- Sansom Harris, Harriet
- Sand, Cole
- Sanderson, Joan
- Sandhu, Gia
- Sandilands, Neil
- Sandler, Adam
- Sansone, Hunter
- Saperstein, Larry
- Sarandon, Susan
- Saunders, Jennifer
- Sayle, Alexei
- Savalas, Telly
- Sawalha, Julia
- Scales, Prunella
- Scanlan, Joanna
- Scarborough, Adrian
- Schaal, Kristen
- Scheer, Paul
- Schell, Maximilian
- Scherzinger, Nicole
- Scheving, Magnús
- Schlesinger, Leon
- Schiffer, Claudia
- Joanna Pach-Żbikowska: Futurama (animacja)
- Jolanta Wilk: Richie milioner
- Schnapp, Sanne
- Schneider, Rob
- Schnetzer, Ben
- Schloss, Sophia Mitri
- Schultz, Dwight
- Schultz, Tim Oliver
- Schumacher, Michael
- Schwartz, Ben
- Schwarzenegger, Arnold
- Schweiger, Til
- Scobell, Walter
- Scodelario, Kaya
- Scott, Adam
- Scott, Andrew
- Scott, Campbell
- Scott, Naomi
- Scott, Reid
- Scott, Seann William
- Scott, Tom Everett
- Scott Thomas, Kristin
- Sears, Teddy
- Sedaris, Amy
- Segal, George
- Segel, Jason
- Jan Aleksandrowicz-Krasko: Podróże Guliwera (zwiastun)
- Grzegorz Kwiecień: Muppety (zwiastun)
- Andrzej Nejman: Podróże Guliwera
- Paweł Podgórski: Muppety
- Seifert-Cleveland, Tipper
- Seinfeld, Jerry
- Jacek Bończyk: Film o pszczołach (zwiastun)
- Sellers, Peter
- Serafin, Joe
- Serafinowicz, Peter
- Andrzej Blumenfeld: Strażnicy Galaktyki (zwiastun)
- Dariusz Kowalski: Strażnicy Galaktyki
- Robert Kowalski: Akademia Dobra i Zła, A gdyby…? (animacja)
- Serkis, Andy
- Przemysław Bluszcz: Avengers: Czas Ultrona, Czarna Pantera, A gdyby…? (animacja), Andor
- Jarosław Boberek: Mowgli: Legenda dżungli
- Grzegorz Damięcki: Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy, Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi; (LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy, Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie)
- Piotr Grabowski: List do króla
- Olaf Lubaszenko: Batman
- Miłogost Reczek: Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy (zwiastun)
- Borys Szyc: Hobbit: Niezwykła podróż
- Sessions, John
- Sethu, Varada
- Setticase, Chris
- Sevilla, Karol
- Sewell, Rufus
- Seydoux, Léa
- Seyfried, Amanda
- Seymour, Jane
- Shah, Rish
- Tomasz Olejnik: Ms. Marvel
- Aleksander Sosiński: Ms. Marvel (zwiastun)
- Shaikh, Saagar
- Shalhoub, Tony
- Shandling, Garry
- Shani, Sarah
- Shannon, Michael
- Robert Jarociński: Flash
- Michał Konarski: Flash (zwiastun #2)
- Shatner, William
- Shaughnessy, Charles
- Shaw, Fiona
- Shaw, Ferdia
- Karol Kwiatkowski: Artemis Fowl (zwiastun #2)
- Borys Wiciński: Artemis Fowl
- Shawn, Wallace
- Sheen, Charlie
- Artur Żmijewski: Przyjaciele (gościnnie)
- Sheen, Martin
- Sheen, Michael
- Shelton, Marley
- Shelton, Uriah
- Sheridan, Tye
- Shields, Brooke
- Shipka, Kiernan
- Shipp, Alexandra
- Shively, Matt
- Shoker, Chan
- Short, Martin
- Shroff, Zenobia
- Sibtain, Joplin
- Krzysztof Banaszyk: Przygody Sary Jane (druga wersja dubbingu), Andor
- Mariusz Luszowski: Przygody Sary Jane (pierwsza wersja dubbingu)
- Signoret, Simone
- Maria Homerska: Miejsce na górze
- Ewa Krasnodębska: Przedział morderców (pierwsza wersja dubbingu)
- Aleksandra Śląska: Teresa Raquin
- Przedział morderców (druga wersja dubbingu)
- Sigurdsson, Ingvar
- Silverman, Sarah
- Silverstone, Alicia
- Katarzyna Bujakiewicz: Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie
- Izabella Bukowska-Chądzyńska: Batman i Robin
- Dorota Chotecka-Pazura: Dziennik cwaniaczka: Droga przez mękę
- Bożena Furczyk: Klub Opiekunek
- Anna Gajewska: Alex Rider: Misja Stormbreaker
- Krystyna Kozanecka: Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie (gra)
- Iwona Rulewicz: Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie (zwiastun)
- Dziennik cwaniaczka: Droga przez mękę (zwiastun)
- Simhadri, Aryan
- Simins, Maxwell
- Simmons, J.K.
- Adam Bauman: Liga Sprawiedliwości (zwiastun)
- Piotr Bąk: Liga Sprawiedliwych bez granic (animacja), Mega Spider-Man (animacja), Avengers: Zjednoczeni (animacja), Hulk i agenci M.I.A.Z.G.I. (animacja), Bohaterowie Marvela: Doładowani na maksa (animacja), Venom 2: Carnage, Spider-Man: Bez drogi do domu
- Andrzej Blumenfeld: Avengers: Potęga i moc (animacja); (Kung Fu Panda 3)
- Leon Charewicz: Pogromcy duchów: Dziedzictwo
- Robert Czebotar: Spider-Man: Daleko od domu
- Szymon Kuśmider: Spider-Man: Poprzez Multiwersum (animacja); (Chip i Dale: Brygada RR)
- Janusz Leśniewski: Liga Sprawiedliwości
- Mirosław Zbrojewicz: Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera
- Simmons, Kyla Drew
- Simons, Josette
- Simpkins, Ryan
- Simpkins, Ty
- Sitta, Martin
- Siwa, JoJo
- Skarsgård, Alexander
- Skarsgård, Bill
- Skarsgård, Stellan
- Skrein, Ed
- Sladen, Elisabeth
- Slate, Jenny
- Slater, Christian
- Slattery, John
- Smart, Tamara
- Smith, Justice
- Smith, Kevin
- Smith, Maggie
- Renata Berger: Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu
- Ewa Kania: Pokój z widokiem
- Aleksandra Koncewicz: Niania i wielkie bum
- Wiesława Mazurkiewicz: Harry Potter i Kamień Filozoficzny, Harry Potter i Komnata Tajemnic, Harry Potter i więzień Azkabanu, Harry Potter i Czara Ognia, Harry Potter i Zakon Feniksa, Harry Potter i Książę Półkrwi, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II, Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu
- Danuta Szaflarska: Hak
- Smith, Matt
- Smith, Sheridan
- Smith, Will
- Krzysztof Banaszyk: Legion samobójców (zwiastun #2)
- Tomasz Błasiak: Legion samobójców (zwiastun #1)
- Marek Bukowski: Legion samobójców
- Grzegorz Małecki: Aladyn
- Smit-McPhee, Kodi
- Smits, Jimmy
- Smulders, Cobie
- Song, Brenda
- Matylda Kaczmarska: Świąteczna zadyma w Los Angeles
- Agnieszka Okońska: Wendy Wu: Nastoletnia Wojowniczka
- Monika Pikuła: Nie ma to jak hotel, Suite Life: Nie ma to jak statek, Nie ma to jak bliźniaki: Film, Czarodzieje z Waverly Place (gościnnie), Hannah Montana (gościnnie)
- Magdalena Wasylik: Ziemia u Neda; (Płazowyż)
- Soni, Karan
- Soutendijk, Renée
- Sovák, Jiří
- Tadeusz Bartosik: Kto chce zabić Jessii?
- Ryszard Dembiński: Niech żyją duchy
- Andrzej Gawroński: O chłopie, co okpił śmierć, Towarzysz regent
- Zbigniew Jabłoński: Najlepsza kobieta mojego życia, Sześć niedźwiedzi i klown Cebulka, Zdradzieckie gry miłosne
- Mirosław Szonert: Jak się budzi królewny
- Jerzy Tkaczyk: Arabela
- Latający Czestmir
- Pan Tau
- Pod jednym dachem
- Proszę ostrzej!
- Sławne historie zbójeckie
- Tajemnicza puderniczka
- Sözer, Hilmi
- Spacey, Kevin
- Mariusz Bonaszewski: House of Cards (fragment załączony do ankiety Netfliksa)
- Tomasz Kot: Jak zostać kotem
- Spader, James
- Spaeny, Cailee
- Spall, Rafe
- Spall, Timothy
- Speleers, Ed
- Spence, Guy
- Spencer, Abigail
- Spencer, Bud
- Spencer, Octavia
- Spielberg, Steven
- Wojciech Szymański: Przygody Animków (animacja)
- Film o pszczołach (zwiastun)
- Spiner, Brent
- Spiro, Jordana
- Spriggs, Elizabeth
- Springall, Caoilinn
- Sprouse, Cole
- Sprouse, Dylan
- Spruell, Sam
- St-Pierre, Georges
- Philippe Tłokiński: Falcon i Zimowy Żołnierz, A gdyby…? (animacja)
- Stallone, Sylvester
- Stamberg, Josh
- Stamos, John
- Stamp, Terence
- Stan, Sebastian
- Stanfield, LaKeith
- Fabian Kocięcki: Nawiedzony dwór
- Kamil Kula: Nawiedzony dwór (zwiastuny #1-2)
- Starr, Martin
- Statham, Jason
- Staunton, Imelda
- Stefánsson, Stefán Karl
- Stein, Axel
- Steinfeld, Hailee
- Stenberg, Amandla
- Julia Łukowiak: Mroczne umysły (zwiastun)
- Izabela Perez: Mroczne umysły
- Stepanek, Brian
- Waldemar Barwiński: Imagination Movers, Nawiedzeni
- Tomasz Borkowski: Nicky, Ricky, Dicky i Dawn, Grzmotomocni
- Krzysztof Dracz: O, kurczę!
- Mirosław Kotowicz: Klub Kaylie
- Piotr Kozłowski: Cziłała z Beverly Hills 2
- Mateusz Kwiecień: Bardzo harmidomska gwiazdka, Harmidom w realu; (Harmidom, Harmidom – Film)
- Bartosz Martyna: Mr Young
- Wojciech Paszkowski: Nie ma to jak hotel, Suite Life: Nie ma to jak statek, Jessie; (Kick Strach się bać)
- Štěpánková, Jana
- Sterling, Mindy
- Stevens, Dan
- Stevenson, Ray
- Marek Barbasiewicz: Thor: Mroczny świat (zwiastun)
- Artur Dziurman: Thor: Mroczny świat, Thor: Ragnarok
- Piotr Grabowski: Ahsoka
- Mirosław Zbrojewicz: Ahsoka (zwiastun)
- Stewart, Booboo
- Maciej Kosmala: Szczury laboratoryjne: Jednostka elitarna
- Jakub Mróz: Z kopyta
- Mateusz Narloch: Julie and the Phantoms
- Stefan Pawłowski: Następcy, Następcy: No to jazda, Następcy: Świat Potępionych (animacja), Następcy 2, Descendants 2: It's Going Down, Następcy 3, Następcy: Królewskie wesele (animacja)
- Jan Staszczyk: Powodzenia, Charlie!
- Leszek Zduń: X-Men: Przeszłość, która nadejdzie
- Stewart, Jon
- Stewart, Kristen
- Stewart, Patrick
- Stiles, Sarah
- Stiller, Ben
- Stoh, KayCee
- Stoll, Corey
- Stoltz, Eric
- Stone, Emma
- Stoner, Alyson
- Storey, John
- Stott, Ken
- Strahovski, Yvonne
- Strathairn, David
- Streep, Meryl
- Strong, Mark
- Strong, Tara
- Małgorzata Boratyńska: Chowder; (Lilo i Stich, Ben 10: Ultimate Alien)
- Izabella Bukowska-Chądzyńska: Młodzi Tytani: Akcja! (animacja); (Młodzi Tytani, Młodzi Tytani: Akcja! Film, Młodzi Tytani: Akcja! kontra Młodzi Tytani, Rick i Morty, OK K.O.! Po prostu walcz, Ben 10: Zniszczyć wszystkich kosmitów, DC Super Hero Girls)
- Bożena Furczyk: Big Time Rush
- Anna Szymańczyk: Młodzi Tytani: Akcja! (animacja)
- Stühlbarg, Michael
- Styles, Harry
- Sudeikis, Jason
- Przemysław Glapiński: Scooby-Doo i... zgadnij kto? (animacja)
- Spytaj Mądroboty (gościnnie)
- Sudol, Alison
- Suljic, Sunny
- Sullivan, Chris
- Jakub Wieczorek: Strażnicy Galaktyki vol. 2, Legendy Marvela, A gdyby…? (animacja)
- Sullivan, David
- Sumpter, Donald
- Sumpter, Tika
- Sutherland, Kiefer
- Swallow, Emily
- Swayze, Patrick
- Marcin Dorociński: Cudowny chłopak (we fragmencie filmu Dirty Dancing)
- Sweeney, Joseph
- Szczepan Baczyński: Dwunastu gniewnych ludzi (wersja telewizyjna)
- Władysław Staszewski: Dwunastu gniewnych ludzi (wersja kinowa)
- Sweeney, Sydney
- Swindell, Quintessa
- Swinton, Tilda
- Izabella Bukowska-Chądzyńska: Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa (gra)
- Danuta Stenka: Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa, Opowieści z Narnii: Książę Kaspian, Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu, Doktor Strange, Avengers: Koniec gry, A gdyby…? (animacja), Legendy Marvela
- Sy, Omar
- Syal, Meera
- Sykes, Wanda
T
- Tabakow, Oleg
- Taghmaoui, Saïd
- Takei, George
- Tamada, Momona
- Tambor, Jeffrey
- Tan, Lewis
- Tarbell, Kiawentiio
- Tarbet, Andrew
- Tate, Catherine
- Taubman, Anatole
- Taylor, Benedict
- Taylor, Courtenay
- Taylor, Elizabeth
- Taylor, Noah
- Taylor-Johnson, Aaron
- Taylor-Joy, Anya
- Teague, Owen
- Teale, Sean
- Tee, Brian
- Teller, Miles
- Teller, Raymond Joseph
- Janusz Wituch: Scooby-Doo i... zgadnij kto? (animacja)
- Temple, Lew
- Temple, Juno
- Temte, Rune
- Tena, Natalia
- Tennant, David
- Andrzej Chyra: Szpiedzy w Warszawie
- Mirosław Guzowski: Przygody Sary Jane
- Robert Jarociński: Przygody Sary Jane (druga wersja dubbingu; retrospekcje)
- Grzegorz Małecki: Harry Potter i Czara Ognia
- Piotr Polak: Doktor Who
- Robert Tondera: Dr Who: Poszukiwanie nieskończoności (animacja); (Jeźdźcy smoków, Call of Duty: WWII)
- Karol Wróblewski: Przygody Sary Jane (pierwsza wersja dubbingu; retrospekcje); (Piraci!)
- Tennie, Luke
- Thatcher, Sophie
- Theron, Charlize
- Thewlis, David
- Thicke, Alan
- Thompson, Emma
- Ewa Konstancja Bułhak: Piękna i Bestia, Cruella, Matylda: Musical; (Doktor Dolittle)
- Maria Pakulnis: Harry Potter i więzień Azkabanu, Harry Potter i Zakon Feniksa, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II; (Praziomek)
- Olga Sawicka: Okruchy dnia
- Joanna Szczepkowska: Niania, Niania i wielkie bum; (Planeta skarbów)
- Powrót do Howards End
- Przyjaciele Petera
- Thompson, Kenan
- Thompson, Lea
- Barbara Garstka: Muppety
- Przyjaciele (gościnnie)
- Thompson, Tessa
- Michalina Łabacz: Thor: Ragnarok, Avengers: Koniec gry, Thor: Miłość i grom, Marvels, A gdyby…? (animacja)
- Ewa Prus: Thor: Ragnarok (zwiastuny)
- Thorne, Bella
- Thorne, Dominique
- Thurman, Uma
- Thwaites, Brenton
- Tichonow, Wiaczesław
- Tikaram, Ramon
- Till, Lucas
- Tisdale, Ashley
- Julia Kołakowska-Bytner: Nie ma to jak hotel, Hannah Montana, Suite Life: Nie ma to jak statek
- Magdalena Krylik: High School Musical, High School Musical 2, High School Musical 3: Ostatnia klasa, Boska przygoda Sharpay; (Fineasz i Ferb – piosenka)
- Monika Pikuła: Fineasz i Ferb; (Fineasz i Ferb: Podróż w drugim wymiarze, Prawo Milo Murphy’ego, Fineasz i Ferb: Fretka kontra Wszechświat)
- Tju, Haley
- Tobolowsky, Stephen
- Tolsky, Amy
- Tom, Lauren
- Tom, Nicholle Marie
- Tomei, Marisa
- Kinga Ilgner: Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów, Spider-Man: Homecoming, Access All Areas: Spider-Man: Homecoming, Spider-Man: Daleko od domu, Spider-Man: Bez drogi do domu
- Joanna Węgrzynowska-Cybińska: Spider-Man: Homecoming (zwiastun #2)
- Tomlinson, Eleanor
- Tomlinson, Louis
- Tompkins, Paul F.
- Tonkin, Phoebe
- Katarzyna Domalewska: H2O: Wystarczy kropla (druga wersja dubbingu)
- Joanna Pach-Żbikowska: H2O: Wystarczy kropla (pierwsza wersja dubbingu)
- Tope, Travis
- Torina, Max
- Totah, Josie
- Toub, Shaun
- Toussaint, Lorraine
- Miriam Aleksandrowicz: Orange Is the New Black (fragment załączony do ankiety Netfliksa)
- Trachtenberg, Michelle
- Tracy, Spencer
- Tran, Thalia
- Tramitz, Christian
- Treadaway, Harry
- Trejo, Danny
- Waldemar Kownacki: Księga Boby Fetta
- Janusz R. Nowicki: Legenda telewizji
- Jakub Wieczorek: SpongeBob Film: Na ratunek; (Zaplątani: Serial)
- Mirosław Zbrojewicz: Mali agenci, Mali agenci 2: Wyspa marzeń, Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd, The Fight: Lights Out (gra), Muppety: Poza prawem, Teraz Muppety!, Muppety w Nawiedzonym Dworze: Haunted Mansion, Muppetowa Masakra; (Przygody Kota w Butach, Kot w butach: Uwięziony w baśni)
- Pomagadła
- Tremblay, Jacob
- Trintignant, Jean-Louis
- Marian Kociniak: Przedział morderców (pierwsza wersja dubbingu)
- Jerzy Molga: Bez wyraźnych motywów
- Przedział morderców (druga wersja dubbingu)
- Tucci, Stanley
- Jacek Bończyk: Transformers: Wiek zagłady (zwiastun)
- Tomasz Borkowski: Transformers: Wiek zagłady, Transformers: Ostatni Rycerz
- Jacek Czyż: Beethoven
- Krzysztof Dracz: Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie, Jack, pogromca olbrzymów, Legendy Marvela, A gdyby…? (animacja)
- Artur Kaczmarski: Terminal
- Marek Kalita: Wiedźmy
- Mieczysław Morański: Piękna i Bestia
- Grzegorz Wons: Percy Jackson: Morze potworów
- Muppety: Poza prawem
- Tudyk, Alan
- Przemysław Bluszcz: Ziemia u Neda; (Ralph Demolka w internecie, Dziwny świat)
- Wojciech Chorąży: Piotruś Pan i Wendy; (Liga Młodych)
- Grzegorz Kwiecień: Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie (zwiastun #2)
- Filip Przybylski: Szajbus i pingwiny
- Jakub Świderski: Deadpool 2, Był sobie Deadpool
- Zbigniew Zamachowski: Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie
- Turman, Glynn
- Turner, Aiden
- Turner, Callum
- Turner-Smith, Jodie
- Gwiezdne wojny: Akolita (zwiastun)
- Turner, Morgan
- Turner, Sophie
- Turturro, John
- Twist, Susan
- Twomey, Milo
- Tyler, Aisha
- Tyler, Luke
- Tyson, Neil DeGrasse
- Krzysztof Banaszyk: Marta mówi (animacja)
- Adam Bauman: Scooby-Doo i… zgadnij kto? (animacja)
- Zbigniew Dziduch: Epoka lodowcowa: Mocne uderzenie (animacja)
- Patryk Kasper: Super Naukoledzy (animacja)
- Jacek Król: 100 rzeczy do przeżycia przed liceum
- Jacek Mikołajczak: Batman v Superman: Świt sprawiedliwości
- Miłogost Reczek: Robal z przyszłości (animacja)
- Marek Robaczewski: Zwyczajny serial (animacja)
- Tyzack, Margaret
U
- Uggams, Leslie
- Ulloa, Tristán
- Underwood, Lexi
- Union, Gabrielle
- Usher, Jessie
- Ustinov, Peter
V
- Vaccaro, Owen
- Valverde, María
- Valentine, Steve
- VanCamp, Emily
- Vandanapu, Avantika
- VanderWaal, Grace
- Van Der Pol, Anneliese
- Katarzyna Ankudowicz: Raven na chacie, Obóz Kikiwaka (gościnnie)
- Olga Omeljaniec: Taniec rządzi
- Van Dyke, Dick
- Varela, Leonor
- Varma, Indira
- Vaughan-Lawlor, Tom
- Vaughn, Vince
- Veal, Jack
- VelJohnson, Reginald
- Velez, Luna Lauren
- Vellani, Iman
- Verdú, Maribel
- Monika Węgiel-Jarocińska: Flash
- Flash (zwiastun)
- Vergara, Sofía
- Victoria, Sanai
- Vidovic, Izabela
- Vikander, Alicia
- Kinga Suchan: Tomb Raider
- Tomb Raider (zwiastun)
- Vinklář, Josef
- Virtue, Tom
- Vlady, Marina
- Voight, Jon
- von Sydow, Max
- Voskovec, George
- Zygmunt Listkiewicz: Dwunastu gniewnych ludzi (wersja telewizyjna)
- Leon Pietraszkiewicz: Dwunastu gniewnych ludzi (wersja kinowa)
W
- Waalkes, Otto
- Waddingham, Hannah
- Wagner, Lindsay
- Lidia Pronobis: Death Stranding (gra)
- Wahlberg, Mark
- Wahlgren, Kari
- Waithe, Lena
- Waititi, Taika
- Walch, Hynden
- Walken, Christopher
- Walker, Amanda
- Walliams, David
- Waller-Bridge, Phoebe
- Walters, Julie
- Renata Berger: Mary Poppins powraca, Tajemniczy ogród, Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu
- Joanna Jędryka: Harry Potter i Kamień Filozoficzny, Harry Potter i Komnata Tajemnic, Harry Potter i więzień Azkabanu, Harry Potter i Zakon Feniksa, Harry Potter i Książę Półkrwi, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II
- Agnieszka Kotulanka: Siostro, moja siostro
- Teresa Lipowska: Paddington, Paddington 2
- Paddington 2 (zwiastuny)
- Waltz, Christoph
- Adam Ferency: Życie za życie: Maksymilian Kolbe; (Guillermo del Toro: Pinokio)
- Marek Kalita: Alita: Battle Angel (zwiastun #2)
- Zbigniew Suszyński: Tarzan: Legenda
- Janusz Wituch: Alita: Battle Angel (zwiastun #1)
- Grzegorz Wons: Tarzan: Legenda (zwiastun)
- Bronisław Wrocławski: Alita: Battle Angel
- Muppety: Poza prawem
- Wampler, Cricket
- Wanamaker, Zoë
- Warburton, Patrick
- Szaleję za tobą (gościnnie)
- Ward, Michael
- Ward, Sela
- Warden, Jack
- Adam Bauman: Muppety na tropie
- Zygmunt Maciejewski: Dwunastu gniewnych ludzi (wersja kinowa)
- Jerzy Tkaczyk: Dwunastu gniewnych ludzi (wersja telewizyjna)
- Warren, Amanda
- Wasikowska, Mia
- Washington, Kerry
- Watanabe, Ken
- Waterston, Katherine
- Watson, Emily
- Watson, Emma
- Sylwia Banasik: Piękna i Bestia (śpiew)
- Olga Kalicka: Piękna i Bestia (dialogi)
- Joanna Kudelska: Harry Potter i Kamień Filozoficzny, Harry Potter i Komnata Tajemnic, Harry Potter i więzień Azkabanu, Harry Potter i Czara Ognia, Harry Potter i Zakon Feniksa, Harry Potter i Książę Półkrwi, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II, Noe: Wybrany przez Boga, Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu; (Dzielny Despero)
- Magdalena Wasylik: Piękna i Bestia (zwiastun)
- Watts, De’Jon
- Watts, Naomi
- Sylwia Nowiczewska: The Ring
- Wiktoria Wolańska: BoJack Horseman (animacja)
- Watts, Reggie
- Weathers, Carl
- Weaver, Sigourney
- Weaving, Hugo
- Webb, Danny
- Webber, Daniel
- Webber, Robert
- Jerzy Molga: Dwunastu gniewnych ludzi (wersja telewizyjna)
- Jerzy Tkaczyk: Dwunastu gniewnych ludzi (wersja kinowa)
- Weissman, Malina
- Weisz, Rachel
- Joanna Brodzik: Eragon
- Ewa Konstancja Bułhak: Czarna Wdowa, A gdyby...? (animacja)
- Anna Gajewska: Oz: Wielki i potężny (zwiastun)
- Dorota Landowska: Czarna Wdowa (zwiastuny #1-2)
- Magdalena Różczka: Oz: Wielki i potężny
- Welch, Olivia Scott
- Welch, Raquel
- Welles, Orson
- Welliver, Titus
- Wen, Ming-Na
- Wenham, David
- West, Dominic
- West, Timothy
- Wiberg, David
- Whalley, Joanne
- Whibley, Dale
- Whishaw, Ben
- Paweł Paprocki: Mary Poppins powraca
- Przemysław Stippa: Mary Poppins powraca (zwiastun #1)
- Mary Poppins powraca (zwiastun #2)
- Whitaker, Forest
- Leon Charewicz: Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie (zwiastun #2)
- Szymon Kuśmider: Czarna Pantera
- Sławomir Pacek: Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie (zwiastun #1)
- Wojciech Paszkowski: Pan Jangle i świąteczna podróż
- Krzysztof Stelmaszyk: Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie, Star Wars: Rebelianci (animacja), Star Wars Jedi: Upadły zakon (gra), Andor
- White, Bernard
- Tomasz Steciuk: Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz, A gdyby...? (animacja)
- White, Ed
- White, Jaleel
- Whitehall, Jack
- Whitfield, June
- Whitford, Bradley
- Whitlock Jr, Isiah
- Whitman, Mae
- Sara Müldner: Szczęśliwy dzień
- Przyjaciele (gościnnie)
- Whittaker, Jodie
- Wiig, Kristen
- Wilder, Gene
- Wiley, Samira
- Agnieszka Mrozińska: Orange Is the New Black (fragment załączony do ankiety Netfliksa)
- Wilkinson, Barney
- Wilkinson, Tom
- Leon Charewicz: Jeździec znikąd
- Miłogost Reczek: Jeździec znikąd (zwiastun)
- Willard, Fred
- Willaume, Alexandre
- William Scott, Seann
- Williams, Billy Dee
- Waldemar Barwiński: LEGO Star Wars: Przygody Freemakerów (animacja)
- Olaf Lubaszenko: Star Wars: Battlefront II (gra)
- Bartłomiej Magdziarz: LEGO Star Wars: Kroniki Yody (animacja)
- Grzegorz Pawlak: Ziemia u Neda
- Jakub Szydłowski: Gwiezdne wojny: Część V – Imperium kontratakuje, Gwiezdne wojny: Część VI – Powrót Jedi, Star Wars: Rebelianci (animacja), LEGO Star Wars: Opowieści droidów (animacja), LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy (gra), LEGO Star Wars: Ruch oporu powstaje (animacja)
- Leszek Teleszyński: Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie
- Mirosław Wieprzewski: LEGO Gwiezdne wojny: Świąteczna przygoda (animacja)
- Williams, Chris
- Williams, Gary Anthony
- Williams, Jessica
- Williams, Mark
- Leon Charewicz: Harry Potter i Komnata Tajemnic, Harry Potter i więzień Azkabanu, Harry Potter i Czara Ognia, Harry Potter i Zakon Feniksa, Harry Potter i Książę Półkrwi, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I, Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu
- Arkadiusz Jakubik: Pożyczalscy
- Jerzy Słonka: 101 dalmatyńczyków
- Bajarz
- Power Rangers Operacja Overdrive (gościnnie)
- Williams, Maisie
- Williams, Michelle
- Williams, Robbie
- Williams, Robin
- Williams, Tyrel Jackson
- Williams, Vanessa
- Williams, Wade
- Williams-Paisley, Kimberly
- Willis, Bruce
- Krzysztof Cybiński: LEGO przygoda 2 (animacja)
- Krzysztof Kolberger: Przyjaciele
- Wilson, Shaunette Renée
- Wilson, Luke
- Wilson, Mara
- Wilson, Owen
- Jan Aleksandrowicz-Krasko: Noc w muzeum, Noc w muzeum 2
- Piotr Bajtlik: Cudowny chłopak; (Fantastyczny Pan Lis)
- Waldemar Barwiński: Cudowny chłopak (zwiastun)
- Wojciech Chorąży: Noc w muzeum: Tajemnica grobowca
- Rafał Cieszyński: Loki, Ant-Man i Osa: Kwantomania, Nawiedzony dwór
- Wojciech Malajkat: W 80 dni dookoła świata
- Wilson, Patrick
- Wilson, Rainn
- Wilson, Rebel
- Wilson, Ruth
- Wilson, Stuart
- Wilson, Thomas Francis
- Wiesław Kupczak: Faceci w bieli
- Grzegorz Kwiecień: Zoey 101 (gościnnie)
- Wilton, Penelope
- Winfrey, Oprah
- Iwona Bielska: Pułapka czasu
- Magdalena Kuta: Pułapka czasu (zwiastuny)
- Winkler, Henry
- Winslet, Kate
- Winstead, Mary Elizabeth
- Winstone, Ray
- Wise, DeWanda'
- Wise, Ray
- Wiseman, Sara
- Witherspoon, Reese
- Kamilla Baar-Kochańska: Pułapka czasu
- Marta Dylewska: Muppety
- Agnieszka Fajlhauer: Pułapka czasu (zwiastun #2)
- Agnieszka Kunikowska: Przyjaciele (gościnnie)
- Wokoma, Susan
- Wolfhard, Finn
- Wong, Ali
- Spytaj Mądroboty (gościnnie)
- Wong, Benedict
- Wood, Bebe
- Wood, Elijah
- Woodbine, Bokeem
- Woodburn, Danny
- Worthington, Sam
- Przemysław Glapiński: Avatar: Istota wody (zwiastun #1)
- Piotr Witkowski: Avatar, Avatar: Istota wody
- Wright, Bonnie
- Julia Chatys: Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu
- Zuzanna Galia: Harry Potter i Zakon Feniksa, Harry Potter i Książę Półkrwi, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II
- Julia Malska: Harry Potter i Komnata Tajemnic, Harry Potter i więzień Azkabanu, Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu
- Aleksandra Rojewska: Harry Potter i Kamień Filozoficzny
- Harry Potter i Czara Ognia
- Wright, Jeffrey
- Wright, Letitia
- Wright, Nicolas
- Wright, Robin
- Wu, Daniel
- Wylie, Sofia
- Wynter, Angela
Y
- Yacoub, Soheila
- Yankovic, Alfred Matthew
- Waldemar Barwiński: Scooby-Doo i… zgadnij kto? (animacja)
- Tomasz Borkowski: Kevin Hart's Guide to Black History
- Paweł Ciołkosz: Przygody Rocky’ego i Łosia Superktosia (animacja)
- Janusz Kruciński: Muppetowa Masakra
- Przemysław Stippa: Batman: Odważni i bezwzględni (animacja)
- Robert Tondera: Johnny Bravo (animacja)
- Mateusz Weber: Na ratunek piłkarzom (animacja)
- Janusz Wituch: Kot Ik! (animacja)
- Tak bardzo super
- Zagroda według Otisa (animacja)
- Yates, Archie
- Yeates, Victoria
- Yen, Donnie
- Przemysław Bluszcz: Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie (zwiastun #2)
- Bartłomiej Topa: Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie, Mulan
- Mulan (zwiastun #2)
- Yeoh, Michelle
- Yeroham, Hemi
- Yeun, Steven
- Yifei, Liu
- York, Michael
- Young, Alan
- Young, Kit
- Yu, Elizabeth
- Yu, Nan
- Yuan, Ron
- Jakub Wieczorek: Mulan
- Dzień Niepodległości: Odrodzenie
- Mulan (zwiastun #2)
- Yung, Elodie
Z
- Zaga, Henry
- Zahn, Steve
- Zázvorková, Stella
- Zelger, Rachel
- Zeta-Jones, Catherine
- Zhang, Meng'er
- Zhang, Ziyi
- Zidane, Zinédine